Search
Close this search box.
Search

شوروم گروه آکا | استودیو طراحی شماره ۴

شوروم گروه آکا ، استودیو طراحی شماره ۴
موقعیت: ایران، تهران، کامرانیه
معمار مسئول: محمد یوسف صالحی، محمد صادق افشار طاهری، کسری شفیعی زاده
تیم طراحی: نادیا فراهانی، میلاد مساوات، الهه حسینی، فرشید نصرآزادانی
طراحی جزئیات: بیتا قراگوزلو، شیوا غفاری، ایمان اسلامی، آذین ساوه دورودی
سرپرست کارگاه: یاسین پور رضائیان
ناظر: ایمان اسلامی
مساحت: ۱۵۰ مترمربع

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

امروزه تعادل میان کار- زندگی یک مفهوم در حال تکامل می باشد. به طور خلاصه “تعادل کار _ زندگی” همه چیز مرتبط با دستیابی به ترکیبی از زندگی تجاری و شخصی است. هر یک از ما دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستیم و اصطلاح ” زندگی شخصی” برای هر یک از ما معنای متفاوتی دارد. در میان آن ها می توان به مواردی چون گذراندن وقت با دوستان و اعضای خانواده، استراحت، سرگرمی، شرکت در برنامه ها و دوره های شخصی و یا آموزشی و همچنین ورزش و مراقبه اشاره نمود. به طور کلی می تواند شامل حرفه و پیشه ی ما هم باشد.

موضوع پروژه که در رابطه با دفتر فروش تجهیزات ورزشی بود، طراحان را به ایده ی ایجاد تعادل بیش تر میان محیط کار و سلامت به واسطه ی شکستن کلیشه های مرتبط با مدیریت دفتر، نگاه به آن از دیدگاهی جدید و تلفیق آن با یک نمایش ورزشی پیش برد.

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

شرکت آکا تمامی خدمات مرتبط با مراحل راه اندازی باشگاه های ورزشی، از طراحی گرفته تا تهیه تمامی تجهیزات را فراهم می آورد. این پروژه در یک ساختمان اداری در منطقه ی کامرانیه تهران قرار گرفته بود. خواسته اصلی کارفرما از طراحان ایجاد یک فضای اداری یکپارچه جهت ارائه تمامی خدمات فروش به مشتری بود.

تضاد میان فضای اداری و ورزشی موضوعی بود که طراحان را در ابتدای طراحی پروژه به سمت دیگری سوق داد. اولین پیشنهاد طراحان، ادغام فضای نمایش محصولات با فضای اداری بود که آن ها را در جهت رسیدن به اهدافشان نزدیک تر می ساخت. اول تغییر تعریف کارمند اداری به کارمند ورزشی و دوم این که نمونه های محصول را در فضایی مشابه به مکان ورزشی به مشتریان ارائه دهند.

از طرف دیگر، ورزش و انجام تمرین های ورزشی پروسه ای دشوار، در جهت دستیابی به زندگی بهتر و آرامش روانی می باشند. به طور همزمان، این گذرگاه به ظاهر دشوار می تواند به یک بازی و سرگرمی دلچسبی تبدیل شود که بخشی از سبک زندگی است نه راهی برای رسیدن به اهداف موقت.

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

طراحان پروژه را به یک مسیر خاص با چند هدف هدایت کردند. در رابطه با فضا، طراحان مسیری را به عنوان مسیر ورزشی ایجاد کردند که به اهداف قابل قبولی هدایت می شود. فضاهای انتقالی نیز با استفاده از متریال سخت تری و خشن تری طراحی شده اند.

عناصر ورزشی در این فضاهای بدون تزئیات به چشم می خورند، متریالی چون بتن، آهن خام و سایر متریالی که به صورت خام و خالص به کار رفته اند، جدیت و وقار موجود در فضا را به نمایش می گذارد.

در این پروژه ی طراحی شوروم لوازم ورزشی آکا “تعادل” کلید اصلی طراحی مبلمان و عناصر مختلف می باشد. علاوه بر این، با حرکت در فضاها، مخاطب مجبور می شود به طور مکرر از میان  این دو مسیر عبور کند و بدین ترتیب به طور ناخودآگاه تعادل موجود در بین دو نقطه مقابل را نیز تجربه خواهد کرد.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.