Search
Close this search box.
Search

بازسازی آپارتمان مسکونی گلپاد | استودیو راوی

بازسازی آپارتمان مسکونی گلپاد | استودیو راوی
موقعیت: ایران، تهران
معماران: خورشید مظاهری، معصومه شفیعی
مساحت: ۳۰۰ مترمربع
عکس: کامیار مینوکده
سال: ۱۳۹۹

پروژه گلپاد پروژه بازسازی یک واحد آپارتمانی به مساحت ۳۰۰ متر در منطقه الهیه تهران است. این واحد مسکونی ۱۴ ساله، در طبقه سوم با نورگیر در اضلاع جنوبی، شمالی و شرقی قرار دارد. فضاهای داخلی به تفکیک شامل سالن پذیرایی، ناهارخوری، نشیمن، آشپزخانه، سرویس مهمان، سه اتاق خواب مستر، لاندری و راهروهای ارتباطی است.

هدف از بازسازی آپارتمان مسکونی گلپاد در ابتدا طراحی مجدد چهار سرویس بهداشتی و آشپزخانه بود. با پیشرفت کار و با توجه به پتانسیل های واحد، مکان پروژه و نیازهای کارفرما، پروژه به بازسازی کامل واحد و سپس دکوراسیون کامل فضاها گسترش یافت. بنابراین طراحی به صورت مرحله به مرحله پیش رفت.

در بدو ورود به ساختمان، فضای عمومی در سمت راست و فضای خصوصی در سمت چپ کریدور ورودی قرار دارد. این فضاها توسط یک راهرو اصلی به هم مرتبط می شوند. فضای آشپزخانه در میان فضای عمومی و خصوصی ساختمان و در راستای کوریدور ورودی قرار دارد.

در قسمت پذیرایی، با برداشتن دیوار آشپزخانه، دو فضا به یکدیگر پیوست تا آشپزخانه از نور و منظره زیبای شمالی برخوردار شود. این دو فضا توسط یک جزیره کشیده به هم مرتبط شدند. فضای نهار خوری نیز در کنار آشپزخانه جانمایی شد. این فضا، از طرف دیگر با بالکن کشیده شمالی در ارتباط است. آشپزخانه و پذیرایی همچنین از طریق سقف کاذب یکپارچه به یکدیگر دوخته شدند.

تیم طراحی چهار نقطه محوری و برجسته را در پروژه انتخاب کرد. آشپزخانه، شومینه در قسمت پذیرایی، دیوار قسمت نهار خوری و همچنین دیوار تلویزیون. این نقاط، به عنوان مراکز توجه و تجمع، با کانسپتی هماهنگ در چهار گوشه از خانه طراحی شدند. سه فضای نهار خوری، شومینه و تلویزیون با ترکیب متریال سنگ اسلب چار تکه علی گودرز، رنگ خاکستری و نور خطی طراحی شد. استفاده از این پالت در سه نقطه از ساختمان و با ایده طراحی یکپارچه که توسط سنک اسلب کف به هم متصل می شوند، باعث ایجاد توازن و یکپارچگی در کل پروژه شد. آشپزخانه، از سمت دیگر، با ترکیب سنگ مشکی و پترن سفید و طلایی طراحی شد تا کاملا خود را روی زمینه سفید برجسته کند.

در انتخاب متریال و رنگ ها، در سطوح اصلی ساختمان شامل کف، سقف و دیوار ها، از رنگ ها و متریال سرد و خنثی استفاده کردند. در مقابل، مبلمان، فرش ها، پرده و اکسسوری ها با رنگ های درخشان و متمایز انتخاب شدند تا به فضاها شخصیت و انرژی بدهند.

در بالکن مجاور پذارایی نرده ها به صورت تمام شیشه طراحی شد تا خط اضافه در مقابل منظره زیبای شمالی ایجاد نشود. در گوشه بالکن، فضای سبزی در قسمت عریض تر بالکن طراحی شد که هم از داخل ناهارخوری و سالن دید زیبایی دارد و هم فضای زیبایی در کنار مبلمان بیرونی است.

در انتخاب مبلمان، فضای منزل به دو قسمت تقسیم شد. فضای عمومی با سبک نئوکلاسیک مبلمان شد و فضای خصوصی با رویکردی مدرن تر. این تفاوت به دلیل نیاز کارفرما و نحوه استفاده از این فضاها بود.

در نورپردازی بازسازی آپارتمان مسکونی گلپاد از روش های نورپردازی مختلف در سطح پروژه جهت تاکید روی فضاها و یا متریال ها استفاده شد. راهرو و کوریدور ورودی از نورخطی روی پنج سردر فضاهای اصلی استفاده کردیم. این نورهای خطی با ریتم منظمی فضای عمومی خانه را به در ورودی، سپس حال خصوصی و در نهایت اتاق خواب ها متصل می کند.
در نهایت، هر پروژه داستانی دارد. طراحان راوی داستان پروژه شما هستند.

 


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

ساختمان مسکونی باغ نظر | شرکت توسعه مهندسی و معماری P&B

ساختمان مسکونی باغ نظر | شرکت توسعه مهندسی و معماری P&Bموقعیت: ایران، اصفهان، خیابان میر، کوچه ملک، بن بست باغ نگارمعمار: پگاه رضاییتیم طراحی: برسیپا احمدی، پریسا خیامینقشه فاز ۲: برسیپا احمدی، پریسا خیامیمساحت: ۸۲۰ مترمربعنورپردازی: شرکت P&B، برسیپا احمدیمشاور رسانه ای: برسیپا احمدیمشاور هنری: مهناز سیفگرافیست: برسیپا احمدی، مهناز

ادامه مطلب »

خانه امید | آتلیه مکعب سفید

خانه امید | آتلیه مکعب سفید موقعیت: ایران، ماکو معماران: رضا اسد زاده، شبنم خلیل پور مساحت: ۱۰۰۰ مترمربع سال: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد. همانطور که طراحان اشاره می کنند،

ادامه مطلب »

ویلای کبوترخان | مهندسین مشاور پارس مان

ویلای کبوترخان | مهندسین مشاور پارس مان موقعیت: ایران ، کرمان معمار: علیرضا قزل ایاغ کارفرما: ارسطو ایرانی کرمانی طراح: علیرضا قزل ایاغ اجرا: علیرضا قزل ایاغ تاریخ ساخت: 1392 کاربری : مسکونی، ویلایی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق

ادامه مطلب »

دفتر فروش کارخانه کاوش بتن | فرنوش چنگیزی

دفتر کار کارخانه کاوش بتن | فرنوش چنگیزیموقعیت: ایران، گرگانمعمار: فرنوش چنگیزیطراحی و دکوراسیون داخلی: فرنوش چنگیزیمساحت زیربنا: ۱۱۰ مترمربعاجرا: سعید تهرانینقشه فاز۲: هدیه جرجانی، مریم زاهدیسال: ۱۳۹۹عکس: علی بهرام نژاد، معین مطلق هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی

ادامه مطلب »

بازسازی مطب تخصصی زیبایی دندان | دفتر ABMT و همکاران

بازسازی مطب تخصصی زیبایی دندان | دفتر ABMT و همکاران موقعیت : ایران ، مشهد معمار : محمد تقی باقری همکاران : زهرا علوی ، نیّره سمیعی سال تکمیل : 2021 مساحت : 140 متر مربع نوع کاربری : کلینیک دندانپزشکی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح

ادامه مطلب »
شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو

شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو موقعیت: ایران، تهران  معمار مسئول: ابوالفضل نوری تیم طراحی: پوریا حسن پور، مرتضی رسولی مجری: گروه ایوانو کارفرما: گروه عمرانی – (پاسارگاد مهد خلیج فارس) مساحت زمین: 400 متر مربع عکس: استودیو دید اتمام پروژه: 1400 هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.