شوروم گروه آکا | استودیو طراحی شماره ۴

شوروم گروه آکا ، استودیو طراحی شماره ۴
موقعیت: ایران، تهران، کامرانیه
معمار مسئول: محمد یوسف صالحی، محمد صادق افشار طاهری، کسری شفیعی زاده
تیم طراحی: نادیا فراهانی، میلاد مساوات، الهه حسینی، فرشید نصرآزادانی
طراحی جزئیات: بیتا قراگوزلو، شیوا غفاری، ایمان اسلامی، آذین ساوه دورودی
سرپرست کارگاه: یاسین پور رضائیان
ناظر: ایمان اسلامی
مساحت: ۱۵۰ مترمربع

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

امروزه تعادل میان کار- زندگی یک مفهوم در حال تکامل می باشد. به طور خلاصه “تعادل کار _ زندگی” همه چیز مرتبط با دستیابی به ترکیبی از زندگی تجاری و شخصی است. هر یک از ما دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستیم و اصطلاح ” زندگی شخصی” برای هر یک از ما معنای متفاوتی دارد. در میان آن ها می توان به مواردی چون گذراندن وقت با دوستان و اعضای خانواده، استراحت، سرگرمی، شرکت در برنامه ها و دوره های شخصی و یا آموزشی و همچنین ورزش و مراقبه اشاره نمود. به طور کلی می تواند شامل حرفه و پیشه ی ما هم باشد.

موضوع پروژه که در رابطه با دفتر فروش تجهیزات ورزشی بود، طراحان را به ایده ی ایجاد تعادل بیش تر میان محیط کار و سلامت به واسطه ی شکستن کلیشه های مرتبط با مدیریت دفتر، نگاه به آن از دیدگاهی جدید و تلفیق آن با یک نمایش ورزشی پیش برد.

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

شرکت آکا تمامی خدمات مرتبط با مراحل راه اندازی باشگاه های ورزشی، از طراحی گرفته تا تهیه تمامی تجهیزات را فراهم می آورد. این پروژه در یک ساختمان اداری در منطقه ی کامرانیه تهران قرار گرفته بود. خواسته اصلی کارفرما از طراحان ایجاد یک فضای اداری یکپارچه جهت ارائه تمامی خدمات فروش به مشتری بود.

تضاد میان فضای اداری و ورزشی موضوعی بود که طراحان را در ابتدای طراحی پروژه به سمت دیگری سوق داد. اولین پیشنهاد طراحان، ادغام فضای نمایش محصولات با فضای اداری بود که آن ها را در جهت رسیدن به اهدافشان نزدیک تر می ساخت. اول تغییر تعریف کارمند اداری به کارمند ورزشی و دوم این که نمونه های محصول را در فضایی مشابه به مکان ورزشی به مشتریان ارائه دهند.

از طرف دیگر، ورزش و انجام تمرین های ورزشی پروسه ای دشوار، در جهت دستیابی به زندگی بهتر و آرامش روانی می باشند. به طور همزمان، این گذرگاه به ظاهر دشوار می تواند به یک بازی و سرگرمی دلچسبی تبدیل شود که بخشی از سبک زندگی است نه راهی برای رسیدن به اهداف موقت.

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

طراحان پروژه را به یک مسیر خاص با چند هدف هدایت کردند. در رابطه با فضا، طراحان مسیری را به عنوان مسیر ورزشی ایجاد کردند که به اهداف قابل قبولی هدایت می شود. فضاهای انتقالی نیز با استفاده از متریال سخت تری و خشن تری طراحی شده اند.

عناصر ورزشی در این فضاهای بدون تزئیات به چشم می خورند، متریالی چون بتن، آهن خام و سایر متریالی که به صورت خام و خالص به کار رفته اند، جدیت و وقار موجود در فضا را به نمایش می گذارد.

در این پروژه ی طراحی شوروم لوازم ورزشی آکا “تعادل” کلید اصلی طراحی مبلمان و عناصر مختلف می باشد. علاوه بر این، با حرکت در فضاها، مخاطب مجبور می شود به طور مکرر از میان  این دو مسیر عبور کند و بدین ترتیب به طور ناخودآگاه تعادل موجود در بین دو نقطه مقابل را نیز تجربه خواهد کرد.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
خانه باغ برج جامعه معماران ایران

خانه باغ برج | استودیو معماری “با”

خانه باغ برج ، استودیو معماری “با” موقعیت: ایران، اصفهان، مشتاق اول کوچه باغ برج معماران: بابک کریم‌پور، علی شفیق طرح آجر چاربر: سروش اسدی مجری: بابک کریم‌پور، امید اشراقی گرافیک: علی شفیق کارفرما: مهدی فخر طاها نماکار: محمد حق‌نواز مساحت زمین: 100 متر‌مربع مساحت زیربنا: 290 متر‌مربع عکس: محمد

ادامه مطلب »
مجتمع بوم گردی پورداروم جامعه معماران ایران

مجتمع بوم گردی پورداروم | محمدرضا کهزادی

مجتمع بوم گردی پورداروم ، محمدرضا کهزادی موقعیت: ایران، تنکابن معمار مسئول: محمدرضا کهزادی معمار اجرایی: میلاد عابدینی حوزه: ۹ متر مربع عکس: استودیو دید، بنیامین جهانشاهی اتمام پروژه: ۲۰۲۲ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به

ادامه مطلب »
گالری سفید جامعه معماران ایران

گالری سفید | دفتر معماری شیفت

گالری سفید ، دفتر معماری شیفت موقعیت: ایران، تهران معماران مسئول: رامبد ایلخانی، نشید نبیان تیم طراحی: رامبد ایلخانی، نشید نبیان، احسان کریمی، پرنیان قائمی، درنا مصرزاده مدیر پروژه: نازنین جواهری گرافیک و ارائه: نغمه اسدبیگی، مهتا امین علی، محمدحسن توانگر، امیر فلاحی اجرا: دفتر معماری شیفت مشاور اجرا: همایون

ادامه مطلب »
خانه اول جامعه معماران ایران

خانه اول | نیما میرزا محمدی

خانه اول ، نیما میرزا محمدی موقعیت: ایران، تهران، فرمانیه، آبکوه چهارم معمار مسئول: نیما میرزا محمدی تیم طراحی: ملیکا میرمیران شرکت مشاور: فضای فرا تهی مدیر اجرا: نیما میرزا محمدی تیم اجرا: آناهیتا امیدوار طراح سه بعدی: ملیکا میرمیران، امیرمحمد بروجردیها گرافیست: نگین اصانلو کارفرما:‌ امیروالا توسلی مساحت: ۱۷۰ مترمربع عکس: نیما

ادامه مطلب »
اداری نشاط جامعه معماران ایران

اداری نشاط | امیرحسین علوی‌زاده

اداری نشاط ، امیرحسین علوی‌زاده موقعیت: ایران، تهران، پاسداران، گل نبی، ناطق نوری شمالی (زمرد)، پلاک 18 معمار مسئول: امیرحسین علوی‌زاده دفتر طراحی: آرکافیس کارفرما: معصومه کمالی‌خواه مجری: داود علوی‌زاده مهندس تاسیسات: حسام سیدحسینی مهندس سازه: بابک علی‌پور مساحت زمین: 380 مترمربع مساحت زیربنا: 2400 مترمربع عکس: پرهام تقی‌اف اتمام پروژه: 1395 هشدار! تمامی

ادامه مطلب »
گالری انعکاس جامعه معماران ایران

گالری انعکاس | معمار استودیو

گالری انعکاس ، معمار استودیو موقعیت: ایران، اردبیل، چهارراه بازار معماران مسئول: محسن نوروزوند، نگار سریع‌الاطلاق فرد طراحی و دکوراسیون داخلی: معمار استودیو کارفرما: امین نبی زاده مساحت زیربنا: 36 متر‌مربع عکس: محسن نوروزوند اتمام پروژه: 1394 هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.