شوروم گروه آکا | استودیو طراحی شماره ۴

شوروم گروه آکا ، استودیو طراحی شماره ۴
موقعیت: ایران، تهران، کامرانیه
معمار مسئول: محمد یوسف صالحی، محمد صادق افشار طاهری، کسری شفیعی زاده
تیم طراحی: نادیا فراهانی، میلاد مساوات، الهه حسینی، فرشید نصرآزادانی
طراحی جزئیات: بیتا قراگوزلو، شیوا غفاری، ایمان اسلامی، آذین ساوه دورودی
سرپرست کارگاه: یاسین پور رضائیان
ناظر: ایمان اسلامی
مساحت: ۱۵۰ مترمربع

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

امروزه تعادل میان کار- زندگی یک مفهوم در حال تکامل می باشد. به طور خلاصه “تعادل کار _ زندگی” همه چیز مرتبط با دستیابی به ترکیبی از زندگی تجاری و شخصی است. هر یک از ما دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستیم و اصطلاح ” زندگی شخصی” برای هر یک از ما معنای متفاوتی دارد. در میان آن ها می توان به مواردی چون گذراندن وقت با دوستان و اعضای خانواده، استراحت، سرگرمی، شرکت در برنامه ها و دوره های شخصی و یا آموزشی و همچنین ورزش و مراقبه اشاره نمود. به طور کلی می تواند شامل حرفه و پیشه ی ما هم باشد.

موضوع پروژه که در رابطه با دفتر فروش تجهیزات ورزشی بود، طراحان را به ایده ی ایجاد تعادل بیش تر میان محیط کار و سلامت به واسطه ی شکستن کلیشه های مرتبط با مدیریت دفتر، نگاه به آن از دیدگاهی جدید و تلفیق آن با یک نمایش ورزشی پیش برد.

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

شرکت آکا تمامی خدمات مرتبط با مراحل راه اندازی باشگاه های ورزشی، از طراحی گرفته تا تهیه تمامی تجهیزات را فراهم می آورد. این پروژه در یک ساختمان اداری در منطقه ی کامرانیه تهران قرار گرفته بود. خواسته اصلی کارفرما از طراحان ایجاد یک فضای اداری یکپارچه جهت ارائه تمامی خدمات فروش به مشتری بود.

تضاد میان فضای اداری و ورزشی موضوعی بود که طراحان را در ابتدای طراحی پروژه به سمت دیگری سوق داد. اولین پیشنهاد طراحان، ادغام فضای نمایش محصولات با فضای اداری بود که آن ها را در جهت رسیدن به اهدافشان نزدیک تر می ساخت. اول تغییر تعریف کارمند اداری به کارمند ورزشی و دوم این که نمونه های محصول را در فضایی مشابه به مکان ورزشی به مشتریان ارائه دهند.

از طرف دیگر، ورزش و انجام تمرین های ورزشی پروسه ای دشوار، در جهت دستیابی به زندگی بهتر و آرامش روانی می باشند. به طور همزمان، این گذرگاه به ظاهر دشوار می تواند به یک بازی و سرگرمی دلچسبی تبدیل شود که بخشی از سبک زندگی است نه راهی برای رسیدن به اهداف موقت.

شوروم گروه آکا جامعه معماران ایران

طراحان پروژه را به یک مسیر خاص با چند هدف هدایت کردند. در رابطه با فضا، طراحان مسیری را به عنوان مسیر ورزشی ایجاد کردند که به اهداف قابل قبولی هدایت می شود. فضاهای انتقالی نیز با استفاده از متریال سخت تری و خشن تری طراحی شده اند.

عناصر ورزشی در این فضاهای بدون تزئیات به چشم می خورند، متریالی چون بتن، آهن خام و سایر متریالی که به صورت خام و خالص به کار رفته اند، جدیت و وقار موجود در فضا را به نمایش می گذارد.

در این پروژه ی طراحی شوروم لوازم ورزشی آکا “تعادل” کلید اصلی طراحی مبلمان و عناصر مختلف می باشد. علاوه بر این، با حرکت در فضاها، مخاطب مجبور می شود به طور مکرر از میان  این دو مسیر عبور کند و بدین ترتیب به طور ناخودآگاه تعادل موجود در بین دو نقطه مقابل را نیز تجربه خواهد کرد.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع پروژه
انتخاب
کافه‌ رستوران کوپر جامعه معماران ایران

کافه‌رستوران کوپر | دفتر معماری پیدا

کافه‌ رستوران کوپر ، دفتر معماری پیدا موقعیت: ایران، مازندران، ساری، جاده‌ی فرح‌ آباد معماران: فرداد زحمتکش‌راد، امیررضا ناصری‌فرد تیم طراحی: فاطمه پوراسمائیل طراحی و معماری داخلی: فرداد زحمتکش‌راد، امیررضا ناصری‌فرد کارفرما: نوید پورکاظمی، نیما پورکاظمی مجری: دفتر معماری پیدا نورپردازی: بانی نور مهندس تاسیسات: علی باباجانی مهندس سازه: صنایع

ادامه مطلب »
ویلای تجسم جامعه معماران ایران

ویلای تجسم | استودیو سروش

ویلای تجسم ، استودیو سروش دفتر طراحی: استودیو سروش [S2] معمار مسئول: سروش محمدپور همکاران: آتنا چراغعلی، شیده صادقی، منصوره قربانی سال طراحی: ۱۴۰۰ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد. در جست و جوی طراحی

ادامه مطلب »
خانه‌ی شماره‌ی 75 جامعه معماران ایران

خانه‌ی شماره‌ی 75 | معماران پوست سوم

خانه‌ی شماره‌ی 75 ، معماران پوست سوم موقعیت: ایران، کرج، شهرک زیبادشت مرکزی معماران: سمانه قاسمپور، امیر قاسمپور همکار طراحی: عاطفه سلیمانی طراحی و معماری داخلی: سمانه قاسمپور، امیر قاسمپور مجری: گروه ساخت دومان (فرزین خسروطبع) کارفرما: امیرحسین کشاورز محاسبات سازه: بهرنگ بنی‌آدم‌، علی کرمی مشاور و مهندس مکانیک: روژه ساطوریانس، ایمان ایل بیگی، میلاد جلیلی‌نیا مشاور

ادامه مطلب »
ساختمان مسکونی باغ جامعه معماران ایران

ساختمان مسکونی باغ | معماران اشعری

ساختمان مسکونی باغ ، معماران اشعری موقعیت: ایران، شیراز معماران: معماران اشعری تیم طراحی: زهرا جعفری، افشین اشعری، احسان شعبانی، زهرا رحیمی، الناز امینی خانمانی ناظر پروژه: امیرحسین اشعری گرافیک: سارا ناظمی مجری طرح: اسماء سیرجایی اصل مهندس سازه: آقای دستغیب تیم اجرایی: محمد دارابی، سعید جمالی مهندسی مکانیک: آقای

ادامه مطلب »
ویلای رج جامعه معماران ایران

ویلای رج | دفتر معماری آفرینش طرح پایدار

ویلای رج ، دفتر معماری آفرینش طرح پایدار موقعیت: ایران، کیش معماران مسئول: علی راهی، ایمان معمار کارفرما: مسعود رجبی تهیه نقشه های فاز 2: علی راهی اجرای پروژه: علی راهی، ایمان معمار طراحی سازه: مهندس حسینی مساحت زیربنا: ۲۵۲ مترمربع عکس: محمدحسن اتفاق اتمام پروژه: ۲۰۱۷ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات،

ادامه مطلب »
دفتر کار مجموعه کامپیوتر مرکزی جامعه معماران ایران

دفتر کار مجموعه کامپیوتر مرکزی | الناز بیطرف، هادی میراب

دفتر کار مجموعه کامپیوتر مرکزی جامعه معماران ایران، الناز بیطرف، هادی میراب موقعیت: ایران، شیراز معماران: الناز بیطرف، هادی میراب تیم طراحی: مرجان لاهوتی مساحت: ۱۴۰ متر‌مربع عکس: استودیو دید، امیرعلی غفاری اتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.