Search
Close this search box.
Search

شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو

شوروم گروه عمرانی | گروه ایوانو
موقعیت: ایران، تهران 
معمار مسئول: ابوالفضل نوری
تیم طراحی: پوریا حسن پور، مرتضی رسولی
مجری: گروه ایوانو
کارفرما: گروه عمرانی – (پاسارگاد مهد خلیج فارس)
مساحت زمین: 400 متر مربع
عکس: استودیو دید
اتمام پروژه: 1400

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

گروه عمرانی مجموعه تجاری خصوصی ایست که در عرصه‌های مختلفی از جمله واردات، صادرات و بسته‌بندی و… فعالیت می‌کند. با توجه به تغییر سیاست‌های گروه در جهت فروش مستقیم کالا به مردم، شرکت در تلاش بوده تا برند خود را به صورت عمومی برای مردم معرفی کند. در ادامه‌ی این روند گروه عمرانی پروژه‌ی شوروم خود را برای نمایش طیف وسیعی از محصولات از جمله گوشی، موبایل و سایر لوازم دیجیتالی، برای گروه معماری ما تعریف می‌کند.

خواسته‌ی کارفرما طراحی و اجرای فضایی خاص و متفاوت و در عین حال عملکردی و جوابگوی نیازهای شرکت برای انجام برخی امور اداری برای ما تعریف شد. استیجاری بودن واحد در منطقه‌ی سعادت آباد تهران و هزینه‌ی بالای آن و همچنین برنامه‌ی شرکت برای جابجایی کارمندان منجر شد که دو موضوع هزینه و زمان از محدودیت‌های اصلی پروژه تعیین گردد که گروه معماری در طول طراحی و اجرای کار همواره با آن درگیر بود.

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران

فرایند طراحی

با توجه به نیازهای پروژه، برنامه فیزیکی و وضع موجود، پلان به صورتی سازمان‌دهی شده است که بخش تبلیغاتی و رویدادها در ورودی، بخش مدیریت در روی بالکن ورودی و بخش خدماتی در انتها حول بخش اصلی شوروم در مرکز قرار گرفته است.

برای ایجاد پویایی فضای معماری و قوت بخشیدن برای نمایش اشیا از خطوط سیال در پلان و نما استفاده شده است. خطوط عمودی در طراحی سقف، دیوارها و مبلمان با ارتفاع بلند فضا هماهنگ شده و آن را به صورت افراطی تقویت و بزرگنمایی کرده است و فضایی خاص با حسی متفاوت برای مخاطبان ارائه می‌کند.

المان‌های لوله‌ای آویزان از سقف تا نزدیکی سطح زمین کشیده شده است تا به فضاسازی معماری پروژه کمک کرده و بینندگان را هر چه بیشتر با طراحی سقف درگیر کند. طول بلند لوله‌ها، سقف و کف پروژه را به هم متصل کرده و با توجه به ارتفاع بلند سقف، پروژه را به صورت یکپارچه تعریف کرده است. لوله‌های آویزان سقف در پلان و نما طوری آرایش یافته‌اند که به مرکز بخش شوروم و کل مجموعه به عنوان محل نمایش محصولات ویژه تاکید می‌کنند.

شوروم گروه عمرانی جامعه معماران ایران
 

هارمونی سقف، دیوارها و مبلمان بر اساس توابع مختلف ریاضی و با هماهنگی خطوط معماری، در نرم افزار Grasshopper 3D مدل‌سازی شده است. این طرح ویوهای متفاوتی از فضا را در گردش مخاطبان در شوروم به آنها ارائه می‌کند، به طوری که بینندگان هنگام حرکت در هر موقعیت مکانی نمایی جدید و حسی متفاوت از فضا را تجربه می‌کنند.

در ساخت مجموعه بخش‌های دائمی از مصالح مقاوم و بخش‌های مختص شوروم از مصالح سبک و بازیافتی استفاده شده است که با توجه به استیجاری بودن واحد و موقتی بودن طرح، پس از چندین سال به‌آسانی قابل جمع‌آوری و بازیافت باشد که در حفظ محیط زیست بسیار مؤثر خواهد بود.

رنگ خاکستری برای پروژه انتخاب شده است تا زمینه‌ای خنثی برای نمایش انواع محصولات با رنگ‌های متفاوت به وجود آورد. لوله‌های مقوایی سقف با تک رنگ آبی، خود را از پس زمینه‌ی خاکستری متمایز کرده و فضا را از حالت یکنواختی خارج کرده است. در ترکیب رنگ برای نقاشی لوله‌ها از محلول چسب چوب و پرایمر و چسب دی 50 استفاده شده است تا مانع از دفورمه شدن و پرز دادن مقوا شود.

نورپردازی سقف‌های کشسانی نیز روشنایی یکنواختی را به محیط می‌بخشد و از سایه‌اندازی ناهمگون لوله‌های سقف در محیط جلوگیری می‌کند. برای روشنایی استندهای تبلیغاتی و بولتن‌های اطلاعاتی در ورودی و نمایش اشیاء روی ویترین‌ها از نورهای نقطه‌ای استفاده شده است.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »
خانه باغ برج جامعه معماران ایران

خانه باغ برج | استودیو معماری “با”

خانه باغ برج ، استودیو معماری “با” موقعیت: ایران، اصفهان، مشتاق اول کوچه باغ برج معماران: بابک کریم‌پور، علی شفیق طرح آجر چاربر: سروش اسدی مجری: بابک کریم‌پور، امید اشراقی گرافیک: علی شفیق کارفرما: مهدی فخر طاها نماکار: محمد حق‌نواز مساحت زمین: 100 متر‌مربع مساحت زیربنا: 290 متر‌مربع عکس: محمد

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.