باشگاه فایت باکس | استودیو معماری iiD

باشگاه فایت باکس ، استودیو معماری iiD
موقعیت: ایران، تهران
تیم طراحی: کاوه اخلاقی، وحید خلیلی (استودیو معماری iiD)
مجری اصلی پروژه : آقای اسداللهی
ناظر : کاوه اخلاقی، وحید خلیلی
طراح هویت سازمای فایت باکس : خلیل مدادی
ساخت تجهیزات ورزشی : شرکت صالکس ، صالح جمشیدی
طراح و مجری سازه LSF و بنای اضافه شده پروژه : شرکت یکان سازه، مهندس حکیمیان
مجری دیوارهای داخلی نمای بتنی : صنایع شیمیایی ژیکاو، مهندس شمسیان
مجری روشنایی و نورپردازی : هوبو تیم، مهندس شریفیان
تاسیسات : شرکت نوین تهویه، مهندس فرازنده
کارفرما و بهره بردار : شرکت ورزشی IFIT PRO
مساحت کل: 318 متر مربع
عکس: مهندس احمد غفاری
اتمام پروژه: 1398

باشگاه فایت باکس جامعه معماران ایران

کارفرمای جدید این بخش از مجموعه ورزشی انقلاب با تغییر کاربری رستوران و تبدیل آن به یک باشگاه ورزشی از ما خواسته بود تا یک طرح نوین برای روش تمرینی جدیدی به نام هیت (HIIT) ارائه کنیم، طرحی که البته کم هزینه هم باشد. خواسته کارفرما، طراحی روزآمد مبتنی بر روش تمرینی هیت بود که بر این اساس تیم طراحی ایده هایی را مطرح کرد.

باشگاه فایت باکس جامعه معماران ایران

روش تمرینی هیت، تمرینی هوازی و متناوب با شدت بالا و یکی از روش های نوآورانه و موثر برای چربی سوزی است. ایده اصلی پیدایش این روش، استفاده از فعالیت بالای بدنی در مدت زمان کوتاه است که در ورزش های رزمی به خصوص ورزش بوکس از آن بهره گرفته شده است.
چالش اصلی این طرح، خلق فضایی متناسب با نوع فعالیت خاص این فضا بود که در نهایت ایستگاهای تمرینی شامل 10 ایستگاه که هر فرد باید به مدت 3 دقیقه در هر یک از آنها به ورزش بپردازد، طراحی شد. هر استفاده کننده در عرض 30 دقیقه با طی ایستگاها به صورت متوالی در نهایت می تواند به ضربان قلب بالا برسد که میزان چربی سوزی حداکثری را تجربه می کند. هزینه پروژه های باشگاه های ورزشی بسیار بالاست و در این پروژه سعی شد تا از وسائل ورزشی ساخت ایران استفاده شود، این دستگاه ها مناسب با ورزش هوازی هستند که در مقایسه با سایر وسائل هزینه بسیار کمتری دارند.

باشگاه فایت باکس جامعه معماران ایران

ایده طراحی جداره ها مطابق با همین افزایش ضربان قلب شکل گرفت و با استفاده ازخطوط موازی رینگ بوکس که یکی از ورزش های بهره مند از این روش تمرینی است ادغام شده و بر روی جداره های جدید اجرا شد. رنگ زرد خطوط جدارها نیز که در زمینه تیره قرار گرفته اند بر اساس نظریه ایتِن، درخشش بالا و انگیزه بیشتری به فضا القا می کند که در هماهنگی با فعایت های صورت گرفته در فضا خواهد بود.
شدت بالای فعالیت های افراد در این فضا، ایده طراحی فضا را براساس رویکرد بروتالیسم قوت بخشید تا آنجا که تمام جزییات بنا مبتنی بر همین رویکرد طراحی شده اند. سقف ها و دیوارهای قبلی تخریب شده و دیوارهای داخلی مبتنی بر نیازهای عملکردی کاربری جدید ساخته شده اند. سقف ها با سازه کاملا نمایان بازسازی شده و درهای جدید نیز با مصالح فلزی کاملا نمایان ، حس واقعی مصالح بکار رفته در خود را نمایش می دهند. خطوط زرد در تمام فضاها امتداد یافته تا به طور مداوم به عنوان نماد حرکت و ادامه فعالیت به استفاده کنندگان انگیزه ببخشد.

باشگاه فایت باکس جامعه معماران ایران

نمای بیرونی پروژه به صورت نمای کانتینری، دارای خطوط برحسته و با مصالح فلزی و جزییاتی نمایان و بدون هیچگونه تزییینات طراحی شده و از نور های مورب برای نورپردازی در شب استفاده شده است. این ترکیب از خطوط برجسته و نورپردازی با خطوط مورب، هر چه بیشتر یادآورایده اصلی پروژه که شدت و سرعت بالای فعالیت های صورت گرفته در درون پروژه است را یادآور می شود.

×
جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع پروژه
انتخاب
طلافروشی اوپال جامعه معماران ایران

طلافروشی اوپال | دفتر طراحی محمدتقی باقری و همکاران (ABMT.OFFICE)

طلافروشی اوپال ، ABMT.OFFICE موقعیت: ایران، مشهد معمار مسئول: محمد تقی باقری تیم طراحی:  محمدجواد موحد، ساره پورقربان،  محسن مولایی، سمانه علیپور، محمد پزشکیان، زهرا شمس آبادی، سمیرا توسلی طراحی و معماری  داخلی: محمد تقی باقری مجری: ABMT.BUILD(گروه نظارت و ساخت ABMT) مساحت زیربنا: ۱۵ متر مربع عکس: فرزاد باقرزاده

ادامه مطلب »
عطاری زمانی جامعه معماران ایران

عطاری زمانی | احسان فیروزمندان، محسن عزیزیان

عطاری زمانی ، احسان فیروزمندان، محسن عزیزیان موقعیت: ایران، لارستان معماران: احسان فیروزمندان، محسن عزیزیان کارفرما: امیر زمانی تاسیسات برقی: محمد‌رضا رضایی گرافیست: عبدالحمید عالی‌حسینی عکس: امیر دلشاد اتمام پروژه: ۱۴۰۰ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به

ادامه مطلب »
هاستل روبرو جامعه معماران ایران

هاستل روبرو | ساناز خداداد، مهران عارفیان

هاستل روبرو ، ساناز خداداد، مهران عارفیان موقعیت: ایران، تهران، میدان بهارستان، ابتدای خیابان صفی علیشاه، بن‌بست مولا، پلاک 3 معماران اصلی: ساناز خداداد، مهران عارفیان تیم طراحی: ساناز خداداد، مهران عارفیان، کیمیا معتمدی، میثم خاوری مدیر اجرایی: کیمیا معتمدی تیم اجرایی: کیمیا معتمدی، میثم خاوری، بابک عباسی گرافیک و

ادامه مطلب »
آپارتمان برقع پوش جامعه معماران ایران

آپارتمان برقع پوش | گروه معماری و شهرسازی سروستان

آپارتمان برقع پوش ، گروه معماری و شهرسازی سروستان موقعیت: ایران، اصفهان، خیابان فرسان جنوبی، بن‌بست نیکو معماران: ناصر حسن‌پور، سعید فروغی تیم طراحی: ناصر حسن‌پور، سعید فروغی، شیما مشیری، مهسا ترکان، ستاره پورمصداقی کارفرما: محمد شیران اجرا: نادر حسن‌پور نظارت: ناصر حسن‌پور، اشکان رازپوش بقایی سازه: محمد نیلی‌پور تأسیسات

ادامه مطلب »
خانه پدری جامعه معماران ایران

خانه پدری | دفتر معماری آد

خانه پدری ، دفتر معماری آد موقعیت: ایران، تهران، دماوند معماران: حسین حسنی، امین حبیبی تیم طراحی: دفتر معماری آد کارفرما: محمد جعفری کاشی سازه: امیر افراد وطن تاسیسات مکانیکی: مرتضی قدرت‌نژاد تاسیسات الکتریکی: ماهان براتی اجرا: دفتر معماری آد مدیر اجرا: حمید رضایی سرپرست کارگاه: حسام فرجی مساحت: ۵۵۰ مترمربع عکس: محمدعلی ستاره اتمام پروژه: ۱۴۰۱ هشدار!

ادامه مطلب »
خانه صدیق جامعه معماران ایران

خانه‌ی صدیق | کوشک طرح

خانه صدیق ، کوشک طرح موقعیت: ایران، تهران، شریعتی، دوراهی قلهک، کوچه‌ی صدیق معماران: آرش خداداد، سمانه یاراحمدی تیم طراحی: زهرا نیک‌زارع، ترانه طیبی، روژین رسول‌آبادی، فهیمه میرزایی، منا پروین‌زاد، افسانه فاریابی، فرناز جهانگیری، نگین خرسندنژاد، سارا بلوکی طراحی و معماری داخلی: کوشک طرح مجری: کوشک طرح کارفرما: جوی استودیو نورپردازی: کوشک طرح مساحت زمین: 320

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.