Search
Close this search box.
Search

کافه گالری کاراکتر | استودیو دیزاین اوژن

طراحی کافه و گالری کاراکتر | استودیو دیزاین اوژن
موقعیت: ایران، کرج
معمار: اوژن سلیمی
تیم طراحی: علی مرآتی، صابر تاجیک
مساحت: ۵۳۰ مترمربع
سال: ۱۳۹۷
مهندس مکانیک: کیوان توکلی
مهندس عمران: علیرضا صفویه
اجرا: مجیدرضا سلیمی، علیرضا صفویه
عکس: محمد حسین حمزه لویی

پروژه طراحی کافه گالری کاراکتر در یکی از خیابان های اصلی در مهرشهر کرج قرار دارد. مساحت این پروژه ۵۳۰ مترمربع می باشد. این پروژه پیش از بازسازی یک ساختمان قدیمی دو طبقه با زیر ساختی ضعیف، پلانی پیچیده و دارای بازشو های قوس دار متعددی بود. طراحان  در این پروژه با محدودیت بودجه و زمان کوتاه برای اجرای آن روبرو بودند. بنابراین آن ها سعی کردند کمترین خسارت و تغییر به ساختمان قدیمی وارد ساخته و با استفاده از ایده ای انعطاف پذیر و همچنین یک تعریف جدید برای بازشو های قوس دار، پروژه را تکمیل سازند. بنابراین آن ها به تعریف مجدد “ساباط” که یکی از عناصر اصلی در گذرگاه های تاریخی شهر یزد است، پرداختند تا عمق بازشوها را تغییر داده و  یک کشیدگی به شکل طاق ایجاد کنند.

 

با انجام چنین تغییراتی، طراحان توانستند برای ایجاد گردش، این طاق را ها را به راهرو تبدیل کرده و بر میزان اهمیت گذرگاه در فضا تأکید کنند. بدین ترتیب در میان مخاطبان حس کنجکاوی ایجاد خواهد شد و به علاوه به آن ها این اجازه داده می شود تا حضور در شهرهای تاریخی ایران را تجربه کنند. این ایده به کانسپت طراحی هویت، مبلمان و اکسسوری شرکت مانند کانتربار، صندوق و کتابخانه دفتر مدیریت تبدیل شد. ورودی اصلی پروژه در امتداد دیوارهای حیاط شکل گرفته و از صفحات بتنی و زنگ زده و دارای شکاف ساخته شده است تا بتواند فضای داخلی حیاط پروژه ارتباط برقرار سازد. این شکاف ها فرصتی برای حضور گیاهان فراهم می سازد.

کافه و گالری کاراکتر دارای دو حیاط در جلو و پشت ساختمان می باشد. فضای نشیمن در حیاط جلویی ساختمان به واسطه فضای سبز و صدای آرامش بخش آب احاطه شده است. طبقه همکف به سالن اصلی، بار و فضای خدمات اختصاص داده شده و به دفتر مدیریت، اتاق کنترل و تراس توسط پله های آهنی دسترسی دارد. توجه به حفظ این طرح پیچیده یکی از مهم ترین پیش فرض ها طراحان در طراحی این پروژه بود، بنابراین طراحان تصمیم گرفتند تا از رنگ های مختلفی در راهرو ها و سایر فضاها استفاده کنند تا مخاطبان درک بهتری از فضاها داشته باشند.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ساختمان شیخ بهایی جامعه معماران ایران

ساختمان شیخ بهایی | دفتر معماری علیدوست و همکاران

ساختمان شیخ بهایی ، دفتر معماری علیدوست و همکاران موقعیت: ایران، تهران معمار مسئول: شهاب علیدوست، سونا افتخارآزم تیم طراحی: امیر نیک نفس، حمیده رئوف زاده، سهند محدث، حامد بختیاری، مهرداد کارچانی، پریسا پویافرد، سما خاکی، مینا مهرداد، آیدا احسانی، ونوس انتظامی، کوروش امیرشاهی، مژگان عبداللهی، علیو محمدی زاده زاده سازه

ادامه مطلب »
خانه ی سفید نانسی جامعه معماران ایران

خانه ی سفید نانسی | مهیار جمشیدی

خانه ی سفید نانسی ، مهیار جمشیدی موقعیت: ایران، تهران  معمار مسئول: مهیار جمشیدی تیم طراحی: مازیار جمشیدی، تینا الفیده‌فرد، بهناز محسنی کارفرما: نانسی مرتضوی مساحت کل: 65 متر‌مربع عکس: آیدین شاهی اتمام پروژه: 1398 هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح

ادامه مطلب »

باغ کتاب تهران | مهندسان مشاور هسته طراحی (فضای چهارم)

باغ کتاب تهران | مهندسان مشاور هسته طراحی (فضای چهارم)موقعیت: ایران، تهرانمعمار: سام طهرانچیکارفرما: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران/ موسسه نشر شهرتیم اجرایی (مدیر، همکاران) : بختیار مژده ای، میرجعفر اعیانی، سعید شیرزاد، نیما جمال آبادی، پیمان اردستانی، مهران زمانی، فرهاد مظفریسازه (طراحی، اجرا) : شرکت پرتالمشاور طراحی داخلی

ادامه مطلب »
خانه باغ جنت جامعه معماران ایران

خانه ی باغ جنت | دفتر طراحی براکت

خانه باغ جنت ، دفتر طراحی براکت موقعیت: ایران، اصفهان، محله عباس آباد، خیابان آذر معمار مسئول: شروین حسینی تیم طراحی: مهدی هلاکوئی ، شادی محمدی ، بهاره سعادت فرد ، مارال شکرانی ، پریسا حق شناس مشاور تاسیسات مکانیکی: سروش صالحی اجرا: مهدی حسین زاده گرافیست: پناه نفیسی ، آرمان کجباف زاده مساحت زمین: ۱۱۳ مترمربع عکس: فرشید نصرآبادی اتمام پروژه:

ادامه مطلب »

ساختمان اداری 23 | علیرضا سه ده زاده

ساختمان اداری 23 | علیرضا سه ده زاده
آدرس: تهران-خیابان شیراز شمالی -خیابان شهریار
سال ساخت: 1399
مدیریت پروژه:مهدی سه ده زاده
مساحت زمین :600 متر مربع
مساحت زیر بنا:3600 متر مربع
نوع کاربری: اداری
مشاور سازه: مهندسین مشاور ایستا سازه تسنیم

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.