ساختمان مسکونی ملاصدرا | ایمان امین لاری

ساختمان مسکونی ملاصدرا | ایمان امین لاری
موقعیت: ایران ، اصفهان
معمار: ایمان امین‌لاری
همکار طراحی: مـه‌لقا آسایش
مجری: امیررضا صادقی
کارفرما: دکتر غلامرضا عنبری
مساحت: ۳۹۰ متر مربّع
عکس: رامین دهدشتی
تاریخ شروع: ۲۰/۳/۸۹
تاریخ تکمیل پروژه: ۲۵/۱۱/۸۹

آپارتمان موجود حاصل تلفیق دو آپارتمان همجوار با یکدیگر است. مسئله‌ی اصلی در این رابطه، چگونگی چیدمان واحد جدید بود، به‌گونه‌ای که کاملاً به‌صورت یک واحد همگن دیده شود. همچنین نیاز کارفرما در قالب دیاگرام جدید با کمترین تخریب بایستی برآورده می‌شد. رعایت تفکیک فضای خصوصی، نیمه‌خصوصی و عمومی عامل ساماندهی پلان جدید بود که پلان را در دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می‌کرد.

ساختمان مسکونی ملاصدرا ایمان امین لاری

در قسمت عمومی و نیمه‌عمومی سعی شده پلان تنها با استفاده از مبلمان و تغییر رنگ و بافت حیطه‌بندی شود. در واقع ارتباط کنترل شده‌ی فضاها با نوع چیدمان مبلمان، امکان بازی و دیالوگ فضاهای مختلف را ایجاد کرد که این امر گسترش ابعاد فضا را به دنبال دشت.
از ویژگی‌های دیگر طرح، ایجاد فضایی مأنوس با کاربری مسکونی از طریق انتخاب رنگ‌های گرم است که احساس مطلوبتری در فضا ایجاد می‌کند. رنگ قالب در فضا رنگ گرم کف است که با توجه به کاربری مسکونی پروژه انتخاب شده. همچنین بافت نور به‌وسیله‌ی نوع پوشش چراغ‌ها تغییر می‌کند. در اتاق‌ها، رنگ و بافت کف، دیواره‌ها و سقف با در نظر گرفتن سن و روحیّه‌ی کاربران آن تغییر می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه