کپر گرمسیری | Laurent Troost Architectures

این پروژه در یک منطقه محبوب و صنعتی شهر مانائوس واقع شده است، که مشخصه آن خانه های ردیفی و انبارهای مختلف است. این پروژه تفسیری دوباره از گونه شناسی صنعتی برای ایجاد مانیفست “ضرورت ایجاد رابطه قوی بین شهر و طبیعت” به ویژه در پایتخت آمازون.” می بشد.

تفسیر مجدد گونه‌شناسی صنعتی با دنباله‌ای از رواق‌های سه‌بعدی، ساخته شده از میلگردهای صاف، به‌عنوان راهنما برای رشد چندین گونه درخت انگور که در هنگام رشد سریع، فضایی با ارتفاع دوگانه را مشخص می‌کنند، به دست آمد. و در عین حال فضای تفریحی و دفتر کار را تحت الشعاع قرار دهید و یک ریزاقلیم گرمسیری، مطبوع و با طراوت ایجاد می کند. انگورها از جعبه های گل در دو طرف قطعه رشد می کنند، جایی که یک درخت از قبل موجود نیز حفظ شده بود و مرکز قطعه را برای هر شغلی کاملا آزاد می گذارد. سرعت رشد انگورها استفاده سریع از فضای بازی سایه دار را تامین می کند، حتی اگر در معرض آفتاب خشن بعد از ظهر استوایی قرار داشته باشد. علاوه بر این، طراحی منظر، این پروژه را به یک چشم‌انداز «مولد» تبدیل می‌کند، زیرا بیشتر گونه‌های مورد استفاده در اینجا PANC (گیاهان غذایی غیر متعارف) هستند: گل آسمانی، گیاه اینچی، زنجبیل وحشی، گوش فیل برگ پیکان، تاک میوه شور، ریشه پیکان، و غیره.

در قسمت جلو، زون تفریحی در پشت نمای توخالی از آجرهای عظیم پنهان شده است که به بادهای غالب اجازه عبور می دهد. زون تفریحی شامل یک میز با یک باربیکیو یکپارچه، یک قسمت با دوش ، به علاوه یک استخر کوچک می باشد. این زون تفریحی هم به خانه موجود در زمین همسایه سرویس می دهد و هم یک قسمت استراحت برای دفتر می باشد.

در پشت محوطه، دفتر باستان شناسی دهانه را اشغال می کند، در حالی که یک دیوار آجری صلب بین داخل و خارج می پیچد تا باغ ها و فضاهای فنی (حمام، انبار، انبار) را در طرفین آن جانمایی کند.
علاوه بر جنبه‌های پایداری با فناوری پایین که در بالا توضیح داده شد، سقف فضای استراحت که به نظر می‌رسد بین رواق‌های انگور شناور است، یک سیستم آبیاری خودکار دارد که آب باران جمع‌آوری‌شده را روی سقف کاشی ساندویچی می‌ریزد تا به طور فیزیکی فضا را خنک کند. بدون ناودان، سقف آبشاری به راه می اندازد و با سر و صدایی که ایجاد می‌کند، از نظر روحی و روانی به کاربران شادابی می‌بخشد و حس آسایش آنها را بهبود می‌بخشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه