Search
Close this search box.
Search

بازسازی نمایشگاه مبلمان رست | دفتر طراحی استاک

بازسازی نمایشگاه مبلمان رست | دفتر طراحی استاک
موقعیت: ایران، شیراز
معماران: علی سوداگران، نازنین کازرونیان
تیم طراحی: محمدامین زند شاهوار
ناظر پروژه: علی سوداگران
سه بعدی: نوشین حیدرجان
مساحت: ۳۵۰ مترمربع
سال آغاز پروژه: ۱۳۹۶
سال اتمام پروژه: ۱۳۹۷

این پروژه در فضایی با متراژ ۳۵۰ مترمربع در شیراز قرار گرفته است. همانطور که طراحان اشاره می کنند، فروشگاه مبلمان رست در سال ۱۳۹۲ با شعار ” سادگی هنر ماست ” فعالیت خود را در کارگاه کوچکی در شیراز آغاز آغاز کرد. این تولید کننده بخاطر که سادگی، کیفیت بالا، کاربردی و اقتصادی بودن، توجه مخاطبانش را در مدت زمان کوتاهی به خود جلب کرد. این امر موجب شد تا این کارگاه شعبات جدید خود را در سراسر ایران تأسیس کنند. پروژه ی حاضر نیز شامل نمایشگاه شعبه شیراز می باشد که کارفرما قصد داشت تا با دیدگاهی جدید و متفاوت به بازسازی نمایشگاه بپردازد و خط فکری تولیدات این برند در فضای نمایشگاه گسترش یافته و انتخاب محصولات برای مشتریان به سادگی صورت پذیرد.

با توجه به درخواست های کارفرما فضای اصلی شوروم می بایست در امتداد خط فکری تولید کنندگان مبلمان بوده و همچنین تا حدامکان پروژه ساده، ارزان، و کاربردی و مفتخر بر ایرانی بودن محصول باشد. با در نظرگرفتن خواسته و نیازهای کارفرما، طراحان برای این فضا رنگ خاکستری را انتخاب نمودند تا مبلمان هایی رنگی در میان فضای خنثی و خاکستری رنگ به خوبی جلوه داشته باشند. طراحان با در نظر گرفتن ستون های موجود، تقسیم بندی هایی جهت تعریف فضا و ست های مبلمان انجام دادند که که تداعی کننده یک واحد آپارتمانی است. بدین ترتیب آسان تر محصولات را به صورت منفرد درک کرده و به علاوه بسادگی می توانند محصولات را در فضای منزل خود تجسم سازند.

طراحان جهت تفکیک فضا از آجرهای دست ساز استفاده نمودند تا حس ایرانی بودن و دست ساز بودن محصولات به مخاطبان منتقل گردد. آن ها برای قسمتی از دیوار پوش ها از پارچه های روکش شده بروی تخته های چوبی استفاده کردند تا صنعتگری و ظرافت کار تولید کنندگان در فضای داخلی به مشارکت گرفته شود و حس و حال تولید مبلمان در نمایشگاه امتداد یابد. طراحان برای پوشش کف سالن از سیمان لیسه ای استفاده کردند تا در خنثی ترین و ارزان ترین حالت ممکن ظرافت و تکنیک تولیدات معرفی شود.

با توجه به این که کدیران این مجموعه تمایل و علاقه به ورود مبلمان رست به سایر عرصه ها داشتند، طبقه ی بالای این فضا را پیش از این کارگاه تولید بود، به محیطی یکپارچه برای برگزاری ایونت های متعددی مانند نمایشگاه، کنسرت های خصوصی ، نقد فیلم و … تغییر دادند. در این بخش نیز خط فکری طبقه زیرین کف های سیمان لیسه ای و بدنه ها همان دیوارکوب های پارچه ای گردید و دیوارهای داخلی برچیده شد تا فضا امکان هر گونه باز تعریف جدیدی در آینده داشته باشد.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

ساختمان‌ غذاخوری مجتمع آهن و فولاد سرمد| مهندسان مشاور مکان پایدار

ساختمان‌ غذاخوری مجتمع آهن و فولاد سرمد| مهندسان مشاور مکان پایدار موقعیت : ایران ، یزد ، ابرکوه معمار: علی مؤذنی همکار طراحی: غزال اسدی مساحت: ۱۶۵۰ مترمربع سال: ۱۳۹۷ عکس: حمیدرضا بانی هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی

ادامه مطلب »

شوروم آریو چوب | دفتر معماری دیگر

شوروم صنعتی-اداری آریو چوب | دفتر معماری دیگر موقعیت: ایران، شهریار معمار: علیرضا تغابنی مساحت: ۲۰۷۰ مترمربع سال: ۲۰۱۵ عکس: پرهام تقی اف هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد. پروژه شوروم صنعتی-اداری آریو

ادامه مطلب »

ساختمان همسایه پارک | CIAM Office

ساختمان همسایه پارک | CIAM Office موقعیت : ایران ، مشهد ، سید رضی 65 طراح معماری : ( CIAM Office ) سعید بشارتی فر , سپیده حمیدی کارفرما : آقای حمید عرفی طراح سازه : سهیل خسروی طراح تاسیسات مکانیکی و الکتریکی : حسام نقویان , حمید رضا حقی

ادامه مطلب »
رستوران كانكريت جامعه معماران ایران

رستوران كانكريت | دفتر معماری بوژگان

رستوران كانكريت ، دفتر معماری بوژگان موقعیت: ایران، تهران، لواسان معمار مسئول: حامد بدری احمدی تیم طراحی: ندا وزیری، فاطمه شریعتی، پرستو پیرای، هانیه صفری، کاوه دادگر سازه: سیاوش صدیقی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی: آرش مجابی مدير اجرایی: محمد ضوئی نظارت: حامد بدری احمدی طراح سه بعدی: کاوه دادگر گرافیست:

ادامه مطلب »

ویلای فشند | گروه معماری سبک

ویلای فشند | گروه معماری سبک موقعیت: ایران، کرج، فشند معماران: محمد هژبری، هدی شریفیان کارفرما: اعظم السادات‌ میر ، منصور جلالی سازه (طراحی، اجرا) : محسن نجیمی عکس : محمد هژبری تیم طراحی: هدی شریفیان، محمد هژبری، علی آشتیانی، نیما گوران، اتابک قجری، نسترن علیشاهی سال : 1395 کاربری

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.