دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما | مهندسین مشاور دَش

دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما ، مهندسین مشاور دَش

موقعیت: ایران، تهران

معمار مسئول: رضا اسلامی، مجتبی میرحسینی

تیم طراحی: امین رضازاده، بهارمجلسی، شهرزاد بهمن، سعید درستگار

نوع تاسیسات: وی ار اف

نورپردازی: شرکت نورسا فام 

مساحت زمین: ۸۰۰ مترمربع

مساحت زیربنا: ۸۰۰ مترمربع

اتمام پروژه: ۱۴۰۰

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، مهندسین مشاور دَش، جامعه معماران ایران

استراتژی در طراحی

این مجموعه، شامل کاربری‌ های متفاوتی بوده و علاوه بر مشتریان، باید نیازهای کارکنان را نیز برطرف سازد. استراتژی تیم طراحی برای طراحی این مجموعه، فضاهای مجزا در کنار و در ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با هم، بر جانمایی هر یک از ریزفضاها در جای خود، به‌ گونه‌ ای که به لحاظ عملکردی کامل و کافی باشند، اما جلوه‌ ی بصری متفاوتی برای تسهیل آدرس‌ دهی داشته باشند؛ مبتنی بوده است.

بنابراین برای ایجاد یک کلیت واحد، تصمیم گرفته شده تا فضاهای انتظار مربوط به بخش‌ های مختلف را در یک محدوده تجمیع کنند تا دسترسی به فضاهای مختلف پروژه، از این کریدور نسبتا وسیع و یکپارچه، ممکن شود.

این فضا را لانژ سبز نامیده اند و تمام عرض پروژه را در بخش میانی، به آن اختصاص داده اند. این محدوده، به کمک آویزهای سقف و مبلمان نشیمن و سبزینگی، دارای یک مرز نامرئی با بقیه‌ ی بخش‌ ها می باشد.

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، جامعه معماران ایران
 

اعتماد سازی در مخاطب به کمک طراحی داخلی

اعتماد، یکی از مهم‌ ترین فاکتورها برای انجام شدن هر نوع مراوده‌ شغلی است. برای این‌ که این پروژه بتواند به کمک طراحی، صداقت و در نتیجه اعتماد و اطمینان را در مخاطبان این فضا القا کند، سعی شده است تا حد ممکن، جداره‌ ها و المان‌ های تفیکیک‌ کننده، از شفافیت و روشنی برخوردار باشند.

همچنین استفاده از مبلمان و المان‌ های دکوراتیو خانگی‌ تر (مانند پرده، کفسازی، گلدان‌ ها و…) در شرایطی که اجزای معماری داخلی مستقیما توسط کاربر فضا لمس شده و می‌ تواند در هیاهو و تراکم موجود در پروژه، یادآور فضای امن خانه باشد. فراهم آوردن شرایط عمومی آسایش، آرامش و اطمینان خاطر را میسر ساخته است.

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، جامعه معماران ایران
 

فضاسازی در محدوده شرقی

در محدوده‌ی شرقی پروژه، بخش‌ هایی که تردد بیش‌ تری در آن ها جریان دارد، جانمایی شده است. این بخش‌ ها، شامل امور مشتریان و کافه است که در بین این دو، فضایی برای نشستن، نام‌ نویسی و تکمیل فرم و… در نظر گرفته شده است. از طرفی محدوده‌ غربی، اتاق‌ های جلسه و بخش مشتریان ویژه را در خود جای داده است.

دو اتاق جلسه در این بخش، به کمک یک پارتیشن متحرک، به هم متصل می‌ شوند تا امکان برگزاری جلسات با تعداد نفرات بیش‌تر نیز فراهم گردد. همچنین در مجاورت این اتاق‌ ها، یک دیوار سبز  در نظر گرفته شده و برای این‌ که دید به این دیوار از اتاق‌ های جلسه، بیشتر باشد، پارتیشن‌ ها هیچ عنصر عمودی یا افقی ندارند و با یکپارچگی حداکثری طراحی شده‌ اند.

فضاسازی در محدوده غربی

در بخش دیگر از ضلع غربی، دو فضای مجزا و استوانه‌ ای شکل برای اتاق‌ های جلسات مشتریان ویژه طراحی شده است. در این اتاق‌ ها، ملاقات‌ های دو به دو انجام می‌ شود و با توجه به این‌ که این بخش‌ ها کم‌ تر مورد استفاده قرار می‌ گیرد، تصمیم گرفته شده که جداره‌ های آن تماما شفاف ساخته شود تا در مواقعی که این اتاق‌ ها خالی هستند، کماکان نور جنوبی وارد شده و فضا را روشن کند.

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما، جامعه معماران ایران

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع پروژه
انتخاب
خانه‌ی آرمان جامعه معماران ایران

خانه‌ی آرمان | کامبیز اسکندرتبار

خانه‌ی آرمان ، کامبیز اسکندرتبار موقعیت: ایران، نور معمار مسئول: کامبیز اسکندرتبار تیم طراحی: عباس غلامی، علیرضا اسفندریاری، هیلدا تهرانی کارفرما: آرمان حسین‌زاده مجری: آرمان حسین‌زاده مهندس تاسیسات: شرکت نوین مهساز تپورستان نوع تاسیسات: کولر اسپلیت و شوفاژ رادیاتور مهندس سازه: شرکت نوین مهساز تپورستان نوع سازه: بتنی مساحت زمین:

ادامه مطلب »
سه خانه، یک خانواده جامعه معماران ایران

سه خانه، یک خانواده | وحید نسیمی

سه خانه، یک خانواده ، وحید نسیمی موقعیت: ایران، کاشان معمار مسئول: وحید نسیمی تیم طراحی: مهرنوش بابایی، رضا نسیمی، زهره شاه‌حسینی، سارا سلطانیان طراحی و معماری داخلی: وحید نسیمی مجری: وحید نسیمی، سعید همتی نوع تاسیسات: فن‌کویل سقفی توکار، چیلر کارفرما: محمد نبی مهندس سازه: مصطفی شب‌خوان نوع سازه: فلزی مساحت زمین: ۷۳۰ مترمربع

ادامه مطلب »
بلو وینگز جامعه معماران ایران

بلو وینگز | زما آرکیتکس

بلووینگز ، زما آرکیتکس موقعیت: ایران، تهران معمار مسئول: رضا مفاخر تیم طراحی: زما آرکیتکس مدیر پروژه: مونا بیکایی مدیر اجرا: مجتبی اسکندری همکاران اجرایی: سلمان طبسی، سارا عنبری کارفرما: آقای جلیل‌زاده مساحت زیربنا: ۲۰۰ مترمربع عکس: ۱۴۰۰ اتمام پروژه: ۱۴۰۰ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و

ادامه مطلب »
خانه ی بی مرز جامعه معماران ایران

خانه ی بی مرز | حامد اخوی زادگان

خانه ی بی مرز ، حامد اخوی زادگان موقعیت: ایران، تهران معمار مسئول: حامد اخوی زادگان تیم طراحی: نیما هیئت، صبا مهرآرا، نسترن شاهرخی، محسن رضاخانی طراحی و معماری  داخلی: حامد اخوی‌زادگان مجری: امیرحسین نصیبی کارفرما: هدی رستمی نورپردازی: Edgeoffice مساحت زیربنا: ۱۲۰ متر مربع عکس: نیما هیئت اتمام پروژه: ۱۳۹۸ هشدار! تمامی

ادامه مطلب »
نگین جامعه معماران ایران

نگین | زما آرکیتکس

نگین ، زما آرکیتکس موقعیت: ایران، تهران معمار مسئول: رضا مفاخر تیم طراحی: مونا بیکایی مدیر پروژه: مونا بیکایی همکار طراحی: شرکت معماری زما آرکیتکس مدیر اجرا: سلمان طبسی کنترل کیفی: ضیا مفاخر همکاران اجرایی: سارا عنبری، مریم شهرستانی، مارال وثوقی کارفرما: آقای میرحجازی مساحت زیربنا: ۱۳۰ مترمربع عکس: محمدحسن اتفاق اتمام پروژه: ۱۴۰۰

ادامه مطلب »
کتابفروشی انتشارات نگاه جامعه معماران ایران

کتاب فروشی انتشارات نگاه | دفتر طراحی امیرحسین تبریزی

خانه آجری کردان ، استودیو معماری کاوموقعیت: ایران، تهرانمعمار مسئول: امیرحسین تبریزیتیم طراحی: پریسا اله قلی، یحیی بصاممدیر اجرایی: بابک رئیس داناتیم اجرایی: آقای یوسفینظارت: یحیی بصامطراح سه بعدی: پریسا اله قلیگرافیک: نسترن دوستیکارفرما: بابک رئیس دانامساحت زمین: ۳۰ مترمربعمساحت زیربنا: ۴۵ مترمربععکس: امید مهدی زادهاتمام پروژه: ۱۳۹۹اعتبار: شایسته کسب پلاک نقره ای، رویداد میزان معماری، فصلنامه

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.