ویلای کلاردشت | مهندسان مشاور ساختار جاوید یسنا

ویلای کلاردشت | مهندسان مشاور ساختار جاوید یسنا
موقعیت: ایران ، کلاردشت
معمار: ترانه اکرمی
مدیرعامل مشاور: مهرداد گل‌محمدی
همکار طراحی: گلناز بهرامی
سازه: شهریار لطفی
تأسیسات مکانیکی: امین ا… فریادرس، پژمان ایزدخواست
تأسیسات الکتریکی: امیر خاقانی
طرح‌های سه‌بعدی کامپیوتری: فرداد علوی
کارفرما: علی‌اکبر قاضی‌زاده
مساحت زمین: ۱۰۴۰ متر مربع
زیربنا: ۷۰۰ متر مربع
سال ساخت: ۱۳۹۱

بنا در۴ طبقه با زیر بنای ۷۰۰ مترمربع واقع در منطقه‌ی گرکپس کلاردشت برای یک خانواده‌ی چهارنفری طراحی شده و هدف اصلی، خلق فضایی پویا و مدرن، هماهنگ با نیازهای خانواده بود. کانسپت اصلی بنا تنها به یک ویلای ساده خلاصه نمی‌شود، بلکه منظور آفریدن ساختمانی بود شاخص به همراه ویژگی‌های خاص در منطقه، که با ایجاد سقفی عظیم و بتنی با یک طرف شیب، خود‌نمایی می‌کند. حجم بتنی به همراه پوشش آجرنمای سرخ و سیمان ابزارخورده‌ی کرم‌رنگ در منطقه‌ی سرسبز گرکپس این بنا را برجسته و متمایز کرده و حجم دلنشینی پدید آورده است. این ساختمان به منظور دستیابی به بهترین دیدها به سمت مناظر زیبا و بدیع تراس‌بندی شده است.


سازه، بدون تظاهر، از فرم تبعیت کرده و این هماهنگی نوعی حس همراهی و صمیمیت بین آن دو را پدید آورده است. سازه‌ی بتن اکسپوز در هماهنگی با فرم، فضای داخلی را مبرا از عناصر عمودی و ستون‌کرده است. آنچه می‌توانست راهنمای اصلی در تقسیم‌بندی فضاها و ترسیم خطوط طراحی شود، بی‌شک پلکان مجسمه‌گون و چشم‌انداز مجاور آن است که سه طبقه را به هم متصل کرده و تقسیم‌کننده‌ی سطوح داخلی شده است.


طبقه‌ی همکف پروژه فضاهای ورودی، رختکن، سرویس، نشیمن، پلکان و آشپزخانه را در خود جای داده است. طبقه‌ی اول شامل سه اتاق خواب، سرویس‌ها، نشیمن و تراس، و طبقه‌ی دوم بنا بهارخوابی است که دورتادور آن را پنجره‌های بلندی در بر گرفته است و در مقابل آن تراس وسیعی قرار دارد. فضاهای ورزشی، استخر، سونا، جکوزی به همراه فضاهای تاسیساتی و خدماتی در زیرزمین قرار گرفته‌اند.
از جمله عناصر قابل‌ذکر در طراحی این پروژه شومینه‌های متعدد در طبقات است و دیوارهای بزرگ و ساده به منظور ایجاد فضاهایی برای نمایش کارهای هنری در نظر گرفته شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه