Search
Close this search box.
Search

ساختمان اداری شرکت توربوسیل تک | دفتر مهندسین مشاور موج نو

ساختمان اداری شرکت توربوسیل تک | دفتر مهندسین مشاور موج نو
موقعیت: ایران، تهران
معماران : لیدا الماسیان، شاهین حیدری
مساحت: ۲۵۰۰ مترمربع
تیم طراحی: سهیلا زاهدی، شیدا قطبی، پری پورمقدم، مریم شکوهی، شیرین ضیائی، الناز عشایری، نیلوفر مرادی، گلرخ حیدریان
نظارت بر طراحی سازه: حامد جیلانی
تیم طراحی سازه: متین محمدپور، ملیکا سندانی
عکس: پرهام تقی اف
سال: ۱۴۰۰

ساختمان اداری جدید شرکت توربوسیل تک توسط دفتر مهندسین مشاور نموج نو طراحی و به اجرا رسیده است. این پروژه در پارک فناوری پردیس در حومه تهران واقع شده است که هدف آن فراهم کردن بستری برای تحقیق و نوآوری افراد است. طراحی پارک فناوری پردیس بر عهده ی معماران ایرانی بوده و  پروژه ی حاضر این الگوی دیدگاه معماران معاصر را به به واسطه تیم طراحی اش ادامه می دهد.

معماری ساختمان اداری شرکت توربوسیل تک ، یک پروژه در مقیاس متوسط بوده و مساحت آن ۲۵۰۰ متر مربع می باشد. رویکرد طراحی بر تعامل میان فناوری، سایت، عملکرد و چشم‌انداز متمرکز بود. با توجه به پیوستگی نماهای سایت، کنترل حرارت و عملکرد ساختمان، فرم ایجاد شد. حجم ساختمان از زمین بیرون کشیده شده و از نظر بصری خط افق زیبا و در هماهنگی با محیط ایجاد می کند.

نمای بیرونی ساختمان در یک پوشش شیشه ای لفاف شده است و اجازه می دهد نور طبیعی و پروفیل های آلومینیومی در لایه بیرونی، ورود حرارت به فضای داخلی را کنترل کنند. ساختار اکسپوز مورد استفاده برای فضای داخلی از فرم ساختمان گرفته شده است که نمایانگر ساختار ساختمان های صنعتی است. ساختمان هرمی شکل شیشه ای به پنج سطح افقی تقسیم می شود که به خوبی توسط یک بالابر شفاف به صورت عمودی به هم متصل شده اند. فضاهای داخلی به گونه ای طراحی شده اند که تعامل بین کاربران را افزایش دهند.

دفاتر اداری در سطوح بالا قرار دارند و یک کارگاه با پلان باز در یک محفظه شفاف در سطوح پایین طراحی شده است که به بازدیدکنندگان فرصتی برای مشاهده تولیدات شرکت می دهد. ورودی در بخش مثلث ساختمان، برای کاربران انگیزه ورود به داخل ساختمان را ایجاد می کند. برش بیرونی در بام یک تراس ایجاد می کند که نور و هوای مطبوع را وارد فضای داخلی می کند و یک فضای بیرونی مشترک را برای بازدیدکنندگان و کارمندان ایجاد می کند تا به طور همزمان به هوای تازه دسترسی داشته، تعاملشان افزایش یافته و کار خود را انجام دهند.

سقف شیبدار در سرتاسر یک راهروی سبز از سطح زمین به سمت پشت بام ایجاد می کند تا فضایی پویا ایجاد شده و بهطور همزمان دمای ساختمان و مصرف انرژی کاهش یابد. یک مخزن آب نیز در کنار ساختمان تعبیه شده است تا آب باران را جمع آوری کند که برای مصارف آبیاری و مصارف غیر شرب مورد استفاده قرار می گیرد.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

آپارتمان مسکونی دستور | رضا صیادیان ، سارا کلانتری ، حمیدرضا رزم آریا

آپارتمان مسکونی دستور | رضا صیادیان ، سارا کلانتری ، حمیدرضا رزم آریا موقعیت: ایران ، تهران ، خیابان دستور جنوبی معماران: رضا صیادیان ، سارا کلانتری ، حمیدرضا رزم آریا اجرا: رضا صیادیان، رسول موج بافان سرپرست کارگاه: امیرخامسی سازه: مازیار بنایی تاسیسات: آرش افشاری ماکت: مهشید آقاخانی کارفرما:

ادامه مطلب »
شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

شوروم گروه آکا | استودیو طراحی شماره ۴

شوروم گروه آکا ، استودیو طراحی شماره ۴ موقعیت: ایران، تهران، کامرانیه معمار مسئول: محمد یوسف صالحی، محمد صادق افشار طاهری، کسری شفیعی زاده تیم طراحی: نادیا فراهانی، میلاد مساوات، الهه حسینی، فرشید نصرآزادانی طراحی جزئیات: بیتا قراگوزلو، شیوا غفاری، ایمان اسلامی، آذین ساوه دورودی سرپرست کارگاه: یاسین پور رضائیان

ادامه مطلب »
خانه تک طاق دفتر معماری آینه

خانه تک طاق | دفتر معماری آینه

خانه تک طاق | دفتر معماری آینه موقعیت: ایران، اصفهان، نجف آباد زیربنا : 122 متر مربع سال: 2016 عکس: فرشید نصرآبادی معماران اصلی: علی سلطانی، عاطفه کرباسی، علی دهقانی سرپرست اجرا: علی رحیمیان دستیاران طراحی: نوشین حسینی، صبا مسعودی نژاد، آرمان اصغرلو دستیاران: سیامک سهرابی، نوید صنعتی مهندس عمران:

ادامه مطلب »
کافه رستوران مورا لانژ جامعه معماران ایران

کافه رستوران مورا لانژ | حامد میرپادیاب، نگار تجملیان

کافه رستوران مورا لانژ ، حامد میرپادیاب، نگار تجملیان موقعیت: ایران، تهران معمار مسئول: حامد میرپادیاب، نگار تجملیان تیم طراحی: حامد میرپادیاب، نگار تجملیان طراح سه‌بعدی: حامد سرحدی، مهیار عبدالهی گرافیست: هژیر مهرآوران، میلاد کارآموز مجری: سیامک جنابی اجرای نورپردازی: امید کریمی همکاران ساخت دکور: وحید پریزن، مهدی راوش، مهرداد راوش مهندس تاسیسات: کبیر کیانی مساحت

ادامه مطلب »
خانه ای برای برگشتن جامعه معماران ایران

خانه‌ ای برای برگشتن | پارمیس میرزابابایی

خانه‌ ای برای برگشتن ، پارمیس میرزابابایی موقعیت: ایران، تهران، الهیه معمار مسئول: پارمیس میرزابابایی تیم طراحی: دفتر طراحی پارمیس میرزابابایی مجری: گروه مهندسی فروهش (فرنود فروهش تهرانی) نورپردازی: فرنود فروهش تهرانی، مهندس آذرین و شرکت نورانه مهندس تاسیسات: فرنود فروهش تهرانی نوع تاسیسات: تهویه مطبوع، داکت اسپلیت، پنج لایه‌پوش فیتپ نوع سازه: فلزی مساحت

ادامه مطلب »

داروخانه راوند | دفتر الشتر

طراحی داخلی داروخانه راوند | دفتر الشتر موقعیت: ایران، کاشان معمار: حامد مرادی الشتر تیم طراحی: سارا اسکندری، اعظم قاسمی گرافیست: امین محمد حسینی، طناز مقتدری مساحت: ۳۰۰ مترمربع عکس: فرشید نصرآبادی سال: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.