Search
Close this search box.
Search

ساختمان مسکونی الی | کامبیز اسکندرتبار

ساختمان مسکونی الی | کامبیز اسکندرتبار
موقعیت: ایران، مازندران، نور
معمار: کامبیز اسکندرتبار
تیم طراحی: عباس غلامی، ریحانه حسینی، علیرضا اسفندیاری، هیلدا طهرانی
مساحت زمین: ۴۵۰ متر مربع
سال آغاز پروژه: ۱۳۹۸
سال اتمام پروژه: ۱۳۹۹
عکس: استودیو دید

پروژه ی حاضر در شهرک آناناس که مجموعه ایست با فضایی باز و محیطی آرام در شهرستان نور واقع شده است. یکی از ویژگی ها و نکات مهم در طراحی ویلای حاضر دید و منظری است که در شهرک وجود دارد.

ساختار کلی و هندسه ی غالب در معماری ساختمان مسکونی الی پاسخی نسبت به نیازهای عملکردی و هندسه ی کلی سایت و به علاوه محدودیت های اقلیمی می باشد. طرح کلی پروژه از ترکیب سه مکعب مستطیل در جوارهم ایجاد شد که با جانمایی وید در طبقه ی اول یکپارچگی فضا تقویت شده است. پیش آمدگی موجود در تراس خطی در نمای اصلی بنل حس دعوت‌کنندگی را تقویت نموده و به علاوه وجود فضای نیمه محصور و روباز در ابتدای پروژه افزون بر خوشامدگویی به مخاطب، فضایی گرم و صمیمانه ای را ایجاد کرده است. ساختار مکعبی اولیه پس از لغزشی آرام، بخشی جهت نفوذ سبزینگی ایجاد کرده تا نور و هوای تازه به فضای داخلی ساختمان جریان یابد.

یکی از مسائل مهم که باید بدان اشاره کرد، حیاط جلو و عقب خانه می باشد. وجود این بخش موجب متعادل گشتن دمای بیرون و درون در فصل سرد و گرم می شود. حیاط جلو فضایی دلچسب و آرامش بخش برای نوشیدن قهوه صبحگاهی می باشد. این بخش مکانی است که باد، نور خورشید و سایه ی دیوار آجری با یکدیگر برخورد کرده تا سکوت شکل گیرد.

از دیگر نکات قابل توجه در طراحی پروژه ی حاضر، ایجاد حیاط و دید اختصاصی برای آشپزخانه و نشیمن می باشد که فضای پاک بصری و ذهنی را برای کاربر این فضا تداعی نموده است. کاربرد درب های کشویی شیشه ای برای باغچه ی میانی افزون بر تهویه و نور طبیعی روز در فضای نزدیک به آن، موجب شد تا ریز اقلیم خانه نیز بهبود یافته و به علاوه تعامل بین اعضای خانواده و همنشینی عملکردها ممکن ساخته و در نهایت جایی برای خود می یابد و آرام می‌گیرد. در مجموع باید گفت که معماری ساختمان مسکونی الی با هدف ایجاد یک فضای دنج و همراه با سبزینگی و تک رنگ و ایجاد کوران و هوای بسیار دلپذیر برای ساکنین طراحی شده است.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

ساختمان مسکونی کاجخانه | زیبا آذر

ساختمان مسکونی کاجخانه زیبا آذر معماری ساختمان مسکونی کاجخانه |  زیبا آذر موقعیت: ایران، اصفهان معمار: زیبا آذر مدیر پروژه: حمید رضا یکدانه مشاوراجرایی پروژه: امیرحسین قاسمی گرافیک: علی گرجیان جلفایی، زیبا آذر تیم ارایه: مرجان فقهی، نسیم کبیری عکس :علی گرجیان جلفایی سال آغاز پروژه: ۱۳۹۷ سال اتمام پروژه:

ادامه مطلب »

نمایندگی پرشیا خودرو | مهندسان مشاور دیبان فرابوم

نمایندگی پرشیا خودرو | مهندسان مشاور دیبان فرابوم موقعیت: ایران ، تهران معماران:  امیر یاری ، رهام احمدیان ، سارا بروجردی ، دنیاناز ناظم ، غزاله حنایی ، مهسا اسماعیل پور سال: ۱۳۹۶-۱۳۹۵ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی

ادامه مطلب »

ویلای مشرف | دفتر معماری MRK

 طراحی و معماری ویلای مشرف | دفتر معماری MRK موقعیت: ایران، چلندر معمار: محمدرضا کهزادی مساحت: ۴۲۰ مترمربع تیم طراحی: ندا میرانی، محمد آقاجانی، مرتضی علی محمدی، حسین آقایی، نرگس سفیدآبی، مهنوش غفاری، سارگل طهرانی، مهرداد باقری، معظمه اشکوریان، صنم کشور پژوه، سپهر صادقی، سوگند شورج مهندسی: سیامک پورزند لنداسکیپ:

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی پلاک 1 | احسان نادری ، سید شهاب مرعشی

ساختمان مسکونی پلاک ۱ | احسان نادری ، سید شهاب مرعشی موقعیت: ایران ، تهران ، حکیمیه معماران: احسان نادری، سید شهاب مرعشی مساحت: ۱۶۰۰ مترمربع سال: ۱۳۹۷-۱۳۹۵ همکاران طراحی: رامین پورکیوان، علی افشار مهاجر، آیدا اقبالی، شادی حاجیان، ملیکا کمالی، محمدرضا مطیعیان مشاور سازه: رضا میرزاعلی تأسیسات: مهدی حمیدی

ادامه مطلب »

پلاگین وی ری

V-Ray Advanced 5.20.02 for 3ds Max 2016-2022 پلاگین ویری VRay یکی از کاربردی ترین پلاگین ها برای تری دی مکس است که به تازگی نسخه قابل استفاده در 3ds max 2019 اون منتشر شده است. با استفاده از V-Ray Next بدون اینکه نیاز باشه اطلاعات زیادی از نحوه عمل موتور

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.