Search
Close this search box.
Search

ویلای اسپینو | آرشی پارس

ویلای اسپینو | آرشی پارس
موقعیت: ایران ، کرج
معمار : رحیم هاشم‌پور
کارفرما: نرگس پورفرزانه
نظارت : آرشی پارس
تیم اجرایی (مدیر، همکاران) : آرشی پارس
سازه (طراحی، اجرا) : سامان حجازی
عکس : ندا هاشم‌پور
سال : 1388
کاربری : مسکونی، ویلایی
مساحت پروژه : 216 مترمربع
برندۀ جایزه: مقام دوم اولین دوره جایزه معماری خاک

این پروژه را طوری طراحی کرده ایم که هم طبیعت به درون راه یابد و هم ساکنان هنگام حضور در تراس، خود را بی هیچ مانعی در دل طبیعت بیابند. ایجاد فضایی خالص ساده و بدون پیچیدگی ایده اصلی طراحی بود، برای برقراری ارتباط بی واسطه با فضای بیرون از شیشه های ساده و بی رنگ در بازشوها استفاده شده. تراس معلقی نیز با فاصله تقریبی ۹ متر از زمین طراحی کرده ایم.

سایت در کیلومتر دو جاده آتشگاه، روستایی قدیمی و معروف در شمال کرج، واقع شده و زمین پروژه بر تپه ای با شیب ۴۵ درجه قرار دارد. در ضلع جنوبی زمین تپه دیگری قرار گرفته که صعب العبور و کاملا غیرقابل ساخت است. ابعاد زمین ۲۱×۴۵ متر است و از دو طرف شمال و جنوب دسترسی دارد. همسایگی قابل توجهی وجود ندارد. در ضلع شرقی، زمینی طبیعی و خالی از ساخت وساز و در ضلع غربی، ساختمانی با سازه بتنی در دو طبقه روی زیرزمین در حال ساخت است. زمین این منطقه برای خانه های ویلایی به قطعات ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ متری تقسیم شده است.

اسپینو نام رودخانه ای است در روستای آتشگاه، در حال حاضر این رودخانه به دلیل کم آبی، تقریبا فقط هشت ماه از سال آب دارد.
ویلای اسپینو یک خانه اکولوژیک هم هست. تمامی فضاهای پر کننده از پانل استرامیت تشکیل شده اند (پانل استرامیت دیوار پیش ساخته محکمی از ساقه گندم و برنج است که در برابر گرما و آتش سوزی مقاوم است، مانع تبادل انرژی گرمایی و سرمایی با بیرون و انتقال آلودگی های صوتی به درون می شود و با قابلیت نصب سریع در انواع ساختمان ها کاربری دارد که به مصرف بهینه انرژی کمک فراوانی می کند). در فصل زمستان تابش نور خورشید به داخل بنا به گرمایش کمک می کند و بازشوهای اطراف در فصل تابستان راه را برای ورود نسیم ملایم می گشاید.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
بازسازی آپارتمان کوی شماره 16، آزیتا اطمینانی

بازسازی آپارتمان کوی شماره 16 | آزیتا اطمینانی

بازسازی آپارتمان کوی شماره 16 | آزیتا اطمینانیموقعیت: اصفهانمعمار: آزیتا اطمینانیمجری: آزیتا اطمینانی، محمد روح افزامدیر اجرائی :امیر حافظیزیربنا :  110مترمربعنوع تاسیسات : گرمایش رادیاتور وسرمایش کولرتاریخ شروع و پایان ساخت:  اسفند 1399 تا  ادیبهشت 1400کارفرما: الهام اسحاقیعکس: نگار صدیقی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم

ادامه مطلب »
پل تندرستی جامعه معماران ایران

پل تندرستی | استودیو معماری کتوم

پل تندرستی ، استودیو معماری کتوم موقعیت: ایران، تهران تیم طراحی: کتایون مشهودی، تورج میربهاء همکاران طرح: علی‌اکبر حاج‌غلامیان، علیرضا شقاقی، اکرم محمدیان، مهسا شبستانی‌پور مدلینگ و سه‌بعدی: مجید جهانمهر، نازلی میلانی مجری: سیماهنگ صنعت بالابر، کیارش گل‌محمدی کارفرما: شهرداری منطقه ۲ تهران مساحت زیربنا: مساحت: ۱۳۰۰ متر مربع عکس: استودیو

ادامه مطلب »

اپل استور آی تک | آتلیه معماری فیروزمندان

اپل استور آی تک آتلیه معماری فیروزمندان طراحی داخلی اپل استور آی تک | آتلیه معماری فیروزمندان موقعیت: ایران، فارس،لار معمار: احسان فیروزمندان مساحت زیربنا: ۱۶۰ مترمربع گرافیک: عبدالحمید عالی حسینی سال آغاز پروژه: ۱۳۹۸ سال اتمام پروژه: ۱۳۹۹ عکس: احسان فیروزمندان هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح

ادامه مطلب »

ویلای شماره 2 | دفتر معماری شار

ویلای شماره 2 | دفتر معماری شار موقعیت: ایران ، شیراز ، شهرک صدرا معمار: احمد قدسی منش مساحت: 170 متر مربع سال: 2016 عکس: پرهام تقی اف سازندگان: WIEDEHOPF ، Wintec ، Samsung ، Vista Best همکار طراحی: مریم ناظم البوکا ، محمد قدرت همکار ساختمانی: رضا فتحی ،

ادامه مطلب »

سینما فور دی

یکی از نرم افزارهای حرفه ای در زمینه ی طراحی 3 بعدی می باشد. اگر به دنبال رسیدن به نتایج حرفه ای هستید این محصول برای شما امکانات بیش از پیش در زمینه ی فیلم، تلویزیون، ات، شبیه سازی های علمی، معماری، طراحی محصول و یا هر رشته ی دیگر، فراهم می نماید به علاوه در راستای کامل سازی ظاهری مدل کاربر، تمامی مولفه های استاندارد و پیشرفته را در اختیارتان قرار می دهد. برای مثال در زمینه ی انیمیشن، ابزارهای پیشرفته ای را در اختیارتان می گذارد که به کمک آن می توانید شبیه سازی ها و مدل سازی های طبیعی و مختلفی داشته باشید، شما می توانید به راحتی حرکت مو در اثر وزیدن باد را پیاده سازی کنید. به کمک این نرم افزار می توانید سایه روشن های زیبایی به صحنه های دلخواه تان بیافزایید. از دیگر خصوصیات بارز این نرم افزار بهره گیری از موتور قدرتمند و سریعی است که امکان پردازش بیش از 64 پروسس را به صورت همزمان فراهم می کند.

ادامه مطلب »

ویلای پورکان | گروه طراحان و بناکنندگان زاو

ویلای پورکان | گروه طراحان و بناکنندگان زاوآدرس : ایران، کرج ، پورکانمعمار  : محمدرضا قدوسیکارفرما: مژده قدوسی، علی علوی کامرانتیم اجرایی (مدیر، همکاران) : فاطمه رضایی فخر آستانه، حرمت قاسمیسازه (طراحی، اجرا) : نادر شکوفیتأسیسات الکتریکی (طراح، مجری) : علی قندیل ‌زادهتأسیسات مکانیکی (طراح، مجری) : کیانوش محمدیارائه :

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.