ساختمان اداری ایران زمین | دفتر معماری AWE ، امیر شهراد

ساختمان اداری ایران زمین | دفتر معماری AWE ، امیر شهراد
موقعیت: ایران ، یزد
معمار: امیر شهراد
تیم طراحی: آذین فدائی، صدف قناویزباف، سهیل شهدی
مساحت: ۷۰۰ مترمربع
مهندس سازه: محمد پناهی
عکس: حسین فراهانی
سال: ۱۳۹۸

پروژه ی حاضر را داستان تجاری کارفرما شکل می دهد. پیش از این دفترکار شرکت در خانه ای قدیمی با یک حیاط درجلوی سایتش قرار داشت. کارکنان این شرکت تنش زیادی داشتند که از ماهیت فعالیشان ناشی می شد و دلیل اصلی آن تجارت آنلاین با تعداد زیادی از مشتریان بود. معماران از طریق برگزاری جلسات در آن مکان، فضایی را یافتند که همانند یک بازار کوچک، دارای ارتباط یکپارچه ای بود.

بنابراین، طراحان تصمیم گرفتند با استفاده از یک راه پله اضافی در نما، جریان آزاد ارتباطات و کار را در طراحی دفتر جدید در نظر بگیرند. این راه پله ها اتاق مدیریت را به بخش فروش در طبقه ی دوم، به بخش حسابداری در طبقه سوم و همچنین به پشت بام که فضای استراحت و محیط سبز قرار دارد، متصل می سازد.

طراحان در طراحی و معماری این پروژه از معماری بومی یزد تأثیر پذیرفتند. این پروژه دارای دو سمت کلان و خرد از لحاظ زمینه بود. ظاهراً در همین زمینه، طراحان مجبور بودند با حداقل مواردی مانند تابش خورشیدی و غیره سروکار داشته باشند. با این حال، موضوعاتی مانند تأثیرات همسایگی، ارتباط و شباهت یا یکپارچگی با آن ها چالش برانگیز بود.

این نکته را نیز باید افزود که ساختمان کلاسیک مجاور پس از اتمام این پروژه اضافه شده است، بنابراین تضاد شدید آن در مقابل این زمینه آشکارتر خواهد شد. خط آسمان این ساختمان شامل شکل منحنی محسوسی است که به واسطه ی نورگیرهای داخلی تداوم یافته است. متریال به کار رفته در نمای ساختمان سنگ تراورتن سفید است که در محل برش خورده است. سازه اصلی ساختمان بتن آرمه بوده و قاب فلزی برای جزئیات نما به کار رفته است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه