Search
Close this search box.
Search

نمایشگاه مبلمان و اثاثیه رست | دفتر طراحی وارتا و همکاران

نمایشگاه مبلمان و اثاثیه رست
دفتر طراحی وارتا و همکاران

طراحی داخلی نمایشگاه مبلمان و اثاثیه رست | دفتر طراحی وارتا و همکاران
موقعیت: ایران، تهران
معماران: محمد وارسته، رزا تبادار
تیم طراحی: هاله شیبانی، عرفان نظامی
مساحت زیربنا: ۶۰۰ مترمربع
اجرا: عرفان نظامی
نورپردازیی: عرفان نظامی، محمد وارسته
عکس: حمید کرمی
گرافیک: پیمان تحقیقی
سال: ۱۳۹۹

طراحی داخلی نمایشگاه مبلمان و اثاثیه رست ،جامعه معماران ایران ،ایزوآرک (4)

طراحان این پروژه پس از تجربه طراحی چندین شعبه از نمایشگاه های مبلمان رست، سعی بر این داشتند تا ایده ای نوین و بستری متفاوت برای این مجموعه ایجاد نمایند. مجموعه رست از ابتدا  با شعار “سادگی هنر ماست”  فعالیتش را در این زمینه شروع کرده بود و طراحان نیز در طی این پروژه سعی کردند تا دیدگاه طراحی خود را منطبق با ساختار و تفکر  و شعار این مجموعه پیش ببرند.

طراحان با پاسخ دادن به دو سوال اصلی، ساختار کلی طرح را پایه ریزی کردند:

سوال اول این بود که آن ها چگونه می‌توانند برای هر مبلمان تعریف فضای مختص به خود را داشته باشند که به طور همزمان تداعی کننده یک فضای مسکونی بوده تا بدین ترتیب درک بهتر محصولات از جانب مشتریان را فراهم آورند؟
و سوال بعدی این است که چگونه می‌توان با حداقل توده گذاری و تنوع متریال جهت نمایش سادگی و حداکثر دید مبلمان ساختار فضایی را ساماندهی کرد؟

طراحان برای پاسخ دادن به این سوال ها پلان فضای نمایشگاهی ۶۰۰ متری را تحلیل و با در نظر گرفتن نیاز‌های فضایی، چیدمان مبلمان ها و سیرکولاسیون مورد نیاز جهت دید حداکثری به تمامی بخش ها به تفکیک و زون بندی‌های مورد نیاز دست یافتند. همچنین با در نظر گرفتن ستون ها و دیوارهای موجود، این چیدمان فضایی را تکمیل ساختند.

دومین چالشی که طراحان در این پروژه با آن روبرو بودند، وجود سطح وسیعی از شیشه در جداره اصلی فروشگاه بود و سعی کردند تا ضمن ساماندهی این سطح و پوشش بخشی از این جداره، اصولی از چیدمان رعایت را رعایت کنند تا علاوه بر این که دید بیرونی خود را محدود نکند، فضای یکپارچه و ساده ای را برای عابرین و مخاطبین ایجاد کند.

با توجه به این که محصولات موجود در این فروشگاه دارای تنوع رنگی بود، طراحان برای دستیابی به بستری خنثی که تنها فضایی‌ جهت نمایش مبلمان و اثاثیه مجموعه می باشد، سعی کردند تا جداره های داخلی را در تضاد با متریال های مبلمان ها، ساده و خنثی طراحی کنند؛ برای رسیدن به محیطی یکپارچه با استفاده از تنها یک متریال که بتن مصلح شده با الیاف بود، سطوح افقی و عمودی را ساماندهی کنند. استفاده از بتن با توجه به رنگ خنثی و سادگی خود با حرکت در کف، سطوح را شکل داد و در قسمت های مختلف به شکل دیوارچه هایی تا ارتفاع ۱۲۰ سانتیمتر از سطح زمین بالا آمد و در قسمت ورودی، کانتر فروش را شکل داد و در ادامه با حذف پارازیت ها و استفاده از رنگ سفید، بستر مناسبی را ایجاد کردند.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

ساختمان مسکونی زرین | گروه معماری حجم سبز

ساختمان مسکونی زرین | گروه معماری حجم سبز موقعیت: ایران، اصفهان معماران: علی بصیری، احسان محمدی، محسن جعفری طراحی سازه: پویا تهرانی، رضا حامی تاسیسات مکانیک: رسول ایزدی تاسیسات الکترونیک: کامران افقری مساحت زمین: ۱۷۰ مترمربع مساحت زیربنا: ۴۳۰ مترمربع عکس: فرشید نصرآبادی سال: ۱۳۹۷ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و

ادامه مطلب »

گلستانه | معماران رویداد

گلستانه | معماران رویداد موقعیت : ایران ، چالوس معماران: زهرا آرمند، مصطفی اميدبخش تیم اجرایی (مدیر، همکاران) : محمود آرمند ارائه : مهسا شیخ اکبری عکس : آرش عاشوری نیا سال : 2014-2015 کاربری : مسکونی، ویلایی مساحت پروژه : 135 مترمربع هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از

ادامه مطلب »

خانه آجری | محمد دانشیار

خانه آجری | محمد دانشیار موقعیت: ایران، لار، خیابان فرهنگ 8 معمار : محمد دانشیار تیم:راحیل نبی زاده ، محمدرضا احمدانیان ، احسان فیروزمندان ارائه: احسان فیروزمندان سال: 1399 زیربنا:220 متر مربع مساحت زمین: 320 مترمربع مجری: علیرضا اسلامپناه سازه: رامین مدرسی مکانیکی: پوریا یزدان پناه کارفرما: عزیز ثابت قدم

ادامه مطلب »
آتلیه و دفتر معماری مشیر جامعه معماران ایران

آتلیه و دفتر معماری مشیر | مجتبی هوشنگیان شیرازی

آتلیه و دفتر معماری مشیر | مجتبی هوشنگیان شیرازی موقعیت: ایران، شیراز معمار مسئول: مجتبی هوشنگیان شیرازی نقشه فاز دو: مهسا پاک شیر طراحی و دکوراسیون داخلی: مجتبی هوشنگیان شیرازی، ادیب اشراق مشاور نورپردازی: علیرضا رضاپور مساحت: ۸۰ مترمربع عکس: امیرعلی غفاری اتمام پروژه: ۱۳۹۸ افتخارات: کاندید دریافت جایزه معماری

ادامه مطلب »
پروژه‌ی طوسی جامعه معماران ایران

پروژه‌ی طوسی | دفتر معماری آربا

پروژه‌ی طوسی ، دفتر معماری آربا موقعیت: ایران، البرز، محمدشهر، شهرک زیبادشت شمالی، کوچه‌ی ششم معمار مسئول: آرین جواهری تیم طراحی: بابک آزمون، مهدی جعفری، مهدیه پاپی، مریم فریدونی طراحی و معماری داخلی: دفتر معماری آربا کارفرما: مهدی ممدوحی مجری: مهدی ممدوحی نورپردازی: مهدی سرگلزایی مهندس تاسیسات: مهدی سرگلزایی نوع تاسیسات: ایر واشر و فن‌کویل با

ادامه مطلب »
ویلا آشیانه جامعه معماران ایران

ویلا آشیانه | استودیو اَرش بعد چهارم فضا

ویلا آشیانه ،  استودیو اَرش بعد چهارم فضا موقعیت: ایران، تهران، لواسان معماران مسئول: علیرضا شرافتی، پانته آ اسلامی، شبنم آزموده تیم طراحی: راضیه شعاعی، نگار سعادت، شیوا سبزواری، حامد ناجی مهندس سازه: علی شیخی تاسیسات مکانیکی: علی غنایی زاده تاسیسات الکتریکی: علی پیلتن اجرا: استودیو راهرو دیزاین گرافیک: مهسا شبستانی پور مساحت زمین:

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.