شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو

شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو
موقعیت: ایران، تهران 
معمار مسئول: ابوالفضل نوری
تیم طراحی: پوریا حسن پور، مرتضی رسولی
مجری: گروه ایوانو
کارفرما: گروه عمرانی – (پاسارگاد مهد خلیج فارس)
مساحت زمین: 400 متر مربع
عکس: استودیو دید
اتمام پروژه: 1400

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

گروه عمرانی مجموعه تجاری خصوصی ایست که در عرصه‌های مختلفی از جمله واردات، صادرات و بسته‌بندی و… فعالیت می‌کند. با توجه به تغییر سیاست‌های گروه در جهت فروش مستقیم کالا به مردم، شرکت در تلاش بوده تا برند خود را به صورت عمومی برای مردم معرفی کند. در ادامه‌ی این روند گروه عمرانی پروژه‌ی شوروم خود را برای نمایش طیف وسیعی از محصولات از جمله گوشی، موبایل و سایر لوازم دیجیتالی، برای گروه معماری ما تعریف می‌کند.

خواسته‌ی کارفرما طراحی و اجرای فضایی خاص و متفاوت و در عین حال عملکردی و جوابگوی نیازهای شرکت برای انجام برخی امور اداری برای ما تعریف شد. استیجاری بودن واحد در منطقه‌ی سعادت آباد تهران و هزینه‌ی بالای آن و همچنین برنامه‌ی شرکت برای جابجایی کارمندان منجر شد که دو موضوع هزینه و زمان از محدودیت‌های اصلی پروژه تعیین گردد که گروه معماری در طول طراحی و اجرای کار همواره با آن درگیر بود.

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

فرایند طراحی

با توجه به نیازهای پروژه، برنامه فیزیکی و وضع موجود، پلان به صورتی سازمان‌دهی شده است که بخش تبلیغاتی و رویدادها در ورودی، بخش مدیریت در روی بالکن ورودی و بخش خدماتی در انتها حول بخش اصلی شوروم در مرکز قرار گرفته است.

برای ایجاد پویایی فضای معماری و قوت بخشیدن برای نمایش اشیا از خطوط سیال در پلان و نما استفاده شده است. خطوط عمودی در طراحی سقف، دیوارها و مبلمان با ارتفاع بلند فضا هماهنگ شده و آن را به صورت افراطی تقویت و بزرگنمایی کرده است و فضایی خاص با حسی متفاوت برای مخاطبان ارائه می‌کند.

المان‌های لوله‌ای آویزان از سقف تا نزدیکی سطح زمین کشیده شده است تا به فضاسازی معماری پروژه کمک کرده و بینندگان را هر چه بیشتر با طراحی سقف درگیر کند. طول بلند لوله‌ها، سقف و کف پروژه را به هم متصل کرده و با توجه به ارتفاع بلند سقف، پروژه را به صورت یکپارچه تعریف کرده است. لوله‌های آویزان سقف در پلان و نما طوری آرایش یافته‌اند که به مرکز بخش شوروم و کل مجموعه به عنوان محل نمایش محصولات ویژه تاکید می‌کنند.

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران
 

هارمونی سقف، دیوارها و مبلمان بر اساس توابع مختلف ریاضی و با هماهنگی خطوط معماری، در نرم افزار Grasshopper 3D مدل‌سازی شده است. این طرح ویوهای متفاوتی از فضا را در گردش مخاطبان در شوروم به آنها ارائه می‌کند، به طوری که بینندگان هنگام حرکت در هر موقعیت مکانی نمایی جدید و حسی متفاوت از فضا را تجربه می‌کنند.

در ساخت مجموعه بخش‌های دائمی از مصالح مقاوم و بخش‌های مختص شوروم از مصالح سبک و بازیافتی استفاده شده است که با توجه به استیجاری بودن واحد و موقتی بودن طرح، پس از چندین سال به‌آسانی قابل جمع‌آوری و بازیافت باشد که در حفظ محیط زیست بسیار مؤثر خواهد بود.

رنگ خاکستری برای پروژه انتخاب شده است تا زمینه‌ای خنثی برای نمایش انواع محصولات با رنگ‌های متفاوت به وجود آورد. لوله‌های مقوایی سقف با تک رنگ آبی، خود را از پس زمینه‌ی خاکستری متمایز کرده و فضا را از حالت یکنواختی خارج کرده است. در ترکیب رنگ برای نقاشی لوله‌ها از محلول چسب چوب و پرایمر و چسب دی 50 استفاده شده است تا مانع از دفورمه شدن و پرز دادن مقوا شود.

نورپردازی سقف‌های کشسانی نیز روشنایی یکنواختی را به محیط می‌بخشد و از سایه‌اندازی ناهمگون لوله‌های سقف در محیط جلوگیری می‌کند. برای روشنایی استندهای تبلیغاتی و بولتن‌های اطلاعاتی در ورودی و نمایش اشیاء روی ویترین‌ها از نورهای نقطه‌ای استفاده شده است.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع پروژه
انتخاب
کافه‌ رستوران کوپر جامعه معماران ایران

کافه‌رستوران کوپر | دفتر معماری پیدا

کافه‌ رستوران کوپر ، دفتر معماری پیدا موقعیت: ایران، مازندران، ساری، جاده‌ی فرح‌ آباد معماران: فرداد زحمتکش‌راد، امیررضا ناصری‌فرد تیم طراحی: فاطمه پوراسمائیل طراحی و معماری داخلی: فرداد زحمتکش‌راد، امیررضا ناصری‌فرد کارفرما: نوید پورکاظمی، نیما پورکاظمی مجری: دفتر معماری پیدا نورپردازی: بانی نور مهندس تاسیسات: علی باباجانی مهندس سازه: صنایع

ادامه مطلب »
ویلای تجسم جامعه معماران ایران

ویلای تجسم | استودیو سروش

ویلای تجسم ، استودیو سروش دفتر طراحی: استودیو سروش [S2] معمار مسئول: سروش محمدپور همکاران: آتنا چراغعلی، شیده صادقی، منصوره قربانی سال طراحی: ۱۴۰۰ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد. در جست و جوی طراحی

ادامه مطلب »
خانه‌ی شماره‌ی 75 جامعه معماران ایران

خانه‌ی شماره‌ی 75 | معماران پوست سوم

خانه‌ی شماره‌ی 75 ، معماران پوست سوم موقعیت: ایران، کرج، شهرک زیبادشت مرکزی معماران: سمانه قاسمپور، امیر قاسمپور همکار طراحی: عاطفه سلیمانی طراحی و معماری داخلی: سمانه قاسمپور، امیر قاسمپور مجری: گروه ساخت دومان (فرزین خسروطبع) کارفرما: امیرحسین کشاورز محاسبات سازه: بهرنگ بنی‌آدم‌، علی کرمی مشاور و مهندس مکانیک: روژه ساطوریانس، ایمان ایل بیگی، میلاد جلیلی‌نیا مشاور

ادامه مطلب »
ساختمان مسکونی باغ جامعه معماران ایران

ساختمان مسکونی باغ | معماران اشعری

ساختمان مسکونی باغ ، معماران اشعری موقعیت: ایران، شیراز معماران: معماران اشعری تیم طراحی: زهرا جعفری، افشین اشعری، احسان شعبانی، زهرا رحیمی، الناز امینی خانمانی ناظر پروژه: امیرحسین اشعری گرافیک: سارا ناظمی مجری طرح: اسماء سیرجایی اصل مهندس سازه: آقای دستغیب تیم اجرایی: محمد دارابی، سعید جمالی مهندسی مکانیک: آقای

ادامه مطلب »
ویلای رج جامعه معماران ایران

ویلای رج | دفتر معماری آفرینش طرح پایدار

ویلای رج ، دفتر معماری آفرینش طرح پایدار موقعیت: ایران، کیش معماران مسئول: علی راهی، ایمان معمار کارفرما: مسعود رجبی تهیه نقشه های فاز 2: علی راهی اجرای پروژه: علی راهی، ایمان معمار طراحی سازه: مهندس حسینی مساحت زیربنا: ۲۵۲ مترمربع عکس: محمدحسن اتفاق اتمام پروژه: ۲۰۱۷ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات،

ادامه مطلب »
دفتر کار مجموعه کامپیوتر مرکزی جامعه معماران ایران

دفتر کار مجموعه کامپیوتر مرکزی | الناز بیطرف، هادی میراب

دفتر کار مجموعه کامپیوتر مرکزی جامعه معماران ایران، الناز بیطرف، هادی میراب موقعیت: ایران، شیراز معماران: الناز بیطرف، هادی میراب تیم طراحی: مرجان لاهوتی مساحت: ۱۴۰ متر‌مربع عکس: استودیو دید، امیرعلی غفاری اتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.