Search
Close this search box.
Search

کارخانه توسن تجهیز | معماران L.E.D

کارخانه توسن تجهیز | معماران L.E.D
موقعیت: ایران ، تهران
معماران: شهاب میرزاییان، احسان نادری
سال: 2016
عکس: هامون مقدم – هامون دیجیتال سینما
تولید کنندگان: فد لایتینگ ، فرازین ، کاشی تبریز
مشاوران: یعقوب عابدپور، محمد بزرگ نیا، بهزاد عبدی
پیمانکار: رضا اسدی
مشتریان: شرکت توسن تجهیز.
تیم: محمد ابراهیم تاجیک، امید محمدی، حسین زینقجی، کسری شفیعی زاده، نهال حمیدی، کاوه خواجویی

فعالیت شرکت توسن تجهیز در زمینه طراحی و تولید تجهیزات پزشکی نظافت و ضد عفونی از سال 1377 راه اندازی می شود. پس از سال ها فعالیت، این شرکت تصمیم به وسعت می گیرد. مساحت 500 متر مربع به کارخانه و دفتر جدید در پارک فناوری پردیس واگذار می شود.

چالش های طراحی توسن تجهیز:
اولین چالشی معماری کارخانه توسن تجهیز که طراحان با آن مواجه بودند، فونداسیون موجود بود که سطوح ارتفاع سطوح زیرزمینی را محدود می کرد. با توجه به ضوابط خاص پارک پردیس، دو طبقه زیرزمینی و سه طبقه بالاتر باید برای رفع نیاز شرکت طراحی شود. شالوده موجود را باید پایین ترین سطح دانست و فونداسیون جدید را روی پایه قدیمی طراحی و ساخته شود.
برنامه: طبق برنامه فیزیکی طبقه -2 به انبار، غذاخوری، نمازخانه، نگهبانی، امکانات و رختکن کارکنان تولید اختصاص یافت. -1 طبقه به پارکینگ، طبقه همکف به تولید و طبقات اول و دوم به نمایشگاه، اتاق های اداری و مهندسی و مدیر اختصاص یافت.
شفافیت: تولید محصولات خاص و با تکنولوژی پیشرفته، نمایش فرآیند ساخت می توانست ارزش بصری خاصی را برای ساختمان ایجاد کند. علاوه بر این، نمایشگاه می توانست به طور کامل توسط ناظران دیده شود و ساختمان نمایانگر تمام فعالیت های شرکت باشد. از طرفی متراکم بودن ساختمان های مجاور پارک فناوری پردیس برای طراحان مطلوب نبود. ساختمان شفاف تر، فضای بصری بیشتری را بین ساختمان های مجاور ایجاد می کند.


فضاهای خالی – محدوده مجاز ساخت:: برای تأمین مساحت مجاز، حفره های متعددی در نظر گرفته شد که دارای نماهای متفاوت از فضاهای مختلف در سطوح مختلف باشند. اتاق مدیر در بالاترین سطح تمام فضاهای مختلف را می بیند. همچنین برای برآوردن ارتفاع زیاد مورد نیاز برای بخش تولید، فضای خالی بالای بخش در نظر گرفته شد. از سوی دیگر، این حفره ها در ترکیب با نمایشگاه به عنوان فضای باز در سطح میانی، حرکتی خالی در حجم ایجاد می کردند. علاوه بر این، قرار گرفتن حفره ها در موقعیتی متفاوت از پلان، نماهای داخلی متنوعی را ایجاد کرده است.

نما به عنوان برش:
ساختمان به طور حداکثری با محیط اطراف مرتبط است به طوری که ساختمان از داخل توسعه یافته و از یک مقطع تنظیم شده است. نمای شفاف فقط برای نمایش نمای داخلی در نظر گرفته شده بود. فضاهای خالی در ارتباط با نمایشگاه باز در سطح میانی، توده و بخش ساختمان را در نمای شفاف نمایان می کند. در نهایت، لوورهای عمودی برای کنترل نور در بخش تولید در نظر گرفته شده است. دلیل انتخاب نشدن لوور افقی به دلیل گودبرداری زیاد بود.


جامعه معماران ایران
نوع متریال
انتخاب
نوع متریال
نوع پروژه
انتخاب
نوع پروژه

آپارتمان مسکونی سپهر | دفتر معماری تداوم پویا

آپارتمان مسکونی سپهر | دفتر معماری تداوم پویا موقعیت: ایران ، تهران ، خیابان مرزداران معماران: رضا صیادیان ، سارا کلانتری تیم طراحی: آریان اسپریدونف ، حمیدرضا رزمآریا مدلسازی کامپیوتری: لادن پاکزاد ماکت: شیوا تبار حیدر گرافیک کامپیوتری: سپیده برازش سازه: محمد فتحی تأسیسات: آرش افشاری کارفرما و مجری: گروه

ادامه مطلب »

کپر گرمسیری | Laurent Troost Architectures

مشخصات به فارسی مشخصات به انگلیسی مشخصات به فارسی معماران : Laurent Troost Architecturesزیربنا : 100 متر مربعسال: 2021 عکس ها: جوآنا فرانچا برندهای استفاده شده: Rio Negro Ceramics، Di Carbone، Flora Eto، Rainbird کارفرما: باستان شناسی Muiraquitãنویسندگان: لوران تروستتیم پروژه: لوران تروست، اینگرید مارانیو، راکل برزیل طراحی منظر: هانا

ادامه مطلب »

کلینیک تغذیه | استودیو طراحی PA

کلینیک تغذیه استودیو طراحی PA طراحی داخلی کلینیک تغذیه | استودیو طراحی PA موقعیت: ایران، اصفهان معمار: پوریا احمدی تیم طراحی: مهرداد مهنامی، شهرزاد دوازده امامی، شکیلا ریاحی زاده مساحت کل:  ۱۵۰ مترمربع مساحت زیربنا:، ۳۰۰ مترمربع سال آغاز پروژه: ۱۳۹۸ سال اتمام پروژه: ۱۳۹۹ عکس: نگار صدیقی هشدار! تمامی

ادامه مطلب »

ویلای کوهپایه | دفتر معماری لاین

ویلای کوهپایه | دفتر معماری لاین موقعیت: تهران، لواسان معماری: استودیو لاین مساحت: ۱۲۰۰مترمربع سال:۱۳۹۵ هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به ایشان می باشد. ویلای کوهپایه در لواسان که یکی از مناطق کوهستانی در نزدیکی تهران

ادامه مطلب »

خانه قصردشت | دفتر طراحی استاک

خانه قصردشت | دفتر طراحی استاک موقعیت: ایران ، شیراز معماری و نظارت: علی سوداگران طراحی داخلی: نازنین کازرونیان مجری: محمد فیروزی کارفرما: کامران مظفریان سال طراحی و اجرا: 1387 هشدار! تمامی اطلاعات پروژه و توضیحات، از زبان طراح محترم پروژه و تمام حقوق مادی و معنوی طرح متعلق به

ادامه مطلب »
خانه‌ی در حیات جامعه معماران ایران

خانه‌ی در حیات | مهندسین مشاور طرح و ساخت توده

خانه‌ی در حیات ، مهندسین مشاور طرح و ساخت توده موقعیت: ایران، اصفهان، خیابان علامه امینی شرقی، نبش بن بست 17(شهید سعید بارباز) معمار مسئول: پریچهر محمدرضایی، حسن طرفه اصفهانی تیم طراحی: مهندسین مشاور طرح و ساخت توده مجری: مهندسین مشاور طرح و ساخت توده کارفرما: آقای طاهری نوع سازه:

ادامه مطلب »

همکاری گرامی!
با تشکر از ارسال اطلاعات، به استحضار می‌رساند پس از بررسی فرم ارسالی، در صورت نزدیک بودن معیارهای طرفین، با شما تماس خواهیم گرفت. با آرزوی موفقیت و حضورتان در کنار ما.