Search
Close this search box.
Search

ساختمان مسکونی ستاره گلستان | مهندسان مشاور معماری و مرمت زندیگان


ساختمان مسکونی ستاره گلستان | مهندسان مشاور معماری و مرمت زندیگان
موقعیت: ایران، تهران
معمار: محمدرضا نیک بخت
تیم طراحی: شهریار قاسمی، هاله تمدن نژاد، شقایق ابریشمی، شهرزاد شهنام، شهرزاد نیک بخت
مساحت: ۹۲۸۰ مترمربع
مدیر پروژه: بیتا برنا
معماری داخلی و دکوراسیون: بیتا برنا، شهرزاد نیک بخت
مدیر گروه نظارت : مهدی فرج الله پور
گروه نظارت : حسام پور صرافی، علیرضا ناطقی
عکس: محمدحسن اتفاق، نیلوفر ابونوری
سال: ۱۳۹۷

پروژه معماری ساختمان مسکونی ستاره گلستان در خیابان گلستان شمالی واقع در محله اقدسیه تهران قرار گرفته است. موقعیت قرارگیری این پروژه، امکانات و تجهیزات رفاهی آپارتمانی با استاندارد بالایی را فراهم می کند، که برای افزودن کیفیت بالا به تجربه زندگی ساکنان در نظر گرفته شده است. امکانات شامل یک استخر شنا، یک لابی مجهز و یک اتاق مهمانی است که انتظارات ساکنین را برآورده می کند.

این ساختمان به صورت توده ای پویا با سیمان سفید و سایبان های چوبی در هماهنگی با بالکن های سبز در نظر گرفته شده است. بر اساس مورفولوژی خیابان های اطراف، نمای ۳۶۰ درجه به سمت نمای ساختمان وجود دارد و از منظر عابر پیاده، هر چهار گوشه ساختمان دارای نماهای اصلی هستند. فرورفتگی ها و برجستگی های توده ساختمان، فرم منحصر به فردی ایجاد می کند و نما را پویا به نظر می رساند و از لبه های یکنواخت یک مکعب توپر جلوگیری می کند.

از آنجایی که تهران دارای آب و هوای سرد نیمه خشک با تابش شدید خورشید است، طراحان در نظر دارند که برای جلوگیری از نور شدید خورشید تابستان، بازشوی دومی را به عنوان سایه بان روی پنجره های بزرگ اضافه کنند. فرم روی سایه بان ها با الهام از روش سنتی طراحی سایه بان به نام «شناشیل» در خانه های قدیمی ایرانی و الگوی خود را از لباس باختران (یکی از نژادهای ایرانی) وام گرفته است. هر پنجره و بالکن با جعبه های گل بزرگ در جلوی خود همراه است تا فضایی زیبا و دلنشین در فضای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد کند.

ورودی عابر پیاده به بنا در یک خیابان شیبدار باریک قرار گرفته است، از این رو معمار پسرفتی را در سطح ورودی طراحی کرده است تا رواقی دلپذیر شبیه معماری بومی خانه های تاریخی ایرانی ایجاد کند که هم به ساکنان و هم به عابران اطراف خدمت می کند. در دیوارهای طبقه همکف از سنگ قهوه ای گرم و کاشی های آبی لعابدار در تضاد با رنگ سفید بقیه ساختمان استفاده شده است. اگر چه هارمونی مصالح به کار رفته در طراحی داخلی ساختمان دارای هارمونی گرم سنگ و چوب و بافت متنوع در امر ایجاد فضایی دلپذیر و راحت و پرهیز از فضاهای خسته کننده برای ساکنین است.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
تغییر کاربری کاروانسرا به موزه باستانشناسی، پوریا محروقی

تغییر کاربری کاروانسرا به موزه باستانشناسی | پوریا محروقی

تغییر کاربری کاروانسرا به موزه باستانشناسی | پوریا محروقی موقعیت: نیشابور طراح: پوریا محروقی متراژ: 550 متر مربع سال طراحی و اجرا: 1399 کارفرما: میراث فرهنگی نیشابور هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد.

ادامه مطلب »
ویلای شماره‌ی 145 جامعه معماران ایران

ویلای شماره‌ی 145 | دفتر معماری ژاژ

ویلای شماره‌ی 145 ، دفتر معماری ژاژ موقعیت: ایران، مازندران، سرخرود، شهرک ساحلی خانه دریا معمار مسئول: قاسم نوایی تیم طراحی: محمد شالی‌کار، عاطفه پاشایی طراحی و معماری داخلی: قاسم نوایی کارفرما: مرتضی دماوندی، هنگامه قبادی مجری: قاسم نوایی نورپردازی: ستاره شمال مهندس تاسیسات: علی دماوندی نوع تاسیسات: VRF مهندس سازه: شرکت راستین سازه نوع سازه: یوبوت مساحت

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی پارک | استودیو طراحی بهزاد اتابکی

ساختمان مسکونی پارک | استودیو طراحی بهزاد اتابکی موقعیت : ایران ، تهران معمار: بهزاد اتابکی کارفرما: رضا فرح بخش سازه (طراحی، اجرا) : شرکت سازه مهبان تأسیسات الکتریکی (طراح، مجری) : شرکت سازه مهبان تأسیسات مکانیکی (طراح، مجری) : شرکت سازه مهبان عکس : پرهام تقی‌اف تیم طراحی :

ادامه مطلب »
پاییز 5 | سید حامد حسینی | تهران

پاییز 5 | سید حامد حسینی | تهران

نام پروژه: پاییز 5(#پاییز۵)
نشانی پروژه: تهران امیر اباد
کاربری: مسکونی
طراح : سید حامد حسینی
ناظر اجرایی : سید حامد حسینی
همکار طراحی: شادی شادمان روز
شروع و اتمام : 1396 – 1398
کارفرما: حاج یوسف فراهانی
مجری: گروه ساختمانی فراسازان
ناظر مقیم: علی فراهانی و سالار نگهبان
عکاس: محمد حسن اتفاق
طراح سازه: اشکان فیضی راد
زیربنا: 670 متر مربع
مساحت زمین: 166 متر مربع

ادامه مطلب »
ساختمان های مسکونی G & W ، علی لواسانی

ساختمان های مسکونی G & W | علی لواسانی

ساختمان های مسکونی G & W | علی لواسانی موقعیت: تهران، رودهن طراح: علی لواسانی همکاران: اشکان دلاورنژاد، فاطمه عزیززاده، مهدی فردبگذران، هلیا رضایی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد. این پروژه در

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.