Search
Close this search box.
Search

فست فود و کافی شاپ بولکویچ و سیناتلا | حمیده آچاک

فست فود و کافی شاپ بولکویچ و سیناتلا | حمیده آچاک
موقعیت: ایران، تهران
معمار: حمیده آچاک
تیم طراحی: نیلوفر ابراهیمی
طراحی و دکوراسیون داخلی: حمیده آچاک، نیلوفر ابراهیمی
مساحت/زیر بنا: ۱۳۸متر مربع
مجری: حسین مهر علیزاده
مشاور عالی: نیما مکاری
سال: ۱۳۹۷
عکس: آقای آزادی

در طراحی این پروژه، با وجود محدودیت بودجه که در میزان عناصر شکل دهنده طرح وجود داشت طراحان بر آن آمدند که از رنگ قرمز در بخش ورودی “نماد تابلوی بولکویچ” و قسمت هایی از فضای درونی استفاده نمایند تا به دلیل دمای بالایی که در ماهیت و ذات رنگ سرخ وجود دارد، عابران در خیابان را به سرسرای درونی رستوران دعوت کرده و اشتهای افراد را برانگیزانند. علاوه بر این طراحان سقف ها با مشکی رنگ آمیزی کردند تا تاثیر رنگ قرمز بر فضا را دو چندان کند.

_ استفاده از سنگ اسلب یکپارچه بر پیشانی کانتر مجموعه که سرسرای ورودی را به سالن اصلی مجموعه به یکدیگر وصل کرده و می تواند همچون نماد یا نشانه ای بخش های سرویس دهنده را به سرویس شونده متصل کند.

_ سینی های مشکی رنگ که با تخلخل حفره های آن کابل های روشنایی های مجموعه را از داخل خویش گذر داده، در عین فرم سازه ای روشنایی ها، به درک بهتر اثر کمک شایان ذکری می کند.

_ نصب نورهای نقطه ای با کنترل تابش مشخص که می تواند منابع نوری را همچون شمعی فروزان بسته به شرایط زمانی شدت تابش نور را کنترل کند.

_ استفاده از مقاطع چوبی کرمِ روشن که بر روی جداره دیوار VIP و دیواره های کافه نصب شد تا افق دید کاربر در فضا را تاحدامکان کنترل کند. منابع نوری به کار رفته در این مدل ساختار شکلی بر پشت جداره های چوبی پنهان گشتند تا تنها بازتاب نور برای کاربر فضا قابل رویت شده و عمق نفوذ‌پذیری نور بر جداره ها بیشتر شود.

_ بهره گیری از منابع نور خمره ای شکل به تعداد دوازده عدد که از طیف سفید و طوسی از جداره فوقانی کانون ورودی آغاز شده و به صورت مستقیم الخط به رنگ مشکی در انتهای کانتر ختم می شود که می تواند چشم انداز بصری را بیش از پیش به فضای اندرونی دعوت کند. درست در میانه این لوسترهای نقطه ای، یک منبع نوری با رنگ قرمز در نظر گرفته شد که توانست جلوه خاصی را به میانه سالن اصلی و قسمت سفارش منوی مجموعه دهد.

_ میز و صندلی‌های مجموعه با رنگ سیاه و مسی در نظر گرفته شد تا این عضوهای خنثی تاثیری منفی و یا مجاورتی نامتجانس بر بافت فشرده پروژه ایجاد نکند.

_ در قلب دیوار میانی اثر که با چند پله اختلاف سطح ایجاد شده بود جعبه های گل و کتاب (flower box) مجموعه قرار گرفت تا با صورت متخلخل خود مانع از دید بصری سالن اصلی به فضای VIP شود و آن بخش از فضا را برای مهمانی های خاص دنج نماید.

_ درست از دیواره میانی پروژه قفسه ای فولادی قرار گرفت و در میانه آن قلوه سنگ های تزئینی جانمایی شد تا سنگینی دیواره ماسه ای رنگ پروژه را کم کرده، جلوه ای نمادین به آن بدهد.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.