ساختمان اداری تجاری ناهید | مهندسین مشاور آتی زیست

ساختمان اداری تجاری ناهید | مهندسین مشاور آتی زیست
موقعیت: ایران ، تهران ، جردن ، خیابان ناهید غربی
معماران: احسان مالکی، یکتا آفرین
همکاران طراحی: یکتا آفرین، حسن عابدی، مهسا دباغ
طراحی و دکوراسیون داخلی: یکتا آفرین
نوع تأسیسات/ نوع سازه: موتورخانه مرکزی + فن کویل/اسکلت بتنی
مساحت/زیر بنا: ۶۰۰۰ مترمربع
کارفرما: آرش وحیدی و شرکا
تاریخ شروع/تاریخ پایان ساخت: ۱۳۹۵ / درحال ساخت
عکس: بخش مستندسازی آتی زیست
مساحت کل ساخته شده: ۱۸۰ متر مربع، ۱۰۰ مترمربع طبقه اصلی و ۸۰ متر مربع طبقه فوقانی
نوع ساختمان: مسکونی، ویلایی
کارفرما: بخش خصوصی

ساختمان اداری در نمای شهری در حال تبدیل شدن به حجم‌های تکراری و بدون نور شده است. ما در طراحی ساختمان اداری ناهید با در نظر گرفتن حضور استفاده‌کنندگان در بیشتر ساعات روز در محل کار در پی ایجاد کیفیتی متفاوت برای افراد به حجم کنونی دست یافتیم. طراحی ساختمان اداری ناهید، مفهوم زیست‌محیطی را برای حضار تداعی می‌نماید. در این بنا، ارتباط هسته‌ی داخلی فضاها به نمای بیرونی به راحتی میسر گشته است. این رویکرد آگاهانه‌ی محیطی نه تنها فضای اداری سالمی فراهم نموده بلکه باعث خلق حجمی متفاوت با دیگر ساختمان‌های اداری معمول گشته است.ساختمان اداری تجاری ناهید مهندسان مشاور آتی زیست


طرح منحصر به فرد این ساختمان برای ارائه به شرکت‌ها با فضاهای کاری انعطاف‌پذیر، شامل محیط داخلی با کیفیت بوده که مفهوم جدیدی از ساختمان اداری معمول بتنی و شیشه‌ای را بیان کرده است. طراح با استفاده از متریال آجر، در نما و داخل ساختمان، آن را برای کاربران آشنا و آرام‌تر جلوه داده تا استفاده‌کنندگان از تمامی ساعات کاری خود از زمان ورود و حین کار از کیفیت فضای معماری بهره‌مند شوند. این مفهوم جدید دفتر اداری برگرفته از شیوه‌ی معماری ایرانی است تا خود به تنهایی برای کاربران کیفیت زندگی کاری ایجاد نماید.
این ساختمان ۷۰۰۰ مترمربعی بخش عمده‌‌ی خود را به قسمت اداری اختصاص داده اما ۱۰۰۰ مترمربع به عنوان فضای تجاری داشته که در طبقه‌ی همکف قرار دارد. پروژه‌ی ناهید برای مهندسین مشاور آتی‌زیست بیشتر از اینکه جنبه‌ی سفارش کار جدید باشد؛ تغییر مسیر به سوی نجات‌بخشی و آوردن کیفیت معماری به حجم و داخل این بنا را داشته است. زمانی که کارفرمای این پروژه به دفتر آتی‌زیست مراجعه نماید در مسیر تکراری ساختمان‌های کلاسیک در حال حرکت بود و حتی اسکلت بنا هم زمینه را برای این هدف آماده کرده بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه