دفتر خدمات بازار سرمایه کاریزما | گروه معماران و مهندسین کندو

دفتر خدمات بازار سرمایه کاریزما | گروه معماران و مهندسین کندو
موقعیت: ایران ، تهران ، خیابان عباس آباد
معمار: بهادر کاشانی‌ مدنی
همکاران طراحی: بهاره خُمیری، مریم جوادیان، نیکتا ستاره‌سنج
طراحی و دکوراسیون داخلی: بهادر کاشانی‌ مدنی
اجرا: بهراد کاشانی مدنی
سازه: بهرنگ کاشانی مدنی
نوع تأسیسات ـ نوع سازه: ترکیب داکت اسپلیت و اسپلیت، اسکلت بتن پیش تنیده
زیربنا: ۱۶۵ متر‌مربع
کارفرما: گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما
تاریخ شروع و پایان ساخت: اسفند ماه ۱۳۹۶    _       خرداد ماه ۱۳۹۷
عکس: آرتم غریبی

بازسازی پروژه‌ی اداری کاریزما در طبقه ی ششم ساختمان اداری ۱۲ طبقه‌ی نگین آزادی واقع در تهران، خیابان بهشتی اجرا شد، هر طبقه شامل ۲ واحد اداری به مساحت ۱۶۵ متر‌مربع می‌باشد.


ایده‌ی طراحی:
از آنجایی که زمینه‌ی فعالیت شرکت، بازار سرمایه و بورس بود، پس از بررسی‌ها و مطالعات اولیه متوجه شدیم این کسب و کار با استرس و تنش‌های بالایی همراه است، بنابراین ایده‌ی اصلی طراحی را روی المان‌ها و عناصر گذاشتیم که آرامش‌بخش باشند و از جدی بودن زیادی فضا کاسته شود.
در قدم اول فضاهای اصلی را در نظر گرفتیم که شامل اتاق مدیریت، اتاق جلسه‌ی اصلی، بخش اداری، بخش ورودی و فضاهای خدماتی بود، بخش اداری را به ‌صورت open office در نظر گرفتیم و فضاهای اتاق جلسه و بخش ورودی، فیلترهایی شدند میان بخش‌های اداری و مدیریت، بخش‌های خدماتی نیز همه در یک راستا، در یک سوم شرقی واحد قرار گرفتند.
یکی از فیلترهایی که از آنها نام برده شد، اتاق جلسه‌ی اصلی بود که با شیبدار کردن سقف آن، هم از داخل فضایی متفاوت ایجاد شد و هم از بیرون و فرم شیروانی آن به ایجاد احساس آرامش کمک کرد. بخش ورودی که شامل اتاق جلسه ی دوم و میز منشی بود کوتاه‌تر از بقیه‌ی فضاها طراحی گردید تا یکپارچگی بخش اداری حفظ شود و عنصر وحدت‌دهنده ی فضای اداری که چراغ‌ها باشد، در برخورد با بخش ورودی قطع نگردد.

دفتر خدمات بازار سرمایه کاریزما گروه معماران و مهندسین کندو


این دو فضای فیلتر (اتاق جلسه ی اصلی و بخش ورودی) کمی از زمین فاصله گرفته و با نور مخفی زیر آن بیشتر شاخص شدند. مسیر دسترسی کلیه‌ی فضاها به‌ صورت طولی در شرق بخش‌های اداری، ورودی و اتاق جلسه امتداد یافته و در انتها به درب ورودی اتاق مدیر خاتمه می‌یابد. این دسترسی با سقفی کوتاه‌تر و به‌ صورت معلق با چفت‌های ۵ سانتی‌متری دور تا دور آن، مسیر را کاملاً شاخص کرده است و کانال‌های تاسیساتی در پشت آن قرار گرفته است. در جداره‌ی شرقی این راهرو، کمدی سرتاسری قرار گرفته و در ابتدای این کمد کیوسک تلفنی طراحی گردید تا کارمندان جهت صحبت تلفنی از آن استفاده کنند.
پس از تخریب سقف‌های کاذب قدیمی به سقف سازه‌ای بتنی ساختمان رسیدیم که بتنی صیقلی و زیبا بود، بنابراین تصمیم گرفتیم این سقف را به‌ صورت نمایان حفظ کنیم و جهت نورپردازی سالن، چراغ‌های خطی به ‌گونه‌ای طراحی شد که با تکرار خطوط افقی همبستگی میان دو بخش اداری ایجاد شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما. 

پروفایل شخصی

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه

ورود

علاقه‌مندی‌ها

فیلتر پروژه‌ها

مقاله‌ها

خانه