ساختمان مسکونی نیاوران | مهندسان مشاور طرح و معماری پرگار

ساختمان مسکونی نیاوران | مهندسان مشاور طرح و معماری پرگار
موقعیت: ایران، تهران
معماران: بهزاد حیدری، شیرین صمدیان
تیم طراحی: نسترن حدیدی، معصومه محرابی، مریم غلامی
مساحت زمین: ۸۰۰ مترمربع
مساحت زیربنا ۴۰۰۰ مترمربع
عکس: لیلا عزیزی
سال آغاز پروژه: ۱۳۹۱
سال اتمام پروژه: ۱۳۹۷

این پروژه به دست مهندسان مشاور طرح و معماری پرگار طراحی و به اجرا رسیده است. پروژه ی حاضر بر سطح زمینی با متراژ ۸۰۰ مترمربعی و با سطح اشغال ۴۰ درصد در ۸ طبقه مسکونی تعریف شد. در طراحی این برج جانمایی ۸ واحد مسکونی ۲۸۵ متری در نظر گرفته شد که از دو ضلع ساخمان امکان نورگیری برای آنها فراهم بود.

نمای اصلی (شمالی) رو به سمت باغ بزرگی با کاربری مرکز بهزیستی و سلامت باز می شد، با توجه به کاربری اش، امکان ساخته شدن باغ در سال های آتی بسیار کم است. به دلیل عرض کم معبر و ارتفاع بلند ساختمان حاضر، به نظر می رسد که ساختمان در حیاط باغ ساخته شده است.

از اهداف اصلی طراحی این ساختمان، تصویر یک برج باغ ایرانی می باشد که گویی همسایگی ها و ارتباط دوستانه واحدهای مسکونی در نمای ساختمان جلوه گر است. بدین ترتیب پله در نمای اصلی جانمایی شد تا امکان بهره مندی از فرم ارتباط دهنده فراهم آید. مصالح به کار رفته در نمای جانبی آجر، سیمان و چوب است. همانطور که می دانید، آجر در ساده ترین و بی آلایش ترین حالت، احساس صمیمیت را در نما و سیمان سفید در جهت تکمیل کنتراست و خانه تر شدن این ساختمان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

در نهایت باید افزود که سعی بر این بود تا در سطح مفهومی، نما، تداعی کننده مینیاتور یک ساختمان بلند، همسایگانی که به واسطه بالکن ها و پنجره ها با هم گفتگو می کنند و درختانی که یادآور شهرهای ایرانی است باشد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه