آپارتمان سپید بر | آتلیه معماری ارو

آپارتمان سپید بر | آتلیه معماری ارو
آدرس : ایران ، تهران ، دروس
معماران : سینا احسانی، امیر اکبرزاد
کارفرما: بهزاد قدملی
تیم اجرایی (مدیر، همکاران) : آرش قدملی، محمد مطهر
تأسیسات مکانیکی (طراح، مجری) : ابتهاج
عکس: استودیو دید
تیم طراحی: زیبا گل مولا، شایان انوری، ندا بزرگی
سال : ۱۳۹۳-۱۳۹۶
کاربری : مسکونی، آپارتمانی
مساحت پروژه : ۵۴۹۰ مترمربع

پروژه در یکی از نواحی شمال شهر تهران واقع شده و به واسطۀ بَر ۵/۳۵ متری با خیابان پر تردد در ارتباط است. در واقع، نمای پروژه نسبت به ساختمانهای پیرامون مشخصاً وسیع بوده و حل ترکیب بندی این نمای وسیع از اهداف مهم طراحی این آپارتمان است.
برای شاخص کردن شاخص کردن پروژه در مقیاس بافت اطراف در عین پرهیز از خودنمایی و گوناگونی، تصمیم گرفته شد تا نمای پروژه تک رنگ (سفید) باشد. سپس، با جانمایی بالکنها و باکس پله و بهره گیری از شکافهای سرتاسری عمودی که ایجاد می کنند، حجم بزرگ سفید رنگ ساختمان به چند حجم کوچکتر تقسیم گردید.

 

مرحلۀ بعد، تأثیر بازتاب فضاهای داخلی بر نمای پروژه بود. ماهیت متفاوت پنجرۀ اتاقهای خواب و فضاهای پذیرایی وغذاخوری بر طراحی بازشوها تأثیر گذاشته و موجب ایجاد تنوع در نما شده است؛ بگونه ای که حس قرار گیری چند ساختمان خویشاوند را در کنار هم القا نماید.
پنجره های عریض و افقی فضاهای پذیرایی بصورت سبک و با استفاده از پروفیلهای آهنی طراحی و تقسیم شده اند و به منظور تلطیف نما، فلاورباکسهای سرتاسری به عنوان بخش جدا نشدنی از طراحی این بازشوها، قرار گرفته اند. که در عین حال حس مطلوبی را به خیابان و عابران هدیه می کنند.

در مقابل، بازشوهای اتاقهای خواب عمودی بوده و در میان سطوح مورب سفیدرنگ جانمایی شده اند. زاویۀ این صفحات با ایجاد نبازی نور و سایه، به نما بعد می بخشند.


به منظور دسنیابی به سطوح صاف و با کیفیت، از ورقه های آکواپنل در پروژه استفاده شده که با رنگ جوتن اندود شده اند.
در طراحی فضاهای داخلی، علاوه بر تأثیر دوسویه بین نما و فضاهای داخلی، از دو عامل سادگی و کیفیت بهره گیری شده تا با ماهیت مدرن کلیت کار همخوانی داشته باشد.
به منظور قابل استفاده تر شدن بالکنها که رو به خیابان پر تردد هستند، از صفحات مورب، به منظور ایجاد فضایی غیر مشرف در بالکنها استفاده شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه