مجتمع مسکونی دروس | سعید حمیدی شاد

مجتمع مسکونی دروس | سعید حمیدی شاد
موقعیت: ایران ، تهران ، دروس ، خیابان فکوریان
معمار: سعید حمیدی شاد
مساحت زمین: ۶۵۱.۵۰ متر مربع
زیربنا: ۲۸۱۹.۴۸ متر مربع
همکار طراح: نونا جمال آبادی
گرافیک: زهرا افتخاری، کیارش محدث
عکس: محمد حسن جمالی
طراحی سازه:‌ سید محسن عماد طراحی برق:‌ میثم جوهری مکانیک:‌ یحیی نحوی مجری:‌ علی کبیری
شروع: ۱۳۹۷
خاتمه: ۱۴۰۰
کاربری بنا: مسکونی

ایده طرح:
پروژه دروس در زمینی به مساحت حدود ۲۸۰۰ متر مربع در یکی از مناطق سرسبز تهران قرار گرفته است. چشم‌انداز سبز طبقات از یک‌سو و علاقه فراوان کارفرما به کاشت گل و گیاه در محل سکونت، طرح را به سمت بهره‌گیری حداکثری از منظره بیرونی و تکمیل چشم‌انداز با فضای سبز اختصاصی هر واحد در تراسها سوق داد.

از معظلات پروژه مذکور؛ تناسبات بسیار کشیده زمین و همچنین قرار گیری ۳واحد در هر طبقه بود که باعث شده تا جانمایی پله و آسانسور بسیار پر اهمیت باشد. لذا به‌ناگزیر مسیر طولانی جهت دسترسی به آسانسور و پله‌ها از درب ورودی ساختمان پذیرفته شد و سعی شد تا در طراحی به کاهش تبعات نامطلوب این امر پرداخته شود.

تامین بیشترین فضای سبز در طرح به خصوص با بهره‌گیری از گوشه‌های بلااستفاده در فضای خانه و فراهم‌کردن مکان مناسب برای کاشت گیاهان، به عنوان مفهوم شکل‌دهنده طراحی، علاوه بر ایجاد حس پویایی و زندگی در فضای داخلی، منجر به تعامل مناسب‌تر محیط مسکونی با فضای بیرونی گردید؛ همچنین سعی گردید با ایجاد تنوع در جانمایی تراس‌های طبقات و به‌تبع آن ساماندهی پلان، حس پویایی نما دوچندان شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه