Search
Close this search box.
Search

ساختمان اداری رونیکس | دفتر مهندسان مشاور طرح و معماری پرگار

ساختمان اداری رونیکس | دفتر مهندسان مشاور طرح و معماری پرگار
موقعیت: ایران، تهران
معماران: بهزاد حیدری، شیرین صمدیان
تیم طراحی: مریم مسندی، امیرفاضل قهرمان پور، حسین کریمی، الناز غفوریان
مساحت: ۴۲۸۱ مترمربع
مهندس سازه: جلال الدین ساجدیان
مهندس برق: مهدی قندعلیزاده
مهندس تأسیسات: آرش مجابی
سال: ۱۳۹۸
عکس: استودیو دید

ساختمان اداری رونیکس: پروژه ی حاضر بر سطح زمینی به متراژ ۵۴۳ مترمربع با ۶۰ درصد سطح اشغال در قالب ۶ طبقه ی اداری برای شرکت رونیکس تعریف شده است. سایت پروژه در مجاورت خیابان حافظ تهران انتخاب شده تا دسترسی لازم به محدوده ی مرتبط با فعالیت های شرکت فراهم شود. شرکت رونیکس تولید کننده در حال توسعه ی ابزارهای صنعتی می باشد.

بنابراین عناصر مرتبط با کاربرد و ماهیت آن موجب شکل گیری کانسپت شد و از آن ها می توان به اداری-صنعتی بودن، شفافیت و پویایی روابط و امکان افزایش نیروی انسانی اشاره نمود. در نتیجه، در روند طراحی، مکعب های شفاف در سازه ی ساختمان محصور شده و با حرکت این مکعب ها، فضای سبز مورد نیاز جهت ایجاد تنفس و تلطیف کار شکل گرفتند.

موانع کار

_ ماهیت اداری ساختمان و نیاز به نور در تمامی بخش ها، سطح شیشه ها را افزایش داده است و این مسأله اثرات منفی گلخانه ای را به همراه داشت.
_ بافت مجاور فرسوده و بی نظم بوده و چشم انداز زیبایی را فراهم نمی آورد.
_ کاربری ساختمان های مجاور این پروژه مسکونی و به علاوه نزدیک به سایت می باشد و مشکل اشراف و عدم حریم خصوصی را ایجاد می کند که در مغایرت با شرایط اداری می باشد.

راه حل

مشکلات فوق، نیاز به نیمه شفاف ساختن شیشه ها از بواسطه ی چاپ را تعریف می کند. عواملی چون طراحی، اندازه و رنگ چاپ شیشه ها بر میزان راحتی کارمندان و عابران تأثیر عمیقی داشت.
بنابراین، شبکه ماتریس نقاط چاپی در نظر گرفته شد و فیلترهای طیف تابش فعلی و آینده از طریق نرم افزار گرس هارپر روی آن اعمال گردید تا با مقیاس کردن نقاط ماتریس، پوشش شیشه‌ها به سطح ایده آل برسد.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.