کافه تراول | امین ترکان

کافه تراول | امین ترکان
موقعیت: اصفهان، ایران
سرپرست طراحی: امین ترکان
همکار طراحی: عالیه نادری
مساحت: ۹۴ مترمربع
تاریخ شروع  پروژه: ۱۳۹۹
تاریخ پایان پروژه: ۱۳۹۹
عکس: نگار صدیقی

گروه معماری ۹۰۰ به عنوان طراح یک کافه‌ جدید واقع در خیابان چهارباغ بالا که در محور تاریخی اصفهان می‌باشد، برگزیده شد و این محور تاریخی شامل یک شاهراه به نام چهارباغ و میدان نقش جهان که مرکز پادشاهی سلسله‌ صفوی بوده و قلب تپنده‌ی آن شناخته می‌شود، می‌باشد.
در نتیجه‌ی پیشینه‌ تاریخی اصفهان و موقعیت جغرافیایی آن که در میان راه دریای خزر، جاده‌ ابریشم و خلیج فارس بوده، بسیاری از کاروان‌های تجار از آن عبور می‌کردند و به همین دلیل رویارویی و ارتباط با جهانگردان و تجار از سرتاسر جهان، مهمان‌دوستی و در نتیجه آشنایی با فرهنگ و غذا‌های برون‌مرزی ریشه در فرهنگ اصفهان و مردم آن دارد.
بنابراین طراح تصمیم گرفته که مردم اصفهان را با جهانگردی در غذا و نوشیدنی که در سرتاسر جهان عرضه می شود، باز پیوند دهد و اینگونه کانسپت فکری و شخصیت اصلی کافه تراول، اثر امین ترکان شکل گرفته است.
در ادامه، در راستای بازآوری و تداعی پیشینه‌ تاریخی اصفهان و احیا کهن‌الگوی معماری ایرانی، از فرم قوس همراه با کانتور‌هایی قرمز‌رنگ استفاده شده تا ضمن هماهنگی با نمای ساختمانِ موجود، تضمین‌کننده‌ پویایی اتمسفر کافه باشند.
در روند طراحی، یکی از خواسته‌های تاثیرگذارِ کارفرما، در نظر گرفتن مکانی مناسب برای دیده شدن روند رُست‌کردن دانه‌ های قهوه توسط دستگاه رُستِرِ خاصی بود که او در اختیار داشت.
به همین منظور تصمیم بر آن شده تا برای این دستگاه یک دید اختصاصی در نظر گرفته و از طریق ایجاد ارتباط بصری از همه‌ زوایای کافه، نسبت به آن و دودکشی بلند و خاص، شخصیتی دراماتیک برایش خلق شود.
در ادامه، برای کمرنگ‌ کردن مرز درون و بیرون، از جداره‌ هایی شیشه‌ ای استفاده شده است تا ضمن ایجاد امتداد بصری از درون به بیرون برای کاربران، در هنگام پخش یک ویدئو روی پرده، افراد بیرون از کافه نیز بتوانند به تماشای آن ویدئو نشسته و به جمع افراد داخل کافه بپیوندند.
جداره‌ شیشه‌ ای تاشونده‌ جنوبی، نیز نوعی انعطاف‌ پذیری فضایی را برای قسمت گروهیِ کافه فراهم آورده و هنگامی که دمای هوا در منطقه‌ آسایش قرار داشته باشد، با جمع شدنش، فضای کوچه را به فضای داخلی متصل کرده و به بزرگتر شدن کافه کمک می‌کند.

×
نوع متریال
انتخاب
نوع پروژه
انتخاب
کافه تراول، امین ترکان

کافه تراول | امین ترکان

کافه تراول | امین ترکان موقعیت: اصفهان، ایران سرپرست طراحی: امین ترکان همکار طراحی: عالیه نادری مساحت: ۹۴ مترمربع تاریخ شروع  پروژه: ۱۳۹۹ تاریخ پایان پروژه: ۱۳۹۹ عکس: نگار صدیقی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به

ادامه مطلب »
مسکونی ماهان، BA design Studio

مسکونی ماهان | BA design Studio

مسکونی ماهان | BA design Studio موقعیت: اصفهان، خانه اصفهان طرح:  BA design Studio /  بابک کریم پور، علی شفیق کارفرما: آقای حموله اجرا و نظارت: بابک کریم پور، مجتبی خسروی گرافیک : رامتین میر محمد صادقی طراح سازه: سهیل اولادنیا نوع سازه: بتنی نوع تاسیسات: پکیج، اسپلیت مساحت زمین:

ادامه مطلب »
ویلا ‘DE’، دفتر معماری RJ

ویلا ‘DE’| دفتر معماری RJ

ویلا ‘DE’| دفتر معماری RJ موقعیت: قم، روستای دستجرد معمار مسئول: رضا جعفری گروه طراحی: سید محمد مهدی معصومی، امیرحسین شریفزاده، بهار جوادزاده گروه ترسیم , فنی و مدل سازی : فاطمه شعرباف ، زینب رجایی ، محمد فراهانی ٫ نرگس رمضانی ، احسان بخشنده ، سمیرا موحدی، مهدی بداقی

ادامه مطلب »
خانه اصالت، امیرعلا فیروزی نیاکی

خانه اصالت | امیر اعلا فیروزی نیاکی، ندا بخشنده

خانه اصالت | امیر اعلا فیروزی نیاکی، ندا بخشنده موقعیت: مازندران، شهرک دریاکنار، خیابان پنجم ، کوچه سوم ، پلاک ۲۸۶ تیم طراحی،نظارت و اجرا: امیر اعلا فیروزی نیاکی، ندا بخشنده سرپرست کارگاه : شهاب سازه: دکتر طیبی تأسیسات مکانیکی : آقایان اصغریان و حسینی تاسیسات برقی: برارنیا کارفرما :

ادامه مطلب »
خانه سوده، فرهاد ابطحی

خانه سوده | فرهاد ابطحی

خانه سوده | فرهاد ابطحی موقعیت: کرج،تهران ویلا، شهرک درخشانیه معمار: فرهاد ابطحی طراح سازه: بهرام شاهپوری رندر خارجی: آرت ویز استودیو رندر داخلی: حسین صادقی دیاگرام: مرجان سیاوشی کارفرما: سوده مهابادی سال طراحی: تیر ۱۴۰۱ مساحت زمین: ۱۵۰۰ متر مربع مساحت بنا: ۷۷۵ متر مربع هشدار! تمامی اطلاعات پروژه

ادامه مطلب »
ویلاوا VILLAVA، گروه معماری شهر آ شیر

ویلاوا VILLAVA | گروه معماری شهر آ شیر

ویلاوا  VILLAVA | گروه معماری شهر آ شیر موقعیت: ایران، نوشهر معمار مسئول: شهرام شیر همکار طراحی: پریناز چرم دوز مجری: ابولفضل مختاری فر سال ساخت: ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مساحت زمین : ۴۲۰ متر مربع زیربنا : ۲۶۰ مترمربع کارفرما: اقای شاه بخت عکس: محمد امینی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات،

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه