دفتر فروش مرکزی فولاد کویر | استودیو معماری شفیعی

دفتر فروش مرکزی فولاد کویر ، استودیو معماری شفیعی
موقعیت: ایران، اصفهان
معمار مسئول: احمد شفیعی
تیم طراحی: ملیکا امیری، نهال تفضلی، آرزو جعفری، هوتن شاطرپور، مهدی صالحی
تهیه نقشه های فاز 2: مائده نوابی، نگار بت شکن، اندیشه متبحر
طراحی و دکوراسیون داخلی: استودیو معماری شفیعی – صنایع چوب هومن
مشاوران و اجرای نورپردازی: شرکت شیدرخ
اجرای پروژه: استودیو معماری شفیعی
سرپرست کارگاه: هوتن شاطرپور
نظارت پروژه: احمد شفیعی
مشاور رسانه‌ای: شرکت بالابان
مشاور هنری: استودیو معماری شفیعی
مشاور مبانی فکری: دکتر وحید
مشاور گرافیک: شرکت بالابان
مساحت: 180متر مربع
عکس: فرشید نصرآبادی
اتمام پروژه: 1397

دفتر فروش مرکزی فولاد کویر جامعه معماران ایران
نظام 5s

تیم طراحی با بهره‌گیری از سیاست کلی مجتمع فولاد کویر (کارفرما) که بر پایه‌ی نظام 5s بوده است با موضوع طرح برخورد کرده است. این ایده بر اساس پنج اصل ساماندهی، پاکیزه‌سازی، نظم و ترتیب، استانداردسازی و انضباط استوار می‌باشد.

اهداف کارفرما

سلامت اداری و شفاف‌سازی امور

از اهداف کارفرما در بازسازی واحد فروش سالم‌سازی محیط کار، سلامت اداری و شفاف‌سازی امور بوده است که برای نیل به آن در طراحی سعی شده است تمامی جداکننده‌های صلب از میان برداشته‌شود و با استفاده از عنصر شیشه که در عین شفافیت، نمادی از صنعت می‌باشد و در حین حفظ ارتباط بصری به حفظ حریم فضاها کمک کرده است و  به شفاف‌سازی محیط و ایجاد ارتباط سالم میان کارمندان با مدیران و نیز ارباب رجوع دست یابد.

دفتر فروش مرکزی فولاد کویر جامعه معماران ایران

سیرکولاسیون

توجه به سیرکولاسیون شفاف و حفظ سلسله مراتب در عین خلوص و محیطی انعطاف‌پذیر از دیگر ایده‌های اصلی طرح بوده است که با توجه به الویت مراجعین و ارتباط پرسنل طراحی شده است.
باتوجه به نوع کاربری فضا یکی از اساسی‌ترین نیازهای کاربران آن آرامش و کاهش استرس بوده است که برای پاسخگویی به این نیاز، فضا با هندسه تعریف شده و ایجاد تقارن در جزء و نیز استفاده از رنگ غالب خنثی در فضا استفاده شده است.

آیتم‌های موردنظر در طراحی

رنگ نارنجی، رنگ یادگیری، آزمایش و پذیرش می‌باشد. رنگی که احساسات متلاطم و هیجانی را تسکین می‌دهد و برای نیل به آرامش موثر است. استفاده از موکت برای کاهش حداکثری صدا و نیز استفاده از عنصر آهنی در سقف که گویای هویت مجموعه کارفرما می‌باشد از دیگر ایده‌های طراحی این فضا بوده است.
ایجاد پوسته‌ی داخلی در جبهه‌ی شمالی و جنوبی به دلیل ممنوعیت تغیر در نما.

دفتر فروش مرکزی فولاد کویر جامعه معماران ایران

بهره‌وری و بازدهی از طریق نورپردازی

در اکثر محیط‌های کاری از عمده‌ترین اهداف اولیه بهره‌وری و بازدهی است و از شیوه‌های طراحی نورپردازی به عنوان پشتوانه‌ای برای تحقق این اهداف استفاده می‌شود.
نورپردازی باید در ایجاد رضایت بصری و روان‌شناختی محیط مشارکت داشته باشد.
در طراحی این پروژه استفاده از نورهای اینفینیتی از بازتاب نور بر سقف جلوگیری کرده و در عین حال باعث شده است تداوم این سطوح در سرتاسر فضاها حفظ شود.

سیستم برقی

سیستم برقی شاخص استفاده شده در این محیط اداری سیستم (ups منبع دائمی تامین برق) که در فضاهای با کاربری اداری و سازمانی برای ذخیره و استفاده از برق در زمان های قطع برق بکار می‌روند.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
خانه باغ برج جامعه معماران ایران

خانه باغ برج | استودیو معماری “با”

خانه باغ برج ، استودیو معماری “با” موقعیت: ایران، اصفهان، مشتاق اول کوچه باغ برج معماران: بابک کریم‌پور، علی شفیق طرح آجر چاربر: سروش اسدی مجری: بابک کریم‌پور، امید اشراقی گرافیک: علی شفیق کارفرما: مهدی فخر طاها نماکار: محمد حق‌نواز مساحت زمین: 100 متر‌مربع مساحت زیربنا: 290 متر‌مربع عکس: محمد

ادامه مطلب »
مجتمع بوم گردی پورداروم جامعه معماران ایران

مجتمع بوم گردی پورداروم | محمدرضا کهزادی

مجتمع بوم گردی پورداروم ، محمدرضا کهزادی موقعیت: ایران، تنکابن معمار مسئول: محمدرضا کهزادی معمار اجرایی: میلاد عابدینی حوزه: ۹ متر مربع عکس: استودیو دید، بنیامین جهانشاهی اتمام پروژه: ۲۰۲۲ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به

ادامه مطلب »
گالری سفید جامعه معماران ایران

گالری سفید | دفتر معماری شیفت

گالری سفید ، دفتر معماری شیفت موقعیت: ایران، تهران معماران مسئول: رامبد ایلخانی، نشید نبیان تیم طراحی: رامبد ایلخانی، نشید نبیان، احسان کریمی، پرنیان قائمی، درنا مصرزاده مدیر پروژه: نازنین جواهری گرافیک و ارائه: نغمه اسدبیگی، مهتا امین علی، محمدحسن توانگر، امیر فلاحی اجرا: دفتر معماری شیفت مشاور اجرا: همایون

ادامه مطلب »
خانه اول جامعه معماران ایران

خانه اول | نیما میرزا محمدی

خانه اول ، نیما میرزا محمدی موقعیت: ایران، تهران، فرمانیه، آبکوه چهارم معمار مسئول: نیما میرزا محمدی تیم طراحی: ملیکا میرمیران شرکت مشاور: فضای فرا تهی مدیر اجرا: نیما میرزا محمدی تیم اجرا: آناهیتا امیدوار طراح سه بعدی: ملیکا میرمیران، امیرمحمد بروجردیها گرافیست: نگین اصانلو کارفرما:‌ امیروالا توسلی مساحت: ۱۷۰ مترمربع عکس: نیما

ادامه مطلب »
اداری نشاط جامعه معماران ایران

اداری نشاط | امیرحسین علوی‌زاده

اداری نشاط ، امیرحسین علوی‌زاده موقعیت: ایران، تهران، پاسداران، گل نبی، ناطق نوری شمالی (زمرد)، پلاک 18 معمار مسئول: امیرحسین علوی‌زاده دفتر طراحی: آرکافیس کارفرما: معصومه کمالی‌خواه مجری: داود علوی‌زاده مهندس تاسیسات: حسام سیدحسینی مهندس سازه: بابک علی‌پور مساحت زمین: 380 مترمربع مساحت زیربنا: 2400 مترمربع عکس: پرهام تقی‌اف اتمام پروژه: 1395 هشدار! تمامی

ادامه مطلب »
گالری انعکاس جامعه معماران ایران

گالری انعکاس | معمار استودیو

گالری انعکاس ، معمار استودیو موقعیت: ایران، اردبیل، چهارراه بازار معماران مسئول: محسن نوروزوند، نگار سریع‌الاطلاق فرد طراحی و دکوراسیون داخلی: معمار استودیو کارفرما: امین نبی زاده مساحت زیربنا: 36 متر‌مربع عکس: محسن نوروزوند اتمام پروژه: 1394 هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.