ساختمان بامیک | گروه معماری پادیاو پارت

ساختمان بامیک | گروه معماری پادیاو پارت
موقعیت: ایران ، تهران ، زعفرانیه بالاتر از آصف ، پلاک ۳۲
معمار: بهرام شکوهیان
همکاران طراحی: امیر فاضلی ، محمدرضا عزیزی
مساحت  /   زیربنا: ۹۱۰۰ متر‌مربع
کارفرما: یعقوب‌پور
تاریخ شروع و پایان ساخت: ۱۳۹۲-۱۳۹۱
عکس: علی دقیق

این ساختمان با نمای متحرک و کاربری پارکینگ ‌   ـ‌     تجاری در نزدیکی تقاطع خیابان آصف و زعفرانیه در شمال تهران طراحی و ساخته شده است.
زمانی طراحی این پروژه به این گروه واگذار شد که سازه‌ی ساختمان ساخته شده بود و با توجه به رمپ‌های متعدد محدودیت‌های زیادی را به همراه داشت. پس از بررسی‌های انجام شده، ایده‌پردازی بر‌اساس پارامترهایی از قبیل پتانسیل‌های موقعیت زمین صورت گرفت که شامل نزدیکی آن به تقاطع و گسسته شدن بدنه ی سبز در جلوی پروژه و همچنین توجه به کاربری آن بود.
شروع کار با ایده‌هایی همچون ادامه دادن بدنه‌ی سبز در پروژه، در نظر گرفتن درصد شفافیت های مختلف با توجه به کاربری فضاها و امکان استفاده از تبلیغات در بدنه و از همه مهم‌تر ایجاد نمایی متحرک که بتوان در زمان‌های مختلف الگوی آن را تغییر داد و نمای پویایی به وجود آورد، شکل گرفت. در نتیجه ی‌ طراحی، یک صفحه‌ی متشکل از پانل‌هایی با قابلیت چرخش در ۱۹ ردیف و ۳۴ ستون به وجود آورد. این پانل‌ها مانند پیکسل عمل کرده و می‌توان با چرخش، الگوهای مختلف ایجاد کرد و حتی در مواردی به عنوان بیلبورد تبلیغاتی از آنها استفاده نمود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه