مهرداد ایروانیان

فهرست مطالب

مهرداد ایروانیان

مهرداد ایروانیان جامعه معماران ایران ایزوآرک

زندگی‌نامه

مهرداد ایروانیان بی شک از تاثیر گذارترین معماران حال حاضر ایران می‌باشد. وی که متولد ۱۳۳۶ در شهر شیراز می‌باشد، به دلیل برخی مشکلات تنفسی در دوران کودکی و نوجوانی مجبور به تحصیل در منزل شد و این امر سبب گشت تا وی در شانزده سالگی مدرک دیپلم خود را اخذ نماید.

پس از آن ایروانیان برای تحصیل در رشته هایی چون مهندسی مکانیک و طراحی صنعتی عازم ایالات متحده آمریکا شد و چندی پس از ورود به امریکا به صورتی اتفاقی در بک کنسرت موسیقی با چند دانشجوی معماری آشنا شد و پس از صحبت کردن با آنها متوجه شد که رشته‌ی مورد نظر او که سال‌ها به دنبال آن می‌گشته، معماری بوده است. این اتفاق باعث میشود تا مهرداد ایروانیان جهت پذیرش در رشته ی معماری دانشگاه یو اس ال اقدام نماید.

پس از فارغ التحصیلی، رویای ایران باعث شد تا ایروانیان در زمان جنگ ایران-عراق به کشور بازگردد اما حقایق با رویایی از ایران که در سر پرورانیده بود بسیار متفاوت بود اما به هر تقدیر باعث شد تا او در ایران به زندگی و فعالیت حرفه ای خود بپردازد.

تفکر معماری

از ویژگی های معماری استاد ایروانیان، پرداختن به تمام ابعاد پروژه می‌باشد به صورتی که پروژه های برگ با جزئیات فوق العاده زیاد جزئی از شخصیت کارهای استاد ایروانیان گشته است.

از نظر استاد ایروانیان، رمز موفقیت یک معمار جوان، عطش بیش از حد وی برای دریافت و درک اطلاعات از جهان پیرامون می‌باشد و درعین حال معمار باید بتواند موضوعی را هدایت کند، بسط و توسعه دهد.

اولین پروژه ای که در سرنوشت حرفه ای استاد ایروانیان بیشترین تاثیر را گذاشته بی شک پروژه‌ی باغ چمران یا باغ بلند می‌باشد که سی کیلومتر طراحی پیاده رو بلوار شهید چمران شیراز می‌باشد.

در زیر پروژه هایی از استاد مهرداد ایروانیان که در وبسایت جامعه معماران ایران بارگذاری شده است را می‌بینید.

نمونه موردی پروژه های معماری مهرداد ایروانیان

shiraz architecture isoarch معماری شیراز جامعه معماران ایران ایزوآرک
دفاتر معماری شیراز

فهرست مطالب معماری شیراز معرفی شهر شیراز شیراز پنجمین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان فارس است.  بر اساس سرشماری ملی سال ۲۰۱۶، جمعیت این

ادامه مطلب »
مطالعۀ تطبیقی رهیافت‌های فرمی- فضایی معماری و نقاشی در مرور آثار مهرداد ایروانیان و علیرضا تغابنی

نوع مقاله : مقالۀ پژوهشی نویسندگان انسیه ولی ۱ سیامک پناهی ۲ منوچهر فروتن ۳ حسین اردلانی ۴ ۱ پژوهشگر دکتری معماری، گروه معماری، واحد کرج، دانشگاه آزاد اسلامی، کرج،

ادامه مطلب »

آدرس دفتر مهرداد ایروانیان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه