دفتر قبادیان | استودیو پرشین گاردن

دفتر قبادیان | استودیو پرشین گاردن
موقعیت: تهران، ایران
معماران: مهسا مجیدی، پانته آ پرهامی
نقشه کشی و طراحی جزئیات: مینا نبوی، کتی تهرانی
سرپرست سایت: کامران نقی، محسن محمدی
مساحت : ۲۸۰ مترمربع
سال: ۲۰۲۲
عکس: استودیو دید

طراحی معماری داخلی دفتر قبادیان شرکتی که تولید کننده پیشرو محصولات آرایشی و بهداشتی است، فضایی به مساحت ۲۸۰ متر مربع با الهام از فضای بیرونی طراحی شده است. فضا مجموعه‌ای از گره‌های به هم پیوسته در یک شبکه پیچیده با قسمت های جداگانه است که با درهم تنیدگی در کنار هم قرار گرفته‌اند. ما انسان ها  در فضایی به نام دفتر، با همکاری با یکدیگر تحت عنوان سازمان و تشکیلات کار می کنیم. استودیو باغ ایرانی با استفاده از فلسفه شناخت این ارتباطات و شباهت ها،  آنها را متناسب با نیازها، فعالیت ها و ضرورت ها طراحی کرده اند، تا فضای اداری ایجاد شده  از نظر زیبایی شناسی جذاب و در عین حال بسیار کاربردی باشد.

این فضا از نظر موقعیت در یک ساختمان اداری نوساز است. و ساخت آن در همان مراحل اولیه ساخت، به استودیوی پرشین گاردن واگذار شد. تا متناسب با نیازهای کارفرما، از جمله دستیابی به یک طراحی خلاقانه منحصر بفرد با فضای مفهومی اداری باز، که نشان دهنده هویت مبتکرانه آنها در حوزه کاریشان باشد، طراحی شود. بنابراین در طراحی داخلی آن با فضایی برای کار، تعامل و جلسات مشارکتی با ایده بازتاب هویت و اهداف تیم خلاق این شرکت مواجه هستیم. روابط و تبادلات موجود در محیط کار و لزوم شکل گیری مجموعه منسجمی از اهداف مشترک در فضای اداری، بر اهمیت بسترسازی برای رشد و شکل گیری این روابط بیش از پیش تاکید می کند.

در طراحی معماری داخلی دفتر قبادیان علاوه بر نظر گرفتن فضای اداری باز و یکپارچه و طراحی خاصی برای مبلمان این پروژه، قسمت هایی برای استراحت، فضایی به عنوان چای یا قهوه خانه، مرکزی برای ارائه و پرزنتیشن و فضاهای بسته خصوصی ماننداتاقک هایی برای صحبت با تلفن و  همچنین اتاق های جلسات آنلاین برای رفع نیازهای متنوع مشتریان در نظر گرفته شده است.

عناصری مانند رنگ و نور و همچنین تمرکز بر اثر بازتاب و بافت متریال در کنار آینه کاری سنتی ایرانی با نقوش و اشکال بدیع، توسط هنرمندان بومی، منجر به شکل‌گیری فضایی سورئال و در عین حال کاربردی می‌شود که هویت این شرکت و طراحی داخلی بومی را منعکس می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه