Search
Close this search box.
Search

ویلای ورزان | مهدی علم بیگی

 ویلای ورزان  ، استودیو معماری آتلانت
موقعیت: ایران، تهران، دماوند
معمار مسئول:مهدی علم بیگی
تیم طراحی: مریم کاوری، سعید مومنی، بابک مرادی، محمد حسن شیرزاد، پویا بختیاری، حسین فارسی، فرانک بهرام نوری، مهسا آقالو، مهسا خالقی
طراحی و معماری  داخلی: امیر عطا گرجی، بهناز هادوی، بهار اسمعیلی
مساحت زمین:۱۴۴۰ مترمربع
مساحت زیربنا:  ۷۰۰  مترمربع
عکس: محمد حسین حمزه لویی
اتمام پروژه: ۱۴۰۰

طراحی داخلی ویلای ورزان به سبک مینیمال اثر مهدی علم بیگی جامعه معماران ایران

امروزه علاوه بر معماری و نمای ساختمان ها طراحی داخلی هم از مواردی است که بسیار مورد توجه و اهمیت واقع شده است. استفاده بهینه و مطلوب از فضای داخلی مسکونی کیفیت زندگی و لذت بردن از اوغات استراحت و تفریح را برای کارفرما در منزل و یا ویلای خود دوچندان می کند.

انتخاب سبک مناسب برای فضای داخلی

در طراح دکوراسیون داخلی این پروژه، در قدم اول استفاده از حجم‌ های خالص، سادگی، بی‌ آلایشی و عملکرد گرایی در دستور کار طراحی داخلی ویلا ورزان قرار داشته است. بدین منظور با پیروی از سبک مینیمالیست و با هدف هدایت بصری به مناظر دشت آینه ورزان، در نمای جنوبی باز شوهایی وسیع قرار داده شده و رنگ غالب بدنه‌ داخلی ساختمان و کف، به رنگ سفید در نظر گرفته شده است.

طراحی داخلی ویلای ورزان به سبک مینیمال اثر مهدی علم بیگی جامعه معماران ایران

ضمن اینکه برای از بین بردن یکنواختی، از ترکیب ۳۰ درصدی رنگ خاکستری به عنوان رنگ مکمل دیوارها و ۱۰ درصدی رنگ مشکی در بافت سنگ تراورتن، استفاده شده است. تلاش تیم طراحی بر این بوده که با به کارگیری چوب در کف طبقات بالایی، تراس‌ ها و آسانسور (بدنه، کف و سقف)، دمای رنگ محیط به تعادل دلخواه برسد.

پلان قرارگیری اجزای به کار رفته در سقف (هالوژن‌ ها، دریچه‌ های تهویه، آویزها، سنسورهای حرارتی و…) در عین بی‌ نظمی از تناسبات حجمی مناسب در فضای داخلی، طبق عملکرد اجزا، تبعیت می‌ کنند.

ایجاد هارمونی در عین سادگی

خطوط و احجام ساده با تعریفی واضح و شفاف از کارایی آن، ویژگی اصلی طراحی داخلی این ویلا می‌ باشد که در تمام فضاها نمود پیدا کرده، که نقطه عطف آن شکستگی و برش بلندترین دیوار بنا به رنگ خاکستری به وسیله‌ جداره‌ ساده و سفید رنگ پله می‌ باشد که انقطاعی بین عملکرد آشپزخانه و طبقه‌ همکف و سالن با طبقات بالا ایجاد نموده است.

طراحی داخلی ویلای ورزان به سبک مینیمال اثر مهدی علم بیگی جامعه معماران ایران

وید میانی به منظور اشتراک بصری میان طبقات قرار گرفته است که با کمک قوس و فرم نرم کناری و حباب‌ های روشنایی علاوه بر تلطیف فضای داخلی در کنار سردی طراحی مینیمال، روشنایی‌ بخش بوده و پیوستگی میان طبقات با عملکردهای متفاوت و خلق تصویر سورئال را موجب گردیده است.

چرخش پیش‌ ورودی از جهت شمالی به طرف بنا، متریال مشترک کف سالن با جداره و کف استخر، آشپزخانه‌ هایی با دکور ساده و همخوان با جداره، به کارگیری آیینه در مقیاس برخی از دیوارها و جداره‌ های شفاف با وسعت زیاد جهت ارتباط بصری درون و بیرون از دیگر ویژگی‌ های طراحی داخلی ویلا ورزان می‌ باشد.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.