Search
Close this search box.
Search

مرکز مک هاب | دفتر معماری رووک

مرکز مک هاب ، دفتر معماری رووک
موقعیت: ایران، چابهار
معمار مسئول: امید گرگیج
تیم طراحی: زینب جمالزایی، حلیمه جدگال، بهناز سلامی
دیاگرام: آرمین سرائی
کارفرما: دانشگاه بین المللی چابهار
همکاران (اجرا) :  محسن دانش، مجید شاه خواه
مساحت زیربنا: 300 مترمربع
عکس: عبدالرحمن عزیزی، سعید درخشان
اتمام پروژه: 1401

مرکز مک هاب جامعه معماران ایران

“حشر” و “مدد” یکی از فرهنگ های مردم بلوچستان است (حشر به معنای همنشینی و مدد به معنای کمک رسانی) که در زمان بروز مشکل برای هر شخص، بستگان و نزدیکان با همنشینی و هم اندیشی اقدام به کمک رسانی و حل آن مشکل می کنند.

مددی که انسان را در پهنه طبیعت خشک و نیمه خشک منطقه از تنهایی به در می آورد و حیات را معنادار و استمرار آن را ممکن می سازد.

حشر و مدد تعاونی است که مردم را خالصانه و با نیت های پاک به یکدیگر نزدیک می کند و کسی در این همیاری به مزد و پاداش چشم ندارد.

مرکز مک هاب جامعه معماران ایران

این فرهنگ و نیت انسانی و نیک را یکی از افتخارات درخشان قوم بلوچ می توان دانست، که در راستا احیا این فرهنگ و پاسخ به نیاز اساسی هم افزایی در مراکز رشد، ساختار پروژه به سمت پلان مرکزگرا سوق پیدا کرد و کاسنپ اصلی پروژه قرار داده شد.

پروژه در سالنی به مساحت 300 مترمربع که کاربری سالن اجتماعات داشت تعریف شد.

کارفرما خواستار تغییر کاربری به مرکز رشد با حداکثر تعداد دفتر جهت استقرار شرکت ها و حفظ کاربری موجود در بخشی از فضا بود.

جهت استقرار حداکثر تعداد شرکت و با توجه به نیاز متفاوت شرکت ها(در مساحت) و کافی نبودن سطح جداره های محیطی و همچنین ایجاد پویایی در فضا، به پیشروی و شکست در قسمت ورودی دفاتر رسیدیم.

مرکز مک هاب جامعه معماران ایران

با افزایش ریز فضاها، جهت ایجاد تناسب فضایی، اقدام به حذف سقف کاذب موجود کردیم، جهت ایجاد ارتباط بین سقف و کف و همچنین تاکید بر الگو مسیر حرکتی و مرز بندی فضاها، فرم سیرکولاسیون حرکتی عینا در سقف نیز تکرار شده است.

برای حفظ ارتباط فضایی، جدا سازی فضا مرکزی به وسیله متریال سیم بکسل انجام شد و جهت القا اتمسفر غالب منطقه از ترکیب رنگی آبی و شنی و همچنین طرحی پیوسته از امواج بر روی جداره شیشه ای ورودی دفاتر استفاده شد.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.