کانسپت استور سمر | آرش مدنی

کانسپت استور سمر |  آرش مدنی
موقعیت: تهران – ولنجک – مرکز خرید توچال – واحد ۳۴
معمار: آرش مدنی
همکاران طراحی: مینا نظم جو، ملیکا حیدر
مجری: ایرج سمیارث
مساحت زمین: ۱۲۰ مترمربع
نورپردازی: شرکت آرت لایت
سال: ۱۳۹۹
عکس: محمدحسین حمزه لوئی

کانسپت استور فروشگاهی است با محصولاتی متنوع در زمینه مد، زیورالات، لوازم خانگی و… با یک موضوع، ایده و کانسپت.
در این پروژه که در منطقه ولنجک واقع گردیده و مجموعه ای پویا در زمینه ارائه و معرفی طراحان جوان ایرانی به مخاطب است، کانسپت روایتگری انتخاب گردید تا با کاربری فضا که مکانی برای به نمایش گذاشتن بود در ارتباط باشد؛ از این رو نام سمر (به معنای: حکایت) برای مجموعه انتخاب گردید. و نماد بصری این کانسپت خط تعریف شد؛ به گونه ای که در فضا، فرم و عملکردهای متنوعی را تشکیل بدهد.
با دنبال کردن خط در فضا به محصولات و فضاهای متفاوت می رسیم و در هر فضا سکانس خط با تشکیل قاب، در بستری خنثی از جنس بتن آبجکتی را روایت میکند و به تصویر می کشد. و از طرفی با پیوستگی خطوط، سعی بر یکپارچه سازی مجموعه در عین وجود بخش های متنوع مانند: هوم، دکور، لباس، اکسسوری و … گردید و تلاش شد تا از اغتشاش بصری جلوگیری شود. هنگامی که در نمای ورودی قرار بگیریم خطوط به عمق رفته پرسپکتیوی دعوت کننده را به نمایش میگذارد و مخاطب را با خود همراه می کند.

کانسپت استور سمر، آرش مدنی
کانسپت استور سمر، آرش مدنی

برای پوشش دیوارها از پوشش میکروسمنت استفاده شده و نشانه های گرافیکی موجود در فضا توسط گرافیست تیم طراحی و متناسب با هویت سازمانی مجموعه و کانسپت پروژه طراحی گردید.
در نور پردازی داخلی مجموعه از ترکیب نوری خنثی و تاکیدهای نور متفاوت با همکاری شرکت آرت لایت استفاده گردیده است. پیشخوان و استندهای موجود توسط تیم طراحی و براساس کانسپت پروژه با نظارت و مشورت گرافیست تیم اجرا گردیده است و سعی بر طرحی هماهنگ با محیط از لحاظ جنس، رنگ و فرم داشته است.

کانسپت استور سمر، آرش مدنی
کانسپت استور سمر، آرش مدنی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه