ویلا یاس | آتلیه معماری تیم |  داوود صلواتی

ویلا یاس | داوود صلواتی
موقعیت: آبسرد دماوند 
اثری از آتلیه معماری تیم
طراح:داوود صلواتی
تاریخ: ۱۳۹۶-۱۳۹۹
مساحت زمین: ۸۰۰ مترمربع
مساحت ساخته شده: ۴۰۰ مترمربع
اجرا: / شرکت معماری تیم
طراح سه بعدی: آرش سیفان 
گرافیک: مهسا آقاحاصل
عکاس: میلاد کریمیان

ویلای یاس در زمینی به وسعت ۸۰۰ متر مربع در شهر آبسرد دماوند در حومه استان تهران شکل گرفته است. با هدف ایجاد فضایی که بتواند پاسخگوی نیازهای کاربری و اقلیمی منطقه باشد . در این راستا دغدغه اصلی پروژه جانمایی فیزیکی کاربری های مورد نیاز بود، به گونه ای که سیرکولاسیون حرکتی مناسبی را در خود بوجود آورد .

در تمامی زون های پروژه های هوای تازه بصورت طبیعی سیرکوله میشود و همچنین پنجره های جنوبی تمام قد میزبان نور و گرمای طبیعی  هستند.

جداره های چندلایه پیکره ی ساختمان که به پوسته ی آجر کاری شده ی داخلی ختم میشوند ، تبادل حرارتی بنا را کنترل کرده و حس گرما را به تمامی فضاها میبخشد ، زون ها به نسبت کاربری های خود از تنوع ارتفاع در سقف ها کمک میگیرند تا گرمای محیط را به سطوح انسانی نزدیک تر کنند

دگردیسی پیکره اصلی ساختمان در دو محور اصلی محرمیت و بهرمندی مناسب تری را با حیاط و استخر میانی ایجاد کرده است . تنوع در سطوح حیاط ورودی ، حیاط میانی و باغچه انتهایی ، قابلیت های بسیار مناسبی را ایجاد نموده است و در نهایت فرم و خطوط اصلی ساختمان در راستای ایجاد هماهنگی و احساس مناسب در بسترپروژه کنایه ای به فرم و خطوط شکسته و پرقدرت قله زیبای دماوند دارد

 

موقعیت پروژه:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه