Search
Close this search box.
Search

ساختمان مسکونی لادن 24 | گروه طرح و ساخت سلامت

ساختمان مسکونی لادن 24 | گروح طرح و ساخت سلامت
موقعیت: ایران، تهران، منطقه ۳
معمار : گروه طرح و ساخت سلامت
سرپرست طراحی: هومن سلامت
سال شروع: ۱۳۹۵
سال خاتمه اجرا: ۱۳۹۷
همکاران گروه طراحی: ساینا محمدی خبازان، مونا فرهنگ دوست
سازه: مهرداد سلامت
تاسیسات الکتریکی : لیلا کرباسیان
تاسیسات مکانیکی : ساده شرق
مجری : گروه طراح و ساخت سلامت
مدیر پروژه : سیامک سلامت
سرپرست اجرا: مزدک سلامت

ساختمان شماره ۲۴ خیابان لادن، بنایی است مسکونی در زمینی جنوبی به مساحت ۷۳۶ مترمربع، که در یکی از خیابان های حدفاصل دو خیابان شیراز شمالی و شیخ بهایی به نام لادن واقع شده است. بنا دارای یک طبقه زیرزمین به مساحت ۴۳۷ مترمربع، طبقه همکف به همان مساحت و ۶ طبقه مسکونی است که هر طبقه دو واحد ۲۱۰ مترمربعی را در خود جای داده است. زیربنای کل پروژه ۳۶۳۸ مترمربع می باشد.

مشخصات و مزایای پروژه:
این پروژه مسکونی، در قطعه ای مستطیل شکل، محصور در همسایگی های شهری است. بنابراین تنها وجهی از این بنا که در تعامل با شهر می باشد، نمای شمالی آن است. از طرفی کشیدگی و تناسبات زمین عمق نورگیری در داخل ساختمان را نیز کم خواهد کرد. لذا اولویت اصلی طرح به حداکثر رساندن نور و کیفیت فضایی با استفاده از پنجره های حداکثری است. این عامل تعامل فضای اقامتی با شهر می باید، نمایشی دلچسب و پویا از بیرون نیز داشته باشد، لذا صفحه نما به قطعات خردی تقسیم شده که این قطعات با جلو و عقب شدن و گرفتن زوایای کم نسبت به یکدیگر در محدوده مجاز ساخت و ساز تحرک را به این نما برگردانده است.

این قطعات هرکدام همان واحدهای مسکونی داخلی است که امتداد آنها حجم هایی را در نما شکل داده که هرکدام متعلق به یک خانوار است. بواسطه نیاز به نور بیشتر فضای عمومی بنا تمام قد با شیشه در نما به نمایش در می آید.

بنا دارای یک طبقه زیرزمین، همکف و شش طبقه مسکونی بر روی آن است. در زیرزمین فعالیت های مربوط به پارکینگ، موتورخانه مرکزی و پمپ خانه آتش نشانی و انبارها مستقر شده است. یک اتاق ورزش با تهویه مناسب و یک سوئیت مستقل سرایداری با نور و تهویه مستقیم از خیابان لادن نیز در آن استقرار یافته است و نیزهمکف مختص پارکینگ و لابی است و سایر طبقات کاربری مسکونی دارد.

پلکان اصلی، حسب ملزومات آتش نشانی به نمای شمالی و هوای آزاد دسترسی مستقیم دارد و در طبقات با مجاورت لابی آسانسور و این پلکان، تامین نور و هوای تازه تا عمق فضاهای مشاع ممکن می شود. بدین ترتیب ورود به آپارتمان ها از فضایی با کیفیتی ممتاز صورت خواهد پذیرفت که طرح مدرن این فضاها نیز آن را خاص تر می کند.

در هر طبقه دو آپارتمان با مساحت 210 مترمربع قرار گرفته است، طبقه با امتدادی شمالی – جنوبی تقسیم شده و واحدهایی را در غرب و شرق مجزا ساخته است که هر کدام دید، نور و تهویه از هر دو سمت شمال و جنوب را دارند. خواب ها در مجاورت جبهه آرام حیاط شکل گرفته اند و پذیرایی و نشیمن آپارتمان ها مشرف به خیابان لادن است. در طراحی داخلی واحدها، سعی بر استفاده از کانسپتی مدرن با مصالحی با رنگ های روشن در کف، دیواره ها و سقف است. پنجره هایی با سطوح بزرگ که بیشترین نور ممکن را در داخل تدارک می بینند به ایده طراحی داخلی کمک خواهد کرد. فضای آشپزخانه ارتباط بصری کنترل شده ای با فضای پذیرایی دارد ولی از سمت نشیمن خصوصی کاملا با آن عجین شده است و به نوعی فضایی دلچسب و یکپارچه را شکل می دهد که بخش عمده ای از زندگی در آن اتفاق خواهد افتاد. خواب ها نیز با کریدوری بلند از فضای عمومی آپارتمان جدا شده اند، که محرمیت و آسایش آنها را به بیشترین حد ممکن می رساند.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.