Search
Close this search box.
Search

پیست اسکی بارین | استودیو ریرا

پیست اسکی بارین | استودیو ریرا
موقعیت: ایران ، تهران
معماران: عباس ریاحی فرد ، فریناز رضوی نیکو
مساحت: 12000 متر مربع
سال: 2011
عکس: پرهام تقی اف
همکاران پروژه: یاسر کریمیان ، حامد تابش ، علی عاشوری ، مینا وکیلی ، مرتضی رهبر ، مصطفی محمدی ، امیر خادمی
ساخت و ساز: RYRA Studio & Problem Co
سرپرستان: عباس ریاحی فرد ، سروش علیپور ، حسام رئوف پناه ، علی زرندی
طراحی سازه: کامران ادرکی
مشاور مکانیک و برق: آزمایش و همکاران
مساحت اتاق: 60 متر مربع
معماران طراحی: اشکان باقری اقدم ، نوید نصرالله زاده

پيست اسكي بارين ده طبقه در نزدیکی پیست اسکی شمشک ، دومین پیست اسکی بزرگ ایران و تنها نیم ساعت رانندگی از پایتخت واقع شده است. در سال 2008 ، مشتری از معماران درخواست کرد یک پیست اسکی را طراحی کنند ، مکانی دنج و گرم برای استراحت جوانان پس از اسکی در هوای بسیار سرد.

هنگامی که معماران برای طراحی پروژه به کار گرفته شدند ، ساختمان اصلی قبلاً به پایان رسیده بود. ساختار اصلی و سقف به شکل مکعب کلاسیک ساخته شده بود ، اما معماران احساس کردند که شکل مستطیلی شکل طبیعی با تشکیل کوه با شیب طبیعی بیگانه است .

اپيست اسكي بارين توسط چشم اندازهای پوشیده از برف تعریف شده است ، بنابراین آنها نمی خواستند ساختمان نسبت به محیط اطراف خود بی تفاوت باشد ، اما به عنوان بخشی از طبیعت که آن را پذیرفته است.

تفریحگاه اسکی بارین فلسفه طراحی ساختمان ها را دنبال می کند به طوری که فرم از محیط فوری شبیه سازی می کند. پیست اسکی بارین با کوه پوشیده از برف یکی است ، تقریباً مانند یک باد صخره ای در سمت کوه ، مانند یک صخره یخی
اتاق های جداگانه ، 67 اتاق ، هر کدام در اندازه های مختلف ، از 45 متر آپارتمان استودیو تا 270 متر پنت هاوس ، به نظر می رسد مانند یک غار طبیعی در یک بلوک یخی کوهستانی تراشیده شده است.

هر حجره ای که به شکل گنبد است احساس یک “غار” گرم و خانگی را برای استراحت پس از اسکی در سرما افزایش می دهد.
ادامه این رویکرد طراحی در داخل اتاقها و راهروها ، که به صورت ارگانیک شکل گرفته اند ، و همچنین پنجره های سنگریزه ای که چشم اندازهای خیره کننده ای از رشته کوههای اطراف را ارائه می دهند ، همه این عوامل پیست اسکی بارین را به یک ساختمان جامع که مکمل طبیعت آن است ، تبدیل می کند. زیستگاه.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

ساختمان مسکونی سرو | گروه معماران رواق

ساختمان مسکونی سرو | گروه معماران رواق موقعیت: ایران ، تهران کارفرما : سید مرتضی رضوی نظارت : سید مرتضی رضوی تیم اجرایی: سید یوسف رضوی، امیر حسین منتظر، علی منتظر سازه (طراحی، اجرا) : مهندس قاسم زاده تأسیسات الکتریکی (طراح، مجری) : فربد مقدم تأسیسات مکانیکی (طراح، مجری) :

ادامه مطلب »
آجرچینی ایرانی-اسلامی در پروژه ای در کانادا

استفاده از طرح آجرچینی ایرانی-اسلامی در پروژه ای در کانادا

حجم مرکزی که در الگوی آجری ساخته شده است، از مفهوم مشربیه، یک عنصر معماری مشخصه طراحی سنتی اسلامی، الهام گرفته است. شبکه‌های آجری حجم علاوه بر قرار دادن راه‌پله‌های بالا، فرودها و ورودی‌ها، جذب نور طبیعی را تسهیل می‌کند و در عین حال منظره‌های خارجی را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی به ساکنان ارائه می‌دهد. گسترش بیرونی حجم مرکزی فضای داخلی بیشتری را فراهم می کند و امکان فرود و ورودی های بزرگ را فراهم می کند. قسمت های زیرین فرودها با گیاه سدر تکمیل شده است و به قسمت های ورودی گرما می بخشد. سطح سوم حتی گسترده تر است و به گونه ای طراحی شده است که امکان نشستن در یک گوشه مطالعه کوچک با نمای خارجی را فراهم کند.

ادامه مطلب »

ویلای آنا و سعید | فرایند منطقی در دفتر طراحی معماری

ویلای آنا و سعید | فرایند منطقی در دفتر طراحی معماری موقعیت: ایران ، اصفهان معماران: الهام گرامی زاده نائینی ، احسان حسینی مساحت: 420 متر مربع سال: 2015 عکس: پرهام تقیوف ، فرشید نصرآبادی همکار طراحی: مرجان صادقیان ارائه: نیلوفر موسوی ، حسین حسینی ، حمیدرضا گوگردچیان مدیر ساخت:

ادامه مطلب »

ساختمان اداری شرکت توربوسیل تک | دفتر مهندسین مشاور موج نو

ساختمان اداری شرکت توربوسیل تک | دفتر مهندسین مشاور موج نو موقعیت: ایران، تهران معماران : لیدا الماسیان، شاهین حیدری مساحت: ۲۵۰۰ مترمربع تیم طراحی: سهیلا زاهدی، شیدا قطبی، پری پورمقدم، مریم شکوهی، شیرین ضیائی، الناز عشایری، نیلوفر مرادی، گلرخ حیدریان نظارت بر طراحی سازه: حامد جیلانی تیم طراحی سازه:

ادامه مطلب »

اتودسک اتوکد 2022

Autodesk AutoCAD 2022.1.1 Win/Mac + Help اتوکد نقشه کشی 2022 Autodesk AutoCAD اتودسک اتوکد نرم‌افزاری که برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. مطمئنا مهندسان نقشه کشی و عمران این ابزار را بسیار بهتر از افراد معمولی می شناسند. در AutoCAD کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.