Search
Close this search box.
Search

دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما | مهندسین مشاور دَش

دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما ، مهندسین مشاور دَش

موقعیت: ایران، تهران

معمار مسئول: رضا اسلامی، مجتبی میرحسینی

تیم طراحی: امین رضازاده، بهارمجلسی، شهرزاد بهمن، سعید درستگار

نوع تاسیسات: وی ار اف

نورپردازی: شرکت نورسا فام 

مساحت زمین: ۸۰۰ مترمربع

مساحت زیربنا: ۸۰۰ مترمربع

اتمام پروژه: ۱۴۰۰

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، مهندسین مشاور دَش، جامعه معماران ایران

استراتژی در طراحی

این مجموعه، شامل کاربری‌ های متفاوتی بوده و علاوه بر مشتریان، باید نیازهای کارکنان را نیز برطرف سازد. استراتژی تیم طراحی برای طراحی این مجموعه، فضاهای مجزا در کنار و در ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با هم، بر جانمایی هر یک از ریزفضاها در جای خود، به‌ گونه‌ ای که به لحاظ عملکردی کامل و کافی باشند، اما جلوه‌ ی بصری متفاوتی برای تسهیل آدرس‌ دهی داشته باشند؛ مبتنی بوده است.

بنابراین برای ایجاد یک کلیت واحد، تصمیم گرفته شده تا فضاهای انتظار مربوط به بخش‌ های مختلف را در یک محدوده تجمیع کنند تا دسترسی به فضاهای مختلف پروژه، از این کریدور نسبتا وسیع و یکپارچه، ممکن شود.

این فضا را لانژ سبز نامیده اند و تمام عرض پروژه را در بخش میانی، به آن اختصاص داده اند. این محدوده، به کمک آویزهای سقف و مبلمان نشیمن و سبزینگی، دارای یک مرز نامرئی با بقیه‌ ی بخش‌ ها می باشد.

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، جامعه معماران ایران
 

اعتماد سازی در مخاطب به کمک طراحی داخلی

اعتماد، یکی از مهم‌ ترین فاکتورها برای انجام شدن هر نوع مراوده‌ شغلی است. برای این‌ که این پروژه بتواند به کمک طراحی، صداقت و در نتیجه اعتماد و اطمینان را در مخاطبان این فضا القا کند، سعی شده است تا حد ممکن، جداره‌ ها و المان‌ های تفیکیک‌ کننده، از شفافیت و روشنی برخوردار باشند.

همچنین استفاده از مبلمان و المان‌ های دکوراتیو خانگی‌ تر (مانند پرده، کفسازی، گلدان‌ ها و…) در شرایطی که اجزای معماری داخلی مستقیما توسط کاربر فضا لمس شده و می‌ تواند در هیاهو و تراکم موجود در پروژه، یادآور فضای امن خانه باشد. فراهم آوردن شرایط عمومی آسایش، آرامش و اطمینان خاطر را میسر ساخته است.

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، جامعه معماران ایران
 

فضاسازی در محدوده شرقی

در محدوده‌ی شرقی پروژه، بخش‌ هایی که تردد بیش‌ تری در آن ها جریان دارد، جانمایی شده است. این بخش‌ ها، شامل امور مشتریان و کافه است که در بین این دو، فضایی برای نشستن، نام‌ نویسی و تکمیل فرم و… در نظر گرفته شده است. از طرفی محدوده‌ غربی، اتاق‌ های جلسه و بخش مشتریان ویژه را در خود جای داده است.

دو اتاق جلسه در این بخش، به کمک یک پارتیشن متحرک، به هم متصل می‌ شوند تا امکان برگزاری جلسات با تعداد نفرات بیش‌تر نیز فراهم گردد. همچنین در مجاورت این اتاق‌ ها، یک دیوار سبز  در نظر گرفته شده و برای این‌ که دید به این دیوار از اتاق‌ های جلسه، بیشتر باشد، پارتیشن‌ ها هیچ عنصر عمودی یا افقی ندارند و با یکپارچگی حداکثری طراحی شده‌ اند.

فضاسازی در محدوده غربی

در بخش دیگر از ضلع غربی، دو فضای مجزا و استوانه‌ ای شکل برای اتاق‌ های جلسات مشتریان ویژه طراحی شده است. در این اتاق‌ ها، ملاقات‌ های دو به دو انجام می‌ شود و با توجه به این‌ که این بخش‌ ها کم‌ تر مورد استفاده قرار می‌ گیرد، تصمیم گرفته شده که جداره‌ های آن تماما شفاف ساخته شود تا در مواقعی که این اتاق‌ ها خالی هستند، کماکان نور جنوبی وارد شده و فضا را روشن کند.

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، جامعه معماران ایران

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه
ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا

ماشین گفتمان شهری | استودیو معماری درک فضا موقعیت: ایران، یزد، میدان شهید ریاضی، بلوار ابن سینا، پلاک13کارفرما: دکتر مقیمیعملکرد: کلینیک آزمایشگاهیتیم طراحی: حانیه دانشور، بهاره پزشکی، فاطمه حسنلواجرا: سعید بخشیمدیر پروژه: مهیار جمشیدینظارت: سعید بخشیتیم سازه و تاًسیسات: عمادی، اکبرپوریان، مردانیگرافیک : بیتا رضایی، امیرحسین محمد، رومینا قورچیان، ملیکا

ادامه مطلب »

ساختمان مسکونی مهر | آرا علی آبادی، آرش علی آبادی

ساختمان مسکونی مهر ،  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیموقعیت: ایران، شیرازمعمار مسئول:  آرش علی آبادی، آرا علی آبادیتیم طراحی: نازنین مجاهد، ماهوش نظری، مهسا حسینی، رضا کاتبی، مهسا محمدپورمساحت: ۱۱۰۰ مترمربععکس: نوید عطروشاتمام پروژه: ۱۳۹۹ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق

ادامه مطلب »
کافه کناری گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار

کافه کناری | گروه معماری معیار موقعیت: تهران ، چهار راه ولیعصرتیم طراحی : محمد کاظم هوشمند ، علی مقتدریمساحت پروژه:  170 مترمربعسال  اتمام: 1400وضعیت : ساخته شدهایده طراحی :ایجاد ریتم و تکرار با شکل دایره و استفاده خلاقانه از متریال آجر بهمنی و لوله های کارتنی.عکس : مهرنام روشن

ادامه مطلب »
ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان

ویلای کنار خط | گروه معماری سروستان موقعیت: اصفهان، اشکاوندمعماران:ناصر حسن پور، سعید فروغیتیم طراحی: ناصر حسن پور، سعید فروغی، مهسا ترکان، حدیث مبلی، ستاره پورمصداقیسال تکمیل: 1401زیربنا: 310 متر مربععکس:  نگار صدیقیکارفرما: خانواده ریاضیاتمتریال های استفاده شده: میکروسیمنت، آجر هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و

ادامه مطلب »
خانه باغ برج جامعه معماران ایران

خانه باغ برج | استودیو معماری “با”

خانه باغ برج ، استودیو معماری “با” موقعیت: ایران، اصفهان، مشتاق اول کوچه باغ برج معماران: بابک کریم‌پور، علی شفیق طرح آجر چاربر: سروش اسدی مجری: بابک کریم‌پور، امید اشراقی گرافیک: علی شفیق کارفرما: مهدی فخر طاها نماکار: محمد حق‌نواز مساحت زمین: 100 متر‌مربع مساحت زیربنا: 290 متر‌مربع عکس: محمد

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.