رستوران دانشگاه سیستان و بلوچستان | معماران موج نو

رستوران دانشگاه سیستان و بلوچستان | معماران موج نو
موقعیت: ایران ، زاهدان
معماران: لیدا الماسیان ، شاهین حیدری
مساحت: ۳۰۰۰ مترمربع
سال: ۱۳۸۹-۱۳۸۵
تیم طراحی: فاطمه محمدی، سارا فراهانی، علیرضا کامرانی، نوید قاسم‌زاده، هلاله علایی

این پروژه به منظور رستوران برای فضای دانشگاهی در زاهدان، شهری در جنوب شرقی ایران، پایتخت استان سیستان و بلوچستان ودر منطقه گرم و خشکی از ایران واقع شده است.
مردم با شرایط و اوضاع سختی مانند، فقر، تروریسم، خشونت و تبعیض قومی درگیر هستند و عدم دسترسی به امکانات مناسب آموزشی، به ویژه برای زنان از مشکلات شاخص درمنطقه است.
معماری این ساختمان توسط گروه معماری موج نو و به صورت مجسمه سفیدی شناور بر آب است که برای دانشجویان بومی وغیربومی درساختمانی با مساحت حدود ۳۰۰۰ متر مربع و در سال ۲۰۰۶ آغاز شده است.
این پروژه به الزامات برنامه ریزی فیزیکی و محدودیت های آب و هوایی به خوبی پاسخگو بوده است.
” مجسمه ی شناور بر آب ” یک فضای معماری آرمان گراست که در آن در ساعات اوج گرما برای تابستان های بسیار گرم در این منطقه از فضای سبز و استخر آب برای گردش جریان طبیعی هوا استفاده شده است.
آب که نقش اساسی در معماری ایران و برنامه ریزی شهری دارد در این فضا نیز اهمیت ویژه ای برای آب و هوا درکل سال دارد.
فرم ساختمان سبب به وجود آمدن سایه، در امتداد سطوح گشته ودر ترکیب با ستونها هویت فضایی تلفیقی و جالب به فضا بخشیده است. شیشه به افزایش شفافیت، بازتاب نور، سایه و دید به فضای سبز اطراف رستوران کمک کرده است.
انتخاب متریال، وحدت و انسجام در ترکیب کلی معماری در سطوح خارجی و داخلی از ایده های اصلی معمار بوده استفاده از سنگ تراورتن سفید و شیشه به عنوان متریال اصلی نشان از سادگی، خلوص و ثبات این رستوران است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه