شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو

شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو
موقعیت: ایران، تهران 
معمار مسئول: ابوالفضل نوری
تیم طراحی: پوریا حسن پور، مرتضی رسولی
مجری: گروه ایوانو
کارفرما: گروه عمرانی – (پاسارگاد مهد خلیج فارس)
مساحت زمین: 400 متر مربع
عکس: استودیو دید
اتمام پروژه: 1400

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

گروه عمرانی مجموعه تجاری خصوصی ایست که در عرصه‌های مختلفی از جمله واردات، صادرات و بسته‌بندی و… فعالیت می‌کند. با توجه به تغییر سیاست‌های گروه در جهت فروش مستقیم کالا به مردم، شرکت در تلاش بوده تا برند خود را به صورت عمومی برای مردم معرفی کند. در ادامه‌ی این روند گروه عمرانی پروژه‌ی شوروم خود را برای نمایش طیف وسیعی از محصولات از جمله گوشی، موبایل و سایر لوازم دیجیتالی، برای گروه معماری ما تعریف می‌کند.

خواسته‌ی کارفرما طراحی و اجرای فضایی خاص و متفاوت و در عین حال عملکردی و جوابگوی نیازهای شرکت برای انجام برخی امور اداری برای ما تعریف شد. استیجاری بودن واحد در منطقه‌ی سعادت آباد تهران و هزینه‌ی بالای آن و همچنین برنامه‌ی شرکت برای جابجایی کارمندان منجر شد که دو موضوع هزینه و زمان از محدودیت‌های اصلی پروژه تعیین گردد که گروه معماری در طول طراحی و اجرای کار همواره با آن درگیر بود.

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

فرایند طراحی

با توجه به نیازهای پروژه، برنامه فیزیکی و وضع موجود، پلان به صورتی سازمان‌دهی شده است که بخش تبلیغاتی و رویدادها در ورودی، بخش مدیریت در روی بالکن ورودی و بخش خدماتی در انتها حول بخش اصلی شوروم در مرکز قرار گرفته است.

برای ایجاد پویایی فضای معماری و قوت بخشیدن برای نمایش اشیا از خطوط سیال در پلان و نما استفاده شده است. خطوط عمودی در طراحی سقف، دیوارها و مبلمان با ارتفاع بلند فضا هماهنگ شده و آن را به صورت افراطی تقویت و بزرگنمایی کرده است و فضایی خاص با حسی متفاوت برای مخاطبان ارائه می‌کند.

المان‌های لوله‌ای آویزان از سقف تا نزدیکی سطح زمین کشیده شده است تا به فضاسازی معماری پروژه کمک کرده و بینندگان را هر چه بیشتر با طراحی سقف درگیر کند. طول بلند لوله‌ها، سقف و کف پروژه را به هم متصل کرده و با توجه به ارتفاع بلند سقف، پروژه را به صورت یکپارچه تعریف کرده است. لوله‌های آویزان سقف در پلان و نما طوری آرایش یافته‌اند که به مرکز بخش شوروم و کل مجموعه به عنوان محل نمایش محصولات ویژه تاکید می‌کنند.

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران
 

هارمونی سقف، دیوارها و مبلمان بر اساس توابع مختلف ریاضی و با هماهنگی خطوط معماری، در نرم افزار Grasshopper 3D مدل‌سازی شده است. این طرح ویوهای متفاوتی از فضا را در گردش مخاطبان در شوروم به آنها ارائه می‌کند، به طوری که بینندگان هنگام حرکت در هر موقعیت مکانی نمایی جدید و حسی متفاوت از فضا را تجربه می‌کنند.

در ساخت مجموعه بخش‌های دائمی از مصالح مقاوم و بخش‌های مختص شوروم از مصالح سبک و بازیافتی استفاده شده است که با توجه به استیجاری بودن واحد و موقتی بودن طرح، پس از چندین سال به‌آسانی قابل جمع‌آوری و بازیافت باشد که در حفظ محیط زیست بسیار مؤثر خواهد بود.

رنگ خاکستری برای پروژه انتخاب شده است تا زمینه‌ای خنثی برای نمایش انواع محصولات با رنگ‌های متفاوت به وجود آورد. لوله‌های مقوایی سقف با تک رنگ آبی، خود را از پس زمینه‌ی خاکستری متمایز کرده و فضا را از حالت یکنواختی خارج کرده است. در ترکیب رنگ برای نقاشی لوله‌ها از محلول چسب چوب و پرایمر و چسب دی 50 استفاده شده است تا مانع از دفورمه شدن و پرز دادن مقوا شود.

نورپردازی سقف‌های کشسانی نیز روشنایی یکنواختی را به محیط می‌بخشد و از سایه‌اندازی ناهمگون لوله‌های سقف در محیط جلوگیری می‌کند. برای روشنایی استندهای تبلیغاتی و بولتن‌های اطلاعاتی در ورودی و نمایش اشیاء روی ویترین‌ها از نورهای نقطه‌ای استفاده شده است.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
خانه باغ برج جامعه معماران ایران

خانه باغ برج | استودیو معماری “با”

خانه باغ برج ، استودیو معماری “با” موقعیت: ایران، اصفهان، مشتاق اول کوچه باغ برج معماران: بابک کریم‌پور، علی شفیق طرح آجر چاربر: سروش اسدی مجری: بابک کریم‌پور، امید اشراقی گرافیک: علی شفیق کارفرما: مهدی فخر طاها نماکار: محمد حق‌نواز مساحت زمین: 100 متر‌مربع مساحت زیربنا: 290 متر‌مربع عکس: محمد

ادامه مطلب »
مجتمع بوم گردی پورداروم جامعه معماران ایران

مجتمع بوم گردی پورداروم | محمدرضا کهزادی

مجتمع بوم گردی پورداروم ، محمدرضا کهزادی موقعیت: ایران، تنکابن معمار مسئول: محمدرضا کهزادی معمار اجرایی: میلاد عابدینی حوزه: ۹ متر مربع عکس: استودیو دید، بنیامین جهانشاهی اتمام پروژه: ۲۰۲۲ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به

ادامه مطلب »
گالری سفید جامعه معماران ایران

گالری سفید | دفتر معماری شیفت

گالری سفید ، دفتر معماری شیفت موقعیت: ایران، تهران معماران مسئول: رامبد ایلخانی، نشید نبیان تیم طراحی: رامبد ایلخانی، نشید نبیان، احسان کریمی، پرنیان قائمی، درنا مصرزاده مدیر پروژه: نازنین جواهری گرافیک و ارائه: نغمه اسدبیگی، مهتا امین علی، محمدحسن توانگر، امیر فلاحی اجرا: دفتر معماری شیفت مشاور اجرا: همایون

ادامه مطلب »
خانه اول جامعه معماران ایران

خانه اول | نیما میرزا محمدی

خانه اول ، نیما میرزا محمدی موقعیت: ایران، تهران، فرمانیه، آبکوه چهارم معمار مسئول: نیما میرزا محمدی تیم طراحی: ملیکا میرمیران شرکت مشاور: فضای فرا تهی مدیر اجرا: نیما میرزا محمدی تیم اجرا: آناهیتا امیدوار طراح سه بعدی: ملیکا میرمیران، امیرمحمد بروجردیها گرافیست: نگین اصانلو کارفرما:‌ امیروالا توسلی مساحت: ۱۷۰ مترمربع عکس: نیما

ادامه مطلب »
اداری نشاط جامعه معماران ایران

اداری نشاط | امیرحسین علوی‌زاده

اداری نشاط ، امیرحسین علوی‌زاده موقعیت: ایران، تهران، پاسداران، گل نبی، ناطق نوری شمالی (زمرد)، پلاک 18 معمار مسئول: امیرحسین علوی‌زاده دفتر طراحی: آرکافیس کارفرما: معصومه کمالی‌خواه مجری: داود علوی‌زاده مهندس تاسیسات: حسام سیدحسینی مهندس سازه: بابک علی‌پور مساحت زمین: 380 مترمربع مساحت زیربنا: 2400 مترمربع عکس: پرهام تقی‌اف اتمام پروژه: 1395 هشدار! تمامی

ادامه مطلب »
گالری انعکاس جامعه معماران ایران

گالری انعکاس | معمار استودیو

گالری انعکاس ، معمار استودیو موقعیت: ایران، اردبیل، چهارراه بازار معماران مسئول: محسن نوروزوند، نگار سریع‌الاطلاق فرد طراحی و دکوراسیون داخلی: معمار استودیو کارفرما: امین نبی زاده مساحت زیربنا: 36 متر‌مربع عکس: محسن نوروزوند اتمام پروژه: 1394 هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.