Search
Close this search box.
Search

ویلای رودسار | امیر افغان

ویلای رودسار | امیر افغان
موقعیت: ایران ، تهران ، دماوند
معمار: امیر افغان
مساحت: 700 متر مربع
سال: 2018
عکس: پیمان امیرقیاسوند ، استودیو دید
تولید کنندگان: کویر ، کناف ، شرکت کاشی مرجان ، شیشه ونوس
طراح گرافیک: فاطمه محمودیار
مدیر ساخت: حامد نقی زاده
تیم طراحی: ایلا کبگانی، عطیه کشاورز، محمدجواد فریژند
فنی: ایمان شمشادی
برق: ایمان شمشادی

ویلای رودسار در منطقه گیلاوند در شهر دماوند واقع شده است که با تهران حدود 56 کیلومتر فاصله دارد. زمین پروژه حدود 1100 متر مربع و مساحت ناخالص 700 متر مربع است. در عصر مدرن، مردمی که در کلان شهرها زندگی می کنند، روزانه با مشکلات متعددی مواجه می شوند. بر این اساس مردم گذراندن اوقات فراغت در مناطق حاشیه شهر را مورد توجه جدی قرار می دهند. این به آنها اجازه می دهد تا از برخی عوامل راحتی مانند هوای پاک، استفاده از منابع آب معدنی و طبیعت بکر بهره ببرند.

ویلای رودسر برای خانواده‌ای طراحی شده است که در شهر تهران زندگی می‌کنند و امیدوارند در حومه شهر دمی بزنند. نمای جلویی سایت، توپوگرافی لایه‌ای است که از دره‌ای پر از درختان سرسبز به سمت کوه‌های پوشیده از برف شروع می‌شود و در نهایت مناظر با منظره دیدنی قله دماوند به پایان می‌رسد . این پروژه دارای ویژگی لایه ای است که بازتابی از ماهیت لایه ای پروژه در اطراف است. برای چیدمان حجم ها به این صورت، توده ساختمان از 3 لایه لیز خورده روی هم تشکیل شده و در شیب سایت قرار می گیرد. حجم سه برابری پروژه در شیب سایت به گونه ای با خود در هم تنیده شده است که در هر تقاطع یک حیاط کوچک ایجاد می شود.


تلاش برای ایجاد مجموعه ای از فضاهای مختلف در اندازه و ویژگی، منجر به دستیابی به فضاهای با پتانسیل بالایی برای فعالیت های فردی یا گروهی شده است. مسیر گردش باز از میان حجم ها می گذرد و حیاط های کوچک را به یکدیگر متصل می کند و در نهایت به سمت استخر روباز و حیاط بزرگ جنوبی می رود. فضاهای مختلف باز، نیمه باز و بسته در ساختمان به طور مستقیم با استراتژی طراحی پروژه در مکان یابی ساختمان بر روی تپه مرتبط هستند. در ساعات مختلف روز، نفوذ نور طبیعی در فضای داخلی و خارجی سفید، سایه‌های برجسته و خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند که سیالیت فضا را در کنار دیوار شفاف داخلی و خارجی افزایش می‌دهد.
همچنین، همپوشانی فضا باعث می شود تا بهترین نمای داخلی نسبت به قسمت های مختلف ویلا باعث تشدید سرزندگی جوهره ویلا شود. با وجود خانه‌های مجلل درون‌گرای معمولی که فعالیت‌های داخلی در آن‌ها از دید عموم پنهان است، ویلای رودسار نماینده خانه‌ای برون‌گرا با طراحی ظریف و زمینی است. این امر همچنین در استفاده از مصالح ساختمانی که همگی از محیط اطراف و از انواع معمولی مصالح الهام گرفته شده اند نمایان می شود. علاوه بر این، این به ساختمان اجازه می دهد تا پیوند محکمی از تعامل با محیط خود ایجاد کند.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

فتوشاپ 2022

Adobe Photoshop 2022 v23.2.0.277 Win/Mac + Portable فتوشاپ Adobe Photoshop نرم افزاری گرافیکی جهت ایجاد ، ترکیب ، ویرایش ، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها بکار می‌رود. فتوشاپ برای سیستم‌عامل ویندوز و مکینتاش به‌کار می‌رود. هم‌چنین نگارش‌های گوناگون این نرم‌افزار تا نگارش دهم، در سیستم‌عامل لینوکس نیز با کمک

ادامه مطلب »

دفتر کار ARP Group | بابک آبنار ، ARP group

دفترکار ARP Group | بابک آبنار ، ARP Group موقعیت: ایران، تهران معماران: بابک آبنار، علی روانپاک مساحت: ۸۰ مترمربع عکس: حامد فرهنگی، منا سلیمانی طراحی و دکوراسیون داخلی: علی روانپاک سازه: رامین مجرد هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »
معماری خانه ویلایی ایمان اثر آزیتا اطمینانی اصفهانی

خانه ویلایی ایمان | آزیتا اطمینانی اصفهانی

معماری خانه ویلایی ایمان ، آزیتا اطمینانی اصفهانی موقعیت: ایران، اصفهان معمار مسئول: آزیتا اطمینانی اصفهانی تیم طراحی: مهندسین مشاور نقش انگار طراحی و معماری  داخلی: آزیتا اطمینانی اصفهانی نوع سازه: بتنی سازه: مهدی رحمانی نوع تاسیسات: فن کویل و چیلر تاسیسات مکانیکی: جواد گیاهچین تاسیسات الکتریکی: جواد دهقان نورپردازی: آزیتا اطمینانی اصفهانی مساحت زمین: ۹۶۵ مترمربع

ادامه مطلب »
برج باغ آرمانی جامعه معماران ایران

برج باغ آرمانی | علیرضا سه ده زاده

برج باغ آرمانی ، علیرضا سه ده زاده موقعیت: ایران، تهران، سعادت اباد، خیابان چهاردهم شرقی معمار مسئول: علیرضا سه ده زاده مدیریت پروژه: مهدی سه ده زاده مشاور سازه: علیرضا باقری و همکاران مشاور تاسیسات: نیک اندیشان صنعت ایرانیان نظارت و ساخت: مهدی سه ده زاده، علیرضا سه ده زاده، شرکت کومه آرمانی

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی کاجخانه | زیبا آذر

ساختمان مسکونی کاجخانه زیبا آذر معماری ساختمان مسکونی کاجخانه |  زیبا آذر موقعیت: ایران، اصفهان معمار: زیبا آذر مدیر پروژه: حمید رضا یکدانه مشاوراجرایی پروژه: امیرحسین قاسمی گرافیک: علی گرجیان جلفایی، زیبا آذر تیم ارایه: مرجان فقهی، نسیم کبیری عکس :علی گرجیان جلفایی سال آغاز پروژه: ۱۳۹۷ سال اتمام پروژه:

ادامه مطلب »
دفتر مرکزی بیمه پاسارگاد جامعه معماران ایران

دفتر مرکزی بیمه پاسارگاد | مهندسین مشاور نقطه خط ایماژ

دفتر مرکزی بیمه پاسارگاد ، مهندسین مشاور نقطه خط ایماژ موقعیت: ایران، شیراز، خیابان فرهنگ شهر معماران: علی‌اکبر شکور، پریا خیراندیش طراحی و معماری داخلی: علی‌اکبر شکور، پریا خیراندیش، مهسا فرخی، حمید اسکندریان، نسیم قدم خیر شهرساز: درنا خسروی کارفرما: شرکت بیمه‌ی پاسارگاد مجری: مهندسین مشاور نقشاوند شهر راز نورپردازی:

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.